Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 17 stycznia 2005

Empik – 2 notowanie TOP listy

Kull, 17 stycznia 2005, 17:34

Drugie w tym roku zestawienie najlepiej sprzedających się gier w sieci Empik (tym razem za okres od 10.01.2005 do 16.01.2005) nie przynosi znaczących zmian. Wciąż jesteśmy świadkami dominacji najlepszych tytułów dostępnych obecnie na rynku i zaciętej walki pomiędzy symulatorami piłki kopanej.

Konkurs Myst IV: Objawienie - gra za friko! zakończony
Konkurs Myst IV: Objawienie - gra za friko! zakończony

Solnica, 17 stycznia 2005, 16:19

Zakończył się nasz mini konkurs dla posiadaczy abonamentów MayClub w którym nagrodą dla zwycięzcy był egzemplarz gry Myst IV: Objawienie. Tym razem szczęśliwy los uśmiechnął się do osoby o ksywce ...

Za kulisami Splinter Cell: Chaos Theory

Elrond, 17 stycznia 2005, 14:26

W sieci pojawiły się filmy, na których zespół developerski Splinter Cell: Chaos Theory, dzieli się z graczami szczegółami powstawania gry. Wszystkich zainteresowanych kulisami tworzenia gry zapraszamy na nasze serwery.

Zapowiedziano Metrobotik, swego rodzaju odmianę The Sims
Zapowiedziano Metrobotik, swego rodzaju odmianę The Sims

ComCo, 17 stycznia 2005, 13:39

Na 2005 rok Artisticsoft - niedawno założony, argentyński zespół developerski - zapowiedział ogólnoświatową premierę swojego pierwszego programu. Metrobotik, bo o tytule mowa, najłatwiej zdefiniować jako grę socjalną/symulator życia w wirtualnym świecie. Z kolei sami twórcy określają całość jako „w pełni trójwymiarową grę planszową na ekranie komputera”.

Gothic III – premiera w IV kwartale 2005

Krooliq, 17 stycznia 2005, 13:09

Niemiecki magazyn Gamestar na łamach swojej oficjalnej strony podał do wiadomości, że firma JoWood Productions ogłosiła termin premiery trzeciej odsłony serii Gothic. Debiut rynkowy Gothic III został zapowiedziany na czwarty kwartał 2005 roku (prawdopodobnie chodzi o niemiecką wersję językową). Jednak wszystkim fanom gry proponujemy wstrzymanie się jeszcze z oznakami radości, ponieważ do pełni szczęścia musimy poczekać na potwierdzenie tej informacji przez niemieckie studio Piranha Bytes, w którym to powstaje trzecia część legendarnej już sagi RPG.

Najlepiej sprzedające się gry w Media Markt – tydzień 3

ComCo, 17 stycznia 2005, 12:59

Przed Wami kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier w sieci sklepów Media Markt, tym razem obejmujące miniony tydzień. O ile w przypadku PC gusta graczy wydają się być stałe (sześć pierwszych pozycji na liście bez żadnych zmian!), o tyle w dwóch kolejnych rankingach: PlayStation 2 oraz Game Boy Advance, zaszły dość spore przetasowania. Zapraszam do przeglądu.

Act of War z profesjonalnym scenariuszem
Act of War z profesjonalnym scenariuszem

ComCo, 17 stycznia 2005, 11:05

Nie ustają wysiłki Atari mające na celu promocję innowacyjnej gry strategicznej, pt. Act of War: Direct Action. Niedawno koncern chwalił się hollywoodzkim wsparciem przy tworzeniu przerywników filmowych do AoW, w weekend pojawiło się grywalne demo tej produkcji, dzisiaj zaś świat obiega informacja o zatrudnieniu profesjonalnego scenarzysty.

Garść szczegółów odnośnie Dynasty Warriors 5
Garść szczegółów odnośnie Dynasty Warriors 5

ComCo, 17 stycznia 2005, 11:05

Firma Koei podała do wiadomości publicznej, czego tak dokładnie gracze mogą spodziewać się po ukończonej wersji Dynasty Warriors 5. Dynasty Warriors to jedna z najbardziej znanych serii chodzonych bijatyk na konsolach nowej generacji, zaś jej najnowsza odsłona przygotowywana jest wyłącznie z myślą o posiadaczach Sony PlayStation 2.

Konsola PSP zrecenzowana w Polsce
Konsola PSP zrecenzowana w Polsce

eLKaeR, 17 stycznia 2005, 09:58

Brytyjski oddział znanego sieciowego sklepu Amazon przyjmuje już przedpremierowe zamówienia na kieszonkową konsolę PSP, o czym pisaliśmy 9 stycznia 2005. Nie wszyscy europejscy entuzjaści mobilnej elektronicznej rozrywki mają ochotę czekać do marca bieżącego roku na rozpoczęcie dystrybucji tej platformy. Właśnie dlatego już teraz powstała pierwsza polska internetowa recenzja PlayStation Portable.

Twin Galaxies ogłasza doroczny konkurs na osiągnięcie jak najlepszych wyników w grach video

Krystian Smoszna, 17 stycznia 2005, 09:57

Spektakularny sukces Brytyjczyka Gary’ego Whelana, który w ubiegłym roku pobił mający dwadzieścia jeden lat rekord punktowy w klasyczną zręcznościówkę o nazwie Galaxian, odbił się szerokim echem w branży gier komputerowych. Nie powinno więc nikogo dziwić, że zachęcony sukcesem serwis Twin Galaxies ogłosił specjalny konkurs na osiąganie jak najlepszych wyników grach, który potrwa przez cały rok.

Beta-test Hearts of Iron 2 – część I
Beta-test Hearts of Iron 2 – część I

Kull, 17 stycznia 2005, 09:57

Premiera Hearts of Iron 2 na ziemiach polskich nastąpi 28 stycznia. W nasze ręce wpadła właśnie wersja beta HoI2 i nie omieszkamy podzielić się z Wami przeżyciami jakie towarzyszyły nam przy jej testowaniu. Na program ten oczekują z utęsknieniem rzesze graczy, tym bardziej miło mi zaprosić wszystkich na cykl newsów poświeconych drugiej odsłonie „Europy Universalis” w realiach II Wojny Światowej.

Więcej informacji o Retro Atari Classic dla Nintendo DS
Więcej informacji o Retro Atari Classic dla Nintendo DS

Krystian Smoszna, 17 stycznia 2005, 09:30

W połowie grudnia informowaliśmy Was o nowej inicjatywie firmy Atari, która rozpoczęła przygotowania do wydania kilku swoich nieśmiertelnych klasyków na konsolę Nintendo DS. Zestaw znany pod nazwą Retro Atari Classic zadebiutuje na rynku już w marcu. Dzisiaj przedstawiamy pełną listę gier, jakie wejdą w jego skład oraz dwa przykładowe screenshoty.

Duke Nukem zmierza w kierunku
Duke Nukem zmierza w kierunku "silnika" Half-Life 2

eLKaeR, 17 stycznia 2005, 09:08

Osobliwa droga legendarnej gry Duke Nukem Forever do rynkowej premiery zaczęła się w poprzednim dziesięcioleciu od engine Quake II, ale jeszcze nie dobiegła końca (plotka z sierpnia 2004 traktowała o „silniku” Doom 3). Tymczasem okazało się, że głównemu bohaterowi DNF całkiem blisko do pozycji pt. Half-Life 2 i napędzającej ją słynnej technologii Source.

Oficjalna strona Myst V: End of Ages w sieci
Oficjalna strona Myst V: End of Ages w sieci

Krystian Smoszna, 17 stycznia 2005, 08:57

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, francuski koncern UbiSoft uruchomił oficjalną stronę swojego najnowszego produktu, piątej odsłony serii Myst. W chwili obecnej strona prezentuje się – łagodnie rzecz ujmując – biednie, ale mając w pamięci jak wyglądała na początku a jak później rozwinęła się oficjalna witryna poświęcona Myst IV: Revelation, możemy być dobrej myśli.