Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 4 stycznia 2005

Hegemonia DVD kwestią tygodni
Hegemonia DVD kwestią tygodni

Kull, 4 stycznia 2005, 17:55

Przestarzałe już napędy i nośniki CD od co najmniej kilku miesięcy wybierają się na zasłużoną emeryturę. Informacje z rynku IT jakie napływają wraz z rozpoczęciem się nowego roku utwierdzają nas w przekonaniu, iż to właśnie podczas 12 następnych miesięcy, dojdzie do ostatecznej konfrontacji w nierównym starciu DVD vs. CD. A czy Ty wymieniłeś już swój stary napęd?

Nowy projekt z serii Castlevania na DS

Elrond, 4 stycznia 2005, 16:40

Castlevania - co tu dużo mówić, całkiem niezła seria platformówek rodem z konsoli GBA, która doczekała się również swojego wcielenia na PS2 jako gra akcji i to w trójwymiarze. Wygląda na to, że również najnowsze dziecko Nintendo, DS, także będzie mogło pochwalić się posiadaniem przedstawiciela Castlevania. Informację taką podała firma Konami.

Hearts of Iron II już w sklepach w Ameryce

Judith, 4 stycznia 2005, 14:55

Długo oczekiwana kontynuacja znanej gry Hearts of Iron dotarła wreszcie na półki sklepowe w USA. Jak twierdzi Fredrik Lindgren, szef departamentu sprzedaży i marketingu firmy Paradox Software: „Bardzo konkretna wizja drugiej części Hearts of Iron, w połączeniu z niesamowitym wsparciem ze strony graczy pozwoliła nam stworzyć doskonałą strategię”.

Pierwsze wrażenia z gry Gran Turismo 4

Elrond, 4 stycznia 2005, 14:28

Wydana już w Japonii znakomita ścigałka Gran Turismo 4 wzbudza wśród amerykańskich graczy takie emocje, iż większe serwisy growe postanowiły zaopatrzyć się w japońskie wersje gry i podzielić się z graczami pierwszymi wrażeniami z rozgrywki. Poniżej krótka kompilacja tego co w grze zobaczymy a do artykułów zapraszam na strony serwisów GameDaily, GameInformer oraz PC.IGN.

Rok 2005 wreszcie pod znakiem cRPG? - część pierwsza

Judith, 4 stycznia 2005, 14:06

Zdaniem starych wyjadaczy z serwisu RPGDot, rok 2004 był jednym z lepszych, jeśli chodzi o tytuły wydane na PeCeta. Pozostaje ubolewać, że dobrych gier cRPG nie było za dużo – owszem, parę tytułów plasujących się nieco powyżej przeciętnej. Vampire The Masquerade: Bloodlines zespołu Troika Games zostało ocenione jako dobra pozycja, jednakże bez większych zachwytów.

Nintendo Revolution – w maju dowiemy się wszystkiego

Judith, 4 stycznia 2005, 13:59

Według serwisu Gamefront.de najnowsze dziecko Nintendo pod nazwą Revolution ujrzy światło dzienne dopiero na targach E3 w maju tego roku. Prezes firmy, Satoru Iwata oświadczył, że wszelkie szczegóły dotyczące budowy i specyfikacji konsoli zostaną przedstawione na specjalnym pokazie w Los Angeles.

Batman Begins - pierwsze wrażenia

Elrond, 4 stycznia 2005, 11:59

W październiku ubiegłego roku informowaliśmy Was o zaanonsowaniu przez Electronic Arts tworzenia gry Batman Begins, na podstawie filmu o tym samym tytule (w Polsce Batman - początek). Obie produkcje ukażą się równolegle dopiero na przełomie czerwca/lipca tego roku, natomiast już dzisiaj na łamach Xboxowego działu serwisu 1UP możemy przeczytać o pierwszych wrażeniach z gry.

Najczęściej wyszukiwane tytuły na GOL-u - grudzień oraz podsumowanie całego roku

Redakcja GRYOnline.pl, 4 stycznia 2005, 11:44

W poprzednim miesiącu rozpoczęliśmy publikowanie zestawień najczęściej wyszukiwanych przez Was tytułów gier. Minął miesiąc a nawet rok i czas na kolejne podsumowanie.

Ultima 5 Lazarus - znamy datę wydania

Elrond, 4 stycznia 2005, 10:46

Fani gier fabularnych z pewnością kojarzą nazwę Ultima 5 Lazarus. Jest to debiutancki projekt tworzony przez grupę zapaleńców zrzeszonych pod nazwą Team Lazarus, który przenosi klasyczną już, piątą część Ultimy, w teraźniejsze realia wykorzystując do tego silnik Dungeon Siege. Dzisiaj możemy podzielić się z Wami informacją o planowanej dacie wydania tej modyfikacji.

GTA i Dark Cloud – nowe tytuły na PSP

Judith, 4 stycznia 2005, 10:16

Wraz z nadejściem PlayStation Portable pojawiają się informacje o kolejnych tytułach, w które będziemy mogli na niej zagrać. I tak Sam Houser, wicedyrektor Rockstar Games potwierdził informację, że Grand Theft Auto na PSP jest już w fazie produkcji. Nad grą pracuje ekipa odpowiedzialna za konwersję Maxa Payne’a na Gameboy’a Advance.

Rzeźnia numer dwa, czyli jak się ma sequel The Suffering?
Rzeźnia numer dwa, czyli jak się ma sequel The Suffering?

eLKaeR, 4 stycznia 2005, 08:33

Czy grając w The Suffering na PC lub konsoli (PS2 i Xbox) działaliście jak obłąkani mordercy i sadystycznie traktowaliście każdego napotkanego przeciwnika? A może atakowaliście wrogów tylko w ostateczności, starając się niezauważenie penetrować więzienie Abbott? Przygotowywany teraz sequel rzeczonego produktu będzie rozpoczynał się właśnie od końca dwóch ścieżek z „jedynki”, czyli dobrej albo złej.

Pierwsze screenshoty oraz nowe informacje ze świata Age of Empires III
Pierwsze screenshoty oraz nowe informacje ze świata Age of Empires III

Krystian Smoszna, 4 stycznia 2005, 07:45

Popularny serwis IGN postanowił porozmawiać z pracownikami Ensemble Studios na okoliczność ogłoszenia prac nad trzecią odsłoną znanej serii gier o nazwie Age of Empires. Dzięki temu możemy Wam przedstawić nie tylko garść nowych informacji na temat programu, ale również pierwsze screenshoty.

Powieść Tom Clancy's Splinter Cell na liście bestsellerów New York Times
Powieść Tom Clancy's Splinter Cell na liście bestsellerów New York Times

Krystian Smoszna, 4 stycznia 2005, 07:22

Francuski koncern UbiSoft poinformował w dniu wczorajszym, że oparta o serię popularnych gier książka Raymonda Besona zatytułowana „Tom Clancy’s Splinter Cell” trafiła na prestiżową listę dziesięciu bestsellerów magazynu New York Times. Dokładnie na miejsce piąte.