Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 19 stycznia 2005

Netjak.com podsumowuje rok 2004

Kull, 19 stycznia 2005, 20:25

Mamy już końcówkę stycznia, a w sieci wciąż ukazują się artykuły poświęcone podsumowaniom branży gier na przełomie ubiegłego roku. Dziś, takowy felieton opublikował serwis Netjak.com. Zawierający 19 tysięcy znaków reportaż, to druga już próba dokładnej analizy rynku multimediów podjęta przez redaktorów tego serwisu. Kilka miesięcy temu, spisali oni kroniki roku 2003.

Oficjalna strona SWAT 4
Oficjalna strona SWAT 4

Kull, 19 stycznia 2005, 18:07

O kolejnej odsłonie serii SWAT nie mamy okazji zbyt często pisać; prace nad tytułem trwają, gracze zaś cierpliwie czekają na premierę. Dziś jednak, ruszyło coś w świecie wirtualnych anty-terrorystów. Vivendi Universal Games (wydawca gry) otworzył oficjalną stronę poświeconą czwartej odsłonie serii SWAT.

Czym pojeździmy w Forza Motorsport?

Elrond, 19 stycznia 2005, 15:27

Posiadacze konsoli PS2 ścigają się w Gran Turismo 4, natomiast Xboxowi gracze już niedługo nie będą musieli im zazdrościć znakomitej ścigałki jaką bez wątpienia jest ta gra. A dlaczego? A dlatego, że w kwietniu tego roku na Xboxach pojawi się Forza Motorsport rodem z Microsoftu.

Poradnik: Heroes of Might & Magic IV: The Gathering Storm

Redakcja GRYOnline.pl, 19 stycznia 2005, 15:01

W Poradniku znajdziecie zestaw ogólnych porad z myślą o początkujących graczach, opis wszystkich nowych jednostek, budynków i artefaktów, oraz przede wszystkim dokładny opis sposobu przejścia każdej misji w kampaniach, wraz z kompletnymi mapami.

Nowe samochody w GTR: The Ultimate Racing Game ujawnione!
Nowe samochody w GTR: The Ultimate Racing Game ujawnione!

Krystian Smoszna, 19 stycznia 2005, 14:15

W minioną niedzielę powiedzieliśmy coś niecoś na temat dodatków, jakie znajdą się w angielskiej wersji gry GTR: The Ultimate Racing Game, przygotowywanej przez studio SimBin. Wspomnieliśmy wówczas o pięciu nowych modelach samochodów, które trafią do tego wydania. Dzisiaj możemy zaprezentować ich wizerunki oraz pełne nazwy.

Garść informacji o grach dla fanów Star Treka

Elrond, 19 stycznia 2005, 14:08

Na fanowskiej stronie Star Trek Gaming Universe pojawił się post niejakiego pana Harry'ego Langa, czołowej postaci Viacom Interactive Consumer, w którym można znaleźć istny wysyp wiadomości dotyczących gier opartych o niezwykle popularne uniwersum Star Trek. Jeśli wszystko to co jest tam napisane okaże się prawdą, przyszłoroczne obchody 40-lecia Star Treka gracze świętować będą przed monitorami.

VGAMES - nowa jakość w świecie turniejów dla graczy!

Michał Bobrowski, 19 stycznia 2005, 13:36

Mamy niewątpliwą przyjemność poinformować, że do naszego wortalu dołączyła kolejna, niezwykle interesująca strona. Pod adresem www.vgames.gry-online.pl będziecie mieli możliwość na bieżąco śledzić informację o cyklu bardzo atrakcyjnych imprez organizowanych z myślą właśnie o graczach komputerowych. O komentarz dotyczący samej idei powstania poprosiliśmy pomysłodawcę VGAMES, Pawła Sterczewskiego…

Jade Empire - premiera przesunięta

Elrond, 19 stycznia 2005, 13:19

Wczoraj informowaliśmy Was o specjalnej, limitowanej edycji Jade Empire. Dzisiaj również mamy wiadomość dotyczącą tej gry, niestety mnie optymistyczną. Wszyscy, którym ślinka cieknie na myśl o dorwaniu w swoje ręce tego RPGa rodem z BioWare muszą uzbroić się w cierpliwość. Premiera Jade Empire została przesunięta.

Ruszyły beta-testy trybu multiplayer w Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory

Krystian Smoszna, 19 stycznia 2005, 12:56

Zaledwie przed czterema dniami informowaliśmy Was o planowanych przez koncern UbiSoft beta-testach trybu multiplayer w Tom Clancy’s Splinter Cell: Chaos Theory. Okazało się, że nie trzeba było na nie długo czekać: od wczoraj można spróbować swoich sił w nowej strzelaninie, ale pod jednym warunkiem – trzeba za to zapłacić.

Nowa gra z serii Need for Speed

Krooliq, 19 stycznia 2005, 12:43

Cykl Need For Speed bez wątpienia posiada już status legendy. Wszystkich fanów wyścigów samochodowych ucieszy zapewne wiadomość o tym, że powstaje kolejna część Need for Speed. Najnowszy odsłona serii będzie nosić tytuł NFS: Most Wanted, a jej premiera jest zapowiedziana w okolicach września lub października tego roku.

Beta-test Hearts of Iron 2 – część III
Beta-test Hearts of Iron 2 – część III

Kull, 19 stycznia 2005, 12:23

Do premiery Hearts of Iron 2 pozostało niecałe 10 dni. Kontynuując serię newów poświęconych wersji beta HoI2, dziś przyjrzymy się szczegółom polskiego wydania programu…

Pierwsze screenshoty z Soldner: Marine Corps
Pierwsze screenshoty z Soldner: Marine Corps

Krystian Smoszna, 19 stycznia 2005, 11:44

Na początku grudnia informowaliśmy Was o planach firmy Wings Simulations, która powoli przygotowuje się do wydania rozszerzenia programu Söldner: Secret Wars. W dniu wczorajszym oficjalna, niemiecka strona programu podała do wiadomości tytuł rzeczonego dodatku oraz pierwsze screenshoty.

Hegemonia Electronic Arts w dziedzinie gier sportowych przerwana

Elrond, 19 stycznia 2005, 11:17

Wygląda na to, iż pochód Elektroników ku zmonopolizowaniu rynku gier sportowych zostaje, przynajmniej na chwilę, powstrzymany. W grudniu zeszłego roku informowaliśmy Was, iż EA prawdopodobnie przymierza się do zakupienia licencji Major League Baseball, tymczasem niepotwierdzone jeszcze źródła Wall Street Journal, twierdzą, iż ruch taki wykona firma Take Two Interactive.

SpecForce – pierwsze informacje i screenshoty związane z następcą Chrome!
SpecForce – pierwsze informacje i screenshoty związane z następcą Chrome!

ComCo, 19 stycznia 2005, 10:57

To wisiało w powietrzu już od jakiegoś czasu... W dniu dzisiejszym, Techland opublikował pierwsze informacje odnośnie fabuły nowej, ciągle opracowywanej futurystycznej strzelanki pierwszoosobowej (gry akcji/FPS), zatytułowanej SpecForce. Nie zabrakło również porcji trzech pierwszych screenshotów.

Domination – sequel Massive Assault wkrótce

Krooliq, 19 stycznia 2005, 10:21

Strategia turowa Massive Assault wydana w 2003 w Europie przez firmę GMX Media doczeka się swojego sequela. Domination - taki tytuł będzie nosić nowa gra, amerykańską premierę będzie mieć już w lutym tego roku, a europejską w kwietniu. Tym razem jednak wydaniem zajmie się DreamCatcher.

Problemy z WoW – Blizzard przeprasza i daje dodatkowe dwa dni grania za friko

ComCo, 19 stycznia 2005, 10:13

Blizzard postanowił zareagować na problemy, związane z prawidłowym działaniem gry World of Warcraft, o których informowaliśmy wczoraj (ciągłe przerwy w funkcjonowaniu serwerów, nieczynne domy aukcyjne, brak wprowadzania usprawnień, etc.). Otóż wszystkim osobom grającym w tego MMOcRPG, za darmo przedłużony zostanie dostęp do świata Azeroth o całe 48 godzin.

Cross Racing Championship „dojedzie” do Europy

ComCo, 19 stycznia 2005, 09:31

Cross Racing Championship, ciekawie zapowiadająca symulacja wyścigów samochodowych autorstwa firmy Invictus, doczeka się premiery na obszarze Starego Kontynentu. Prawa do rozprowadzania tego tytułu zapewniła sobie duńska korporacja wydawnicza Project Three Interactive, datę debiutu wyznaczono zaś na 15 kwietnia.

Top 10 gier w US - podsumowanie 2004 roku

Krystian Smoszna, 19 stycznia 2005, 08:44

Kompania NPD opublikowała raport, w którym podsumowała sprzedaż oprogramowania rozrywkowego na terenie Stanów Zjednoczonych w 2004 roku i wskazała 10 najczęściej kupowanych tytułów. Rzecz dotyczy wszystkich popularnych platform sprzętowych, na dodatek gry, które ukazały się równocześnie w kilku wersjach (np. na konsole i PC) zostały potraktowane oddzielnie.

Pierwszy „adventure pack” do EverQuesta II już w marcu

Krooliq, 19 stycznia 2005, 08:35

Firma Sony Online Entertainment Inc., światowy leader w dziedzinie gier MMO, w zeszłym tygodniu zapowiadała, że na dniach ogłosi termin pojawienia się pierwszego „adventure packa” do gry EverQuest II (patrz wiadomość - Szczegółowy plan rozwoju Everquesta II). Tak też zrobiła i dziś wiemy, że pierwszy dodatek do tej gry, zwany „adventure pack” pojawi się w marcu tego roku.

Najbardziej oczekiwane gry 2005 roku wg GameSpot

eLKaeR, 19 stycznia 2005, 08:29

Ponad dwadzieścia pozycji obejmuje lista najbardziej oczekiwanych gier bieżącego roku, przygotowana przez redaktorów popularnego zagranicznego serwisu sieciowego GameSpot. W zestawieniu znalazł się nawet słynny „Książę”, czyli Duke Nukem.