Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2005, 10:57

autor: Krzysztof "ComCo" Bartnik

SpecForce – pierwsze informacje i screenshoty związane z następcą Chrome!

To wisiało w powietrzu już od jakiegoś czasu... W dniu dzisiejszym, Techland opublikował pierwsze informacje odnośnie fabuły nowej, ciągle opracowywanej futurystycznej strzelanki pierwszoosobowej (gry akcji/FPS), zatytułowanej SpecForce. Nie zabrakło również porcji trzech pierwszych screenshotów.

To wisiało w powietrzu już od jakiegoś czasu... W dniu dzisiejszym, Techland opublikował pierwsze informacje odnośnie fabuły nowej, ciągle opracowywanej futurystycznej strzelanki pierwszoosobowej (gry akcji/FPS), zatytułowanej SpecForce. Nie zabrakło również porcji trzech pierwszych screenshotów.

SpecForce – pierwsze informacje i screenshoty związane z następcą Chrome! - ilustracja #1

Fabuła omawianego tytułu osadzona jest w przyszłości, kiedy zjednoczona w jedną Federację ludzkość zaczyna kolonizować układy planetarne w poszukiwaniu zasobów naturalnych i przestrzeni do życia. Bardzo szybko, nieprzygotowane do ekspansji władze Federacji ograniczają swoją funkcję do rozdzielania koncesji na terraforming pomiędzy konkurujące ze sobą korporacje. Kolejne planety pogranicza trafiają pod bezwzględną kontrolę potężnych konsorcjów i stają się wymarzonym gruntem dla działalności przestępczej na niespotykaną dotąd skalę.

SpecForce – pierwsze informacje i screenshoty związane z następcą Chrome! - ilustracja #2

Ludzkość nieuchronnie dryfuje ku anarchii. Sytuację pogarszają nasilające się przypadki udanych ataków na wysokich przedstawicieli władz federacyjnych ze strony członków ugrupowań terrorystycznych będących pod wpływem nieznanego dotąd stymulatora. Działająca w oparciu o syntetyczne enzymy substancja zwiększa wytrzymałość, wyzwala agresję i poprawia motorykę. Wyniki wstępnego śledztwa wskazują, że substancja może pochodzić z laboratoriów jednej z korporacji terraformacyjnych.

Gracz wciela się w agenta operacyjnego jednostki służb specjalnych przyszłości, czyli tytułowej SpecForce. Powołany do walki z sytuacjami kryzysowymi bezpośrednio zagrażającym ładowi federacyjnemu, wyposażony w ultranowoczesny ekwipunek bojowy, ów oddział jest elitą federacyjnych sił szybkiego reagowania.

SpecForce – pierwsze informacje i screenshoty związane z następcą Chrome! - ilustracja #3

Ciężko jednoznacznie stwierdzić, czy SpecForce jest pełnoprawnym sequelem Chrome. Owszem, nowy tytuł będzie używał usprawnionej wersji silnika poprzedniej strzelanki FPS Techlandu, jego fabuła zdaje się (w pewnym stopniu) zahaczać o Chrome, pierwsze screeny w mym subiektywnym odczuciu wskazują zaś na syndrom „więcej i lepiej tego samego”. Z ostatecznym osądem wstrzymam się jednak do momentu, w którym nasz rodzimy developer ujawni więcej informacji (ponoć już wkrótce). Nie zmienia to oczywiście faktu, że SpecForce będzie najpewniej kolejną polską produkcją, jakiej nie powinniśmy się wstydzić przy naszych „braciach” z Zachodu.