Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Chrome (PC)
OkładkaChrome (PC)

Chrome PC

Strzelanka w klimatach science-fiction, stworzona przez wrocławski Techland. Gra rozgrywa się w świecie przyszłości i opowiada o przygodach najemnika wypełniającego niebezpieczne misje.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | polskie | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Chrome Premiera PC

16czerwca2003

pudełko PL

16czerwca2003

producent: Techland wydawca: Techland wydawca PL: Techland Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Po sukcesie wydawniczym gry Crime Cities, jej producent, firma Techland, postanowiła stworzyć grę FPS z prawdziwego zdarzenia. Chrome jest taktyczną grą FPP/TPP rozgrywającą się w przyszłości, w dopiero co kolonizowanym systemie planetarnym Valkyria. Gracz wciela się w rolę Bolta Logana, międzygalaktycznego najemnika, który wykonując kolejną, zdawałoby się, rutynową misję staje się pionkiem w rozgrywce pomiędzy potężnymi, galaktycznymi korporacjami. Logan przybywa do systemu Valkyria akurat w momencie wybuchu konfliktu o jedną z planet. Wkrótce okazuje się, że w walkach bierze udział więcej stron, niż wydawało się na początku. Ta sytuacja jest niezwykle korzystna dla wszystkich najemnych zabójców, którzy pracują dla tego, kto płaci więcej. Na szczęście pieniądze nie dla wszystkich są głównym wyznacznikiem wyboru strony konfliktu.

Logan musi wykonywać zadania w 10 zróżnicowanych lokacjach takich jak: tropikalne dżungle, futurystyczne bazy militarne, podziemne kopalnie, czy też stacje orbitalne. Niewątpliwą zaletą Chrome są gigantyczne obszary, na których rozgrywają się misje (sięgają one nawet rozmiarów kilkudziesięciu kilometrów kwadratowych). Oprócz tego gra charakteryzuje się realistyczną oprawą wizualną i modelami zachowania się komputerowych przeciwników oraz fizyki jazdy pojazdami. Logan ma do swojej dyspozycji pokaźny arsenał broni, gadżetów jak i implantów pozwalających podrasować jego zdolności. Oprócz ciekawej fabuły singleplayer Chrome obsługuje również tryb rozgrywki wieloosobowej

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-32  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 1144 głosów czytelników.

Chrome cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Chrome

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Chrome Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Procesor Pentium 4 1.5 GHz
  • 512MB RAM
  • 64 MB akcelerator 3D z obsługą DX 9.0
  • 1.7 GB HDD