Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 27 stycznia 2005

Wywiad z producentem „Silent Huntera III”

Redakcja GRYOnline.pl, 27 stycznia 2005, 19:57

„Silent Hunter III” to może najbardziej oczekiwany symulator, mający się ukazać w tym roku. W Hyde Parku prezentujemy wywiad z producentem gry, Florinem Boitorem, przeprowadzony przez wydawcę. Serdecznie zapraszamy do lektury tekstu.

Act of War z generalskim błogosławieństwem

[email protected], 27 stycznia 2005, 17:54

Kontynuując strategię stopniowego rozbudzania apetytu graczy, firma Atari ujawniła kolejny szczegół Act of War: Direct Action. Komputerowych strategów, którzy z pewnością już teraz mają chrapkę na ten tytuł, ucieszy fakt, że producentom wsparcia merytorycznego udziela emerytowany generał. Tym samym developer daje do zrozumienia, iż istotne są dla niego wojskowe realia.

Twórcy Söldner: Secret Wars i Transport Giant na bruku?

Krystian Smoszna, 27 stycznia 2005, 16:25

Według anonimowych informatorów z JoWooD, austriacki koncern dokona wkrótce radykalnych „przetasowań” w swoich szeregach a wszystko po to, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy. Do rzekomego odstrzału wytypowano pracowników dwóch podległych firmie grup producenckich: Ebensee oraz Wings Simulation.

Posiadacze Windows na “legalu”

Elrond, 27 stycznia 2005, 15:36

Kilka miesięcy temu, kiedy pojawiły się pierwsze plotki dotyczące możliwości blokowania przez firmę Microsoft uaktualniania nielegalnych kopii jej sztandarowego produktu, Windows, wszyscy patrzyli na te wieści z niedowierzaniem. A jednak, sen Billa Gatesa o świecie pełnym legalnych okienek powoli zaczyna się spełniać. Od 7 lutego mieszkańcy Chin, Norwegii oraz Czech będą musieli weryfikować legalność swojego systemu.

Konami ogłasza datę wydania MGS3 w Europie!
Konami ogłasza datę wydania MGS3 w Europie!

Judith, 27 stycznia 2005, 15:21

Przedstawiciele firmy Konami w Europie ogłosili wreszcie datę wydania Metal Gear Solid3: Snake Eater na starym kontynencie - będzie to 4 marca 2005. Premiera japońska i amerykańska miała miejsce pod koniec 2004 roku.

Brothers in Arms: Road to Hill 30 - bonus dla zamawiających w przedsprzedaży

Elrond, 27 stycznia 2005, 14:59

Przeglądając fora serwisów branżowych łatwo zauważyć iż jedną z najbardziej oczekiwanych pozycji nadchodzących tygodni (miejmy nadzieję), jest gra tworzona przez Gearbox Software, Brothers in Arms: Road to Hill 30. Jak poinformowała firma Ubisoft, wydawca gry, osoby którzy zakupią Braci w przedsprzedaży mogą liczyć na bonusowy prezent.

Nowa gra z serii Seven Kingdoms

Krooliq, 27 stycznia 2005, 13:40

Firma Enlight Software podała właśnie do wiadomości, że wraz z Infinite Interactive, pracuje nad trzecią już częścią gry strategicznej z serii Seven Kingdoms. Najnowsza produkcja będzie nosić tytuł Seven Kingdoms: Conquest, a jej amerykańska premiera jest zapowiedziana na wrzesień tego roku.

Otwarte beta testy Face of Mankind

Elrond, 27 stycznia 2005, 13:28

Jeśli żywo interesujecie się przyszłością tworzonej w studiach Duplex Systems gry z rodzaju MMORPG, zatytułowanej Face of Mankind, mam dla Was dobrą wiadomość. Otóż na oficjalnym forum gry pojawił się post, z którego wynika, iż już za kilka dni będziecie mogli wziąć udział w otwartych beta testach rzeczonego tytułu.

MotoGP 3 na PC i Xboxa – garść szczegółów

Judith, 27 stycznia 2005, 12:52

Climax do spółki z THQ wreszcie ujawniło nieco więcej na temat nowej odsłony MotoGP: Ultimate Racing Technology 3. Nowy tryb rozgrywki i wciągająca rywalizacja online mają być głównymi atutami nadchodzącej gry.

Fight Night Round 2 nadchodzi

Elrond, 27 stycznia 2005, 12:15

Miłośnicy boksu oraz gier sportowych spod znaku EA, którym zasmakowała wydana w zeszłym roku gra Fight Night, doczekają się jej kontynuacji. Tym razem do posiadaczy PS2 oraz Xbox, na których to platformach ukaże się Fight Night Round 2, dołączą gracze GameCube, dla których EA oraz Nintendo przygotowały niespodziankę - w tej wersji zawarta będzie jeszcze gra Super Punch-Out!!.

KOTOR 3 w produkcji?

Judith, 27 stycznia 2005, 11:29

W redakcyjnym bufecie, pomiędzy obowiązkową kawą i wuzetką dla każdego, natknęliśmy się przez przypadek na dobrego kumpla George’a Lucasa. Zamieścił on krótką notkę w serwisie o wiele mówiącej nazwie Gamedreamz.com. Oto treść tej niezwykłej wiadomości...

Rome Total War – czyżby ekspansja?

Judith, 27 stycznia 2005, 10:53

Jeszcze nie opadły emocje graczy ślęczących po nocach nad Rome: Total War, a już szerzą się pogłoski na temat powstawania pierwszego, oficjalnego dodatku.

Filmy Sony Pictures na ekranach komputerów

Krooliq, 27 stycznia 2005, 10:44

Firma Ubisoft podpisała kontrakt z Sony Pictures Consumer Products i rozpocznie produkcję gier opartych na dwóch filmach animowanych - Open Season i Surf's Up, które powstają w studio Sony Pictures Animation. Produkcją obu gier zajmie się studio Ubisoftu w Montrealu.

Kolejne gry zakazane w Chinach

Judith, 27 stycznia 2005, 10:21

Oficjalna chińska agencja informacyjna Xinhua przekazuje kolejną złą wiadomość dla tamtejszych graczy. Rząd uznał za niewłaściwe kolejne 50 gier (a są to zarówno pozycje już wydane jak i te mające się ukazać).

Top 10 gier w US (27/01/05)

Krystian Smoszna, 27 stycznia 2005, 07:15

Przedstawiamy drugie notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych w 2005 roku, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje gry sprzedane w okresie 9-15 stycznia.

Pure Pinball powróci w odświeżonej wersji
Pure Pinball powróci w odświeżonej wersji

Krystian Smoszna, 27 stycznia 2005, 07:11

Ideą przyświecającą produkcji gry Pure Pinball było stworzenie najbardziej realistycznego „flippera”, jaki dotąd ukazał się na rynku gier komputerowych. Czy ta sztuka się udała, mogliśmy przekonać się sami w czerwcu 2003 roku. Sporo wody upłynęło w Wiśle od tamtego czasu, dlatego też panowie z Fusion Software postanowili jeszcze raz przypomnieć nam wspomniany program.

Myst IV również dla posiadaczy konsoli Xbox

Krystian Smoszna, 27 stycznia 2005, 07:09

Jeszcze dobrze nie ucichła wrzawa po wieści o produkcji najnowszej, piątej odsłony serii Myst a koncern UbiSoft podzielił się kolejnymi, ciekawymi informacjami, tym razem związanymi z wydaną w ubiegłym roku czwartą częścią gry, zatytułowaną Revelation. Według oficjalnego oświadczenia prasowego, ów program trafi również do posiadaczy konsoli Xbox i to już niedługo, bo w marcu tego roku.

Civilization IV oficjalnie zapowiedziany, premiera jeszcze w tym roku!

Krystian Smoszna, 27 stycznia 2005, 07:07

Coraz ciekawsze wieści płyną z obozu Take-Two Interactive. Okazuje się, że to właśnie ta firma wykupiła od Atari prawa do nazwy Civilization (o transakcji wartej 22 miliony dolarów pisaliśmy w listopadzie ubiegłego roku). Kolejna, czwarta już odsłona kultowej serii, której premierę zapowiedziano na koniec 2005 roku, zostanie wydana nakładem 2K Games, nowego oddziału Take-Two Interactive.