Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 18 stycznia 2005

Station Publishing, nowy oddział firmy Sony wyda dwa dodatki do Asheron's Call

Krystian Smoszna, 18 stycznia 2005, 15:29

Firma Sony Online Entertainment, od lat znajdująca się w czołówce producentów gier MMORPG, zapowiedziała w dniu dzisiejszym powołanie zupełnie nowego oddziału, który zajmie się dystrybucją programów stworzonych przez zewnętrznych producentów, nie związanych z Sony. Station Publishing, bo tak nazywa się ów twór, rozpocznie działalność od publikacji na rynku dwóch gier z serii Asheron’s Call.

“Niespodzianka” od programistów Sony

Elrond, 18 stycznia 2005, 14:45

Firma Sony Computer Entertainment ostrzega wszystkich posiadaczy PSP przed instalowaniem pliku, który w chwili obecnej znajduje się już na wielu serwisach sieciowych. To, co na pierwszy rzut oka wygląda jak aktualizacja, dzięki której nasz handheld wzbogaci się o nowe funkcjonalności, w rzeczywistości jest jednak czym innym.

Jade Empire - również w specjalnej wersji limitowanej

Elrond, 18 stycznia 2005, 12:42

Wszyscy gracze, którzy oczekują z niecierpliwością pojawienia się Jade Empire (premiera w marcu), przez wielu okrzykniętej już najlepszym RPGiem na Xboxa, będą mieli okazję stania się posiadaczami specjalnej, limitowanej wersji wspomnianej gry.

PeCetowy Driv3r celuje w 18 marca, tym razem już oficjalnie

ComCo, 18 stycznia 2005, 11:09

Wygląda na to, że nasze doniesienia sprzed dwóch dni, odnośnie marcowej premiery PeCetowej wersji samochodowo-gangsterskiej gry Driv3r, znajdą swe potwierdzenie w rzeczywistości. Przedstawiciel brytyjskiego oddziału korporacji Atari podał bowiem datę debiutu programu - 18 marca.

Constantine również na PC
Constantine również na PC

Krooliq, 18 stycznia 2005, 10:59

Constantine, nowa gra firmy SCi Games Ltd, w całości oparta na filmowym dziele o tym samym tytule, premierę na konsole Microsoft Xbox i Sony Playstation 2 mieć będzie już w lutym. W zeszłym roku informowaliśmy Was o powstawaniu tego tytułu, jednakże wówczas twórcy zakładali wydanie Constantine wyłącznie na konsole nowej generacji. Dopiero teraz oficjalnie ogłoszono, że zostanie wydana również konwersja na PC, a jej premiera przewidziana jest na marzec tego roku.

Dominacji Electronic Arts ciąg dalszy

Elrond, 18 stycznia 2005, 10:13

Firma Electronic Arts w ostatnich tygodniach przypomina rozpędzony pociąg, który nie dość, że wyprzedza wszystkich swoich konkurentów, to jeszcze pochłania wszystko co stanie na jego drodze. Wyłączne licencje na tworzenie gier z serii Madden, NCAA, NFL, ostatnio AFL, próba wykupienia pakietów większościowych DICE oraz Ubisoftu. Do tego wszystkiego kierownictwo EA dorzuca jeszcze umowę z ESPN.

Beta-test Hearts of Iron 2 – część II
Beta-test Hearts of Iron 2 – część II

Kull, 18 stycznia 2005, 09:50

Premiera Hearts of Iron 2 już 28 stycznia, my zaś w pocie czoła gramy w wersję beta gry, aby móc podzielić się z Wami przeżyciami jakie towarzyszą tym testom, w serii newsów o HoI2. Dziś przyjrzymy się dokładnie szacie graficznej programu.

The Punisher w sklepach
The Punisher w sklepach

Krystian Smoszna, 18 stycznia 2005, 09:31

Pasjonatów bezkompromisowych i brutalnych gier z pewnością ucieszy fakt, że od wczoraj Frank Castle oficjalnie eksterminuje bandytów na trzech platformach sprzętowych: PlayStation 2, Xbox oraz PC. The Punisher – opowieść o bezwzględnym mścicielu, który „nikomu nie przepuści” jest już w sprzedaży.

Problemy techniczne World of Warcraft

Łosiu, 18 stycznia 2005, 08:54

Najnowsze dziecko firmy Blizzard, World of Warcraft, zadebiutowało w Ameryce pod koniec listopada ubiegłego roku i dosłownie podbiło serca graczy (ponad 600 tys. sprzedanych egzemplarzy) oraz dziennikarzy (liczne nagrody). Minęły jednak blisko dwa miesiące, pierwszy zachwyt minął, a nieustające problemy z jakimi od samego startu boryka się WoW skłoniły redaktorów znanego zachodniego serwisu Penny Arcade do zweryfikowania swej oceny i pozbawienia jej wcześniej przyznanego tytułu „Gry Roku 2004”.

Roll Call ma nowego developera

Krystian Smoszna, 18 stycznia 2005, 07:09

Firma SCi Games oficjalnie potwierdziła wcześniejsze plotki mówiące o tym, że nowa strzelanina w perspektywie pierwszej osoby o nazwie Roll Call, jest przygotowywana przez innego niż dotychczas developera.

Top 10 gier na PC w UK (18/01/05)

Krystian Smoszna, 18 stycznia 2005, 07:07

Przedstawiamy kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier na PC w Wielkiej Brytanii, które zostało opracowane na podstawie danych zebranych przez kompanie Chart Track i ELSPA. Poniższa lista jest drugą w tym roku i obejmuje okres od 9 do 15 stycznia.

Znamy nową datę premiery Silent Hunter III

Krystian Smoszna, 18 stycznia 2005, 06:52

Doświadczenie uczy nas, że wielokrotnie przekładana data premiery, niekoniecznie musi iść w parze z poprawą jakości gry, co paradoksalnie – często jest jedynym wytłumaczeniem developerów przy okazji opóźnień. Dobrym przykładem na to twierdzenie była niegdyś druga odsłona odwlekanego w nieskończoność Silent Hunter. Dlaczego o tym wspominam? Bo historia lubi się powtarzać.