Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 11 stycznia 2005

Poradnik: Conflict: Vietnam

Redakcja GRYOnline.pl, 11 stycznia 2005, 19:15

Poradnik do gry Conflict: Vietnam zawiera dokładny opis przejścia gry wraz z zaznaczonymi ważnymi miejscami. Nie pominięto zadań dodatkowych występujących w każdej misji. Całość uzupełniają porady, opisy umiejętności, dostępnej broni oraz wyposażenia.

Rekordowy wynik sprzedaży PlayStation 2

Elrond, 11 stycznia 2005, 15:41

Wyobraźcie sobie taką scenkę: zbieramy dwa razy więcej osób niż Polska ma ludności, każdej z nich dajemy do ręki konsolę PlayStation 2 i robimy rodzinne zdjęcie. Marzenie ściętej głowy? Niekoniecznie, chociaż prawdą jest tylko, a może aż, ilość sprzedanych egzemplarzy PS2.

Najlepiej sprzedające się gry w Media Markt – tydzień 2

ComCo, 11 stycznia 2005, 15:08

The Sims 2, GTA: San Andreas i Pokemon Leaf Green to najlepiej sprzedające się gry w Media Markt - tak wynika z właśnie opublikowanego, drugiego w tym roku zestawienia elektroniczno-rozrywkowych bestsellerów wspomnianej sieci sklepów. Poniżej znajdziecie trzy pełne rankingi, obejmujące następujące platformy: PC, PlayStation 2 oraz Game Boy Advance.

KumaWar i amerykańska armia

Elrond, 11 stycznia 2005, 13:44

Mimo, iż sami żołnierze mówią o znikomym wkładzie gier komputerowych w skuteczność szkolenia, to jednak armia amerykańska postanowiła zatrudnić kolejny tytuł do szeregów swoich szkoleniowców. Tym razem na pierwszy ogień, dosłownie i w przenośni, idzie KumaWar.

Nie będzie nowych kart nVidii w nadchodzącym roku?

Judith, 11 stycznia 2005, 13:06

Przedstawiciel firmy Goldman Sachs, zajmującej się m.in. badaniem rynku komputerowego przedstawił raport, z którego wynika, że nVidia nie wyda w tym roku żadnego nowego modelu karty graficznej. Spodziewane zyski będą pochodziły za to ze sprzedaży układów do telefonów komórkowych nowej generacji, popularnych na zachodzie „handsetów”.

Marcowa premiera dodatku do Doom 3 coraz bardziej realna

Krystian Smoszna, 11 stycznia 2005, 12:34

Chociaż popularne sieci sklepów z grami komputerowymi uparcie forsują datę 1 marca 2005 roku, jako faktyczną premierę pierwszego dodatku do Doom 3, zachodnie magazyny poświęcone elektronicznej rozrywce traktują ją chłodno. Firma id Software niejednokrotnie udowodniła, że dopóki ona formalnie nie ogłosi faktu zakończenia prac nad grą, niczego nie można być stuprocentowo pewnym.

Demokracja w pełnej krasie
Demokracja w pełnej krasie

Judith, 11 stycznia 2005, 12:30

Demokracja – taki jest tytuł roboczy nowej gry strategicznej firmy Positech Games, gracz ma okazję zostać prezydentem lub premierem fikcyjnego państwa.

Myst IV: Objawienie - gra za friko!
Myst IV: Objawienie - gra za friko!

Solnica, 11 stycznia 2005, 12:00

Zaledwie jeden mail oraz odrobina szczęścia wystarczy, aby wejść w posiadanie bez wątpienia ciekawej nagrody, jaką w tym tygodniu jest egzemplarz gry Myst IV: Objawienie.

World of Warcraft z łatwością bije kolejne rekordy

eLKaeR, 11 stycznia 2005, 11:40

Dokładnie za miesiąc w Polsce powinna wystartować sprzedaż gry World of Warcraft, której dystrybucją zajmie się znana firma CD Projekt (rozpoczęła ona już przyjmowanie zamówień przedpremierowych). Tymczasem konsumenci w Ameryce Północnej, Australii i Nowej Zelandii zdążyli niemal całkowicie opróżnić magazynowe zapasy rzeczonego dzieła korporacji Blizzard Entertainment.

Need for Speed: Underground Rivals kontra Ridge Racers
Need for Speed: Underground Rivals kontra Ridge Racers

eLKaeR, 11 stycznia 2005, 11:40

Obecnie jednym z najpopularniejszych gatunków gier są wyścigi samochodowe, więc zupełnie naturalnym posunięciem wydaje się umieszczenie Need for Speed: Underground Rivals i Ridge Racers na amerykańskiej i europejskiej liście tytułów startowych dla mobilnej konsoli PSP. Druga z wymienionych pozycji sprzedawana jest już w Japonii, natomiast pierwsza będzie nowością. Jak wypada porównanie?

Kolejna gra sportowa od EA

Elrond, 11 stycznia 2005, 11:20

Firma Electronic Arts, słynąca z doskonałych gier sportowych (chociaż niektóre z ostatnio serwowanych odsłon serii przypominają odgrzewane kotlety), przygarnęła pod swoje skrzydła kolejną, hmmm, dyscyplinę. Jest to AFL (Arena Football League), czyli taki halowy futbol amerykański. EA podpisała z zarządem AFL czteroletnią, wyłącznościową umowę, dzięki której ujrzymy AFL na ekranach komputerów.

Gry na PSP do ściągnięcia?

Judith, 11 stycznia 2005, 10:36

Podczas oficjalnego wydania Sony PSP w Japonii Masa Chatani, szef oddziału ds. technologii, udzielił mediom specjalnego wywiadu. Ujawnił między innymi, że sieć bezprzewodowa, zaimplementowana w najnowszym dziecku Sony, będzie mogła kiedyś służyć np. do grania przez Internet, poprzez specjalne „access pointy”.

Pod piracką banderą... cz. 7
Pod piracką banderą... cz. 7

Krystian Smoszna, 11 stycznia 2005, 10:27

Kontynuujemy opowieść o Piratach! Sida Meiera. Do tej pory przyjrzeliśmy się sylwetce głównego twórcy programu a także obu wersjom Piratów! jakie ukazały się kolejno, w latach 1987 i 1993. Powiedzieliśmy również coś niecoś na temat początków piractwa na Karaibach i słynnych korsarzach. Zgodnie z obietnicą daną wczoraj, kontynuujemy ten ostatni temat.

Coraz więcej gier na PSP

Elrond, 11 stycznia 2005, 10:06

Trzeba przyznać, iż gracze, którzy zakupili bądź planują zakup konsoli Sony PSP, nie będą narzekać na ilość i jakość gier przeznaczonych dla tego systemu tuż po jego premierze w USA oraz Europie. Do projektów firm Activision oraz EA dołączą dwie gry ze stajni Rockstar Games.

Hexen: Edge of Chaos doczekał się filmu demonstracyjnego
Hexen: Edge of Chaos doczekał się filmu demonstracyjnego

Krystian Smoszna, 11 stycznia 2005, 08:47

Kilkanaście dni temu informowaliśmy Was o pracach nad amatorską modyfikacją gry Doom 3, która będzie nawiązywać do innego hitu rodem z id Software, wydanego w 1995 roku programu Hexen: Beyond Heretic. Autorzy projektu opublikowali w sieci pierwszy film, w którym można zobaczyć, co takiego Hexen: Edge of Chaos będzie zawierać.

Złota edycja Disciples II w "złocie"

Krystian Smoszna, 11 stycznia 2005, 08:20

Przeżywający ostatnio trudności finansowe koncern Strategy First nie składa broni i szykuje się do wydania kolejnej gry. Tym razem będzie to złota edycja Disciples II, która trafiła już do tłoczni i wkrótce wyląduje na sklepowych półkach.

Top 10 gier na PC w UK (11/01/05)

Krystian Smoszna, 11 stycznia 2005, 07:59

Przedstawiamy kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier na PC w Wielkiej Brytanii, które zostało opracowane na podstawie danych zebranych przez kompanie Chart Track i ELSPA. Poniższa lista jest pierwszą w tym roku i obejmuje okres od 2 do 8 stycznia.