Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 14 stycznia 2005

Nowa wersja The Babylon Project już w sieci
Nowa wersja The Babylon Project już w sieci

Krystian Smoszna, 14 stycznia 2005, 17:40

W sieci ukazała się najnowsza wersja The Babylon Project, symulatora kosmicznego, który za pomocą engine’u użytego w Freespace 2 próbuje odtworzyć świat znany z popularnego serialu Babylon 5. Wszyscy fani projektu zapewne pamiętają poprzednie edycje modyfikacji, które serwowano na przestrzeni ostatnich kilku lat.

Code Age od Square Enix - najpierw komiks, a potem reszta

eLKaeR, 14 stycznia 2005, 16:36

Pamiętacie, jak przy okazji dalekowschodniej premiery Dragon Quest VIII (vide news z 30 listopada 2004) wspominaliśmy o projekcie korporacji Square Enix, nazwanym Code Age? Otóż stało się właściwie jasne, iż będzie to przedsięwzięcie, zbliżone do Fullmetal Alchemist (wspólna marka dla filmów animowanych, gier wirtualnych etc.).

Demo Stolen już niedługo

Elrond, 14 stycznia 2005, 16:25

Przysłowie głosi, że kradzione nie tuczy, ale wspomniana w tytule gra Stolen zapowiada się jak najbardziej smakowicie i zapewne wielu z Was wyciągnie po nią swoje łapki. Apetyt zaostrzyła jeszcze wypowiedź przedstawiciela wydawcy tego tytułu, Hip Interactive, który poinformował brać gierczaną, iż demo Stolen pojawi się już w lutym.

Pierwsze uaktualnienie Encyklopedii już dostępne!

Redakcja GRYOnline.pl, 14 stycznia 2005, 13:52

Pierwsze uaktualnienie do Wielkiej Encyklopedii Gier 2005 jest już dostępne – można je pobrać bezpłatnie ze stron naszego serwisu.

Pilot Down – zestrzelony, ale wciąż żywy
Pilot Down – zestrzelony, ale wciąż żywy

Kull, 14 stycznia 2005, 12:52

Po trzech latach prac nad grą pt. „Pilot Down: Behind Enemy Lines”, Oxygen Interactive został oficjalnym wydawcą tego tytułu w Europie i ogłosił datę jego premiery na maj 2005. To świetna wiadomość, gdyż Pilot Down zapowiada się bardzo ciekawie jako rozbudowana gra akcji z elementami RPG i skradanki, oraz specyficzną, komiksową szatą graficzną.

Dawnych komputerów czar

Elrond, 14 stycznia 2005, 12:23

Zapewne wśród czytelników naszego serwisu są osoby, które z rozrzewnieniem wspominają wspaniałe czasy Atari czy Commodore. Z pewnością nie dorastają one do pięt współczesnym potworom krzemowym, ale na początku lat 80-tych to właśnie na poczciwej komodzie czy atarynce z wypiekami na twarzy toczyłem boje w Silent Service. A teraz moi drodzy, klasyka powraca!

Maluch Racer 2 w przygotowaniu
Maluch Racer 2 w przygotowaniu

ComCo, 14 stycznia 2005, 12:01

Firma PLAY poinformowała, że kontynuacja gry wyścigowej poświęconej popularnemu w czasach PRL-u samochodowi marki Fiat 126p, tj. 2 Fast Driver (Maluch Racer 2) wkroczyła właśnie w etap beta-testów. Premiery ukończonego produktu należy spodziewać się w ciągu najbliższych tygodni.

Sony zapłaci Immersion za wykorzystanie technologii force feedback

Elrond, 14 stycznia 2005, 10:19

Okazuje się, że nie tylko maluczcy łamią prawo lub nie przestrzegają przepisów. Wydawać by się mogło, iż taki gigant jak Sony, z całym zapleczem prawników, nie powinien mieć kłopotów z przestrzeganiem prawa, a jednak. Firma zapomniała o uiszczeniu stosownych opłat należnych Immersion Corp za wykorzystanie technologii force feedback.

Devil May Cry 3 również na PSP

Krystian Smoszna, 14 stycznia 2005, 09:59

Nadchodzący wielkimi krokami hit firmy Capcom o nazwie Devil May Cry 3: Dante’s Awakening trafi również na konsolę PlayStation Portale – poinformował znany japoński producent Tsuyoshi Tanaka. Jakby tego było mało, będzie to rozszerzona wersja gry, która na PlayStation 2 zadebiutuje dopiero w marcu.

Pięciu najlepszych producentów oprogramowania rozrywkowego w 2004 roku w Japonii

Krystian Smoszna, 14 stycznia 2005, 09:43

Popularny japoński magazyn Enterbrain opublikował listę najlepiej prosperujących na tamtejszych rynku firm zajmujących się szeroko rozumianą, elektroniczną rozrywką. Wyniki dotyczą ubiegłego roku a zostały opracowane na podstawie najlepiej sprzedających się gier w kraju Kwitnącej Wiśni.

Bitwa o Śródziemie z pierwszą poprawką

ComCo, 14 stycznia 2005, 09:38

Nie ma róży bez kolców, gry bez błędów też niestety nie sposób uświadczyć. Jedna z najlepszych produkcji RTS ostatnich miesięcy, The Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth, doczeka się pierwszej poprawki systemowej, oznaczonej numerkiem v1.01.

Kociaki z Playboya, strzeżcie się! - nadchodzą gracze
Kociaki z Playboya, strzeżcie się! - nadchodzą gracze

ComCo, 14 stycznia 2005, 09:28

O tym, że wydawca magazynu Playboy zapragnął wejść na rynek produkcji elektroniczno-rozrywkowych wiemy nie od dzisiaj (patrz news z grudnia 2002 roku). Po długich miesiącach developingu, zakończono właśnie prace nad Playboy: The Mansion - tytułem, który pozwala wcielić się w rolę samego Hugh Hefnera.

Marathon za darmo

Elrond, 14 stycznia 2005, 09:26

Pod koniec grudnia minionego roku informowaliśmy Was o 10 rocznicy istnienia klasycznego FPSa rodem z Bungie, Marathon. Opisywany wtedy mod do gry, Eternal Mark V ma się dobrze a twórcy oryginalnego Marathonu postanowili sprawić graczom niespodziankę i ofiarować im grę za darmo.

Bohaterowie gry The Sims 2 już niebawem pójdą na studia
Bohaterowie gry The Sims 2 już niebawem pójdą na studia

eLKaeR, 14 stycznia 2005, 09:14

Przed tygodniem nasz kraj został odwiedzony przez Tima LeTourneau, czyli producenta bestsellerowej gry The Sims 2 – nie omieszkaliśmy przy okazji przeprowadzić wywiadu. Osobnik ten zaangażowany jest również w prace nad pierwszym oficjalnym rozszerzeniem owego tytułu, noszącym nazwę The Sims 2: University (Na Studiach). Firma wydawnicza Electronic Arts wyjawiła właśnie szczegóły nt. premiery.

Alone in the Dark - nowa strona o filmie oraz gra
Alone in the Dark - nowa strona o filmie oraz gra

Krystian Smoszna, 14 stycznia 2005, 09:11

Gates of Hell – pod taką nazwą została opublikowana najnowsza wersja gry wykorzystująca tytuł Alone in the Dark, której istnienie zawdzięczamy zbliżającej się wielkimi krokami premiery filmu. Fanów serii od razu uspokajamy, że omawiany produkt nie ma nic wspólnego z kultowymi poprzednikami, jest po prostu prostą grą we flashu, mającą urozmaicić pobyt użytkownika na odświeżonej oficjalnej stronie.