Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 6 stycznia 2005, 09:21

autor: Łosiu

Podsumowań roku 2004 na GOLu ciąg dalszy

Po trzech newsach podsumowujących ubiegły rok na serwisie GRY-OnLine, tym razem przygotowaliśmy dla was kilka zestawień dotyczących najczęściej czytanych wiadomości, najczęściej oglądanych galerii oraz najczęściej pobieranych plików i poradników w roku 2004.

Po trzech newsach podsumowujących ubiegły rok na serwisie GRY-OnLine (news 1, news 2, news 3), tym razem przygotowaliśmy dla was kilka zestawień dotyczących najczęściej czytanych wiadomości, najczęściej oglądanych galerii oraz najczęściej pobieranych plików i poradników w roku 2004.

Wiadomości:

Na pierwszy ogień poszły wieści ze świata. Jak widać z poniższego TOP 10, naszych czytelników (jak mniemam głównie tej męskiej części) bardzo zainteresowały doniesienia dotyczące pięknych kobiet jakie pojawią się w drugiej części gry Need for Speed: Underground. Następnie dużym powodzeniem cieszyły się newsy związane z serią GTA oraz Half-Life 2.

Dema:

W dziedzinie wersji demo bezsprzecznie rządziła wersja demonstracyjna Need for Speed: Underground 2. Naturalnie podobnie jak w przypadku wiadomości, tak i tu dużym zainteresowaniem cieszyły się dema gier o treści erotycznej (Strip Poker Exclusive, 3D Striptease). Wysoka pozycja wersji demonstracyjnej nowej odsłony piłkarskiej serii UEFA nie dziwi, ale już demo nisko budżetowej produkcji 18 Wheels of Steel: Across America to spora niespodzianka.

Galerie:

Jeżeli chodzi o screeny to ponownie w czołówce uplasował się Need for Speed: Underground 2. Reszta tytułów w tym zestawieniu nie zdziwiła – same głośne produkcje roku ubiegłego.

Trainery:

Zestawienie TOP 10 trainerów pokazało z kolei, że nasi krajowi „mistrzowie kierownicy” bardzo często korzystają z nielegalnego „turbo doładowania” :) . Mowa tu o trainerach do obu częściach Need for Speed: Underground, a także do czwartej odsłony Colina. Widać też, że chętnie pobierano programy „wspomagające” do starszych już gier (Stronghold: Crusader, czy The Sims Makin' Magic). Poza tym na liście znalazły się dwa trainery do Far Cry, co również świadczy o popularności gry.

Pozostałe pliki:

W innych kategoriach plików widać, że fani GTA:VC zdecydowanie ubolewali nad brakiem trybu wieloosobowego, dlatego też chętnie pobierali nieoficjalny addon, który pozwalał na wspólną zabawę. Sporym powodzeniem cieszyły się Video Galerie GRY-OnLine – aż trzy z nich znalazły się w pierwszej dziesiątce. Szczególnie doskwierały Graczom błędy jakie pojawiły się w Hitman: Contracts oraz w Need for Speed: Underground 2, gdyż patche do tych produkcji również cieszyły się popularnością.

Poradniki:

W temacie poradników z zadowoleniem zauważyliśmy, iż nasze Rekomendacje GRY-OnLine poszczególnych gier zgadzają się z odczuciami osób korzystających z naszego Wortalu. Aż osiem z dziesięciu najchętniej pobieranych poradników zostało przez nas wyróżnionych właśnie taką Rekomendacją. Jak widać poniżej w zestawieniu dominują gry cRPG (lub z dużą ilością elementów tego gatunku), tj. KotOR, Sacred, NWN, Greyhwk, Spellforce czy PotC. Chętnie pobierany był też poradniki do gier akcji, tj. Far Cry, Prince of Persia i H&D2. Szczerze powiem, że dziwi tylko jedna gra przygodowa w tej kategorii - Syberia II.