Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Call of Duty: United Offensive (PC)

Call of Duty: United Offensive PC

Pierwszy oficjalny dodatek do hitowego FPS-a „Call Of Duty”. Warto zaznaczyć, iż za produkcję gry nie odpowiada już zespół Infinity Ward.

To jest dodatek do gry Call of Duty.

Akcji | FPP | II wojna światowa | Call of Duty | strzelanki

PC Windows
Okładka Call of Duty: United Offensive (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

14września2004

22października2004

pudełko PL

Rekomendacja GRYOnline.pl

Pierwszy oficjalny dodatek do hitowego FPS-a „Call Of Duty”. Warto zaznaczyć, iż za produkcję gry nie odpowiada już zespół Infinity Ward. Jego rolę przejęło Grey Matter Studios, w skład którego wchodzą ludzie odpowiedzialni między innymi za „Return to Castle Wolfenstein” czy „Kingpin”.

Dodatek nie wprowadza żadnych zmian do realiów zaprezentowanych w grze. W dalszym ciągu mamy do czynienia z drugą wojną światową. Na kampanię singleplayer składają się trzy duże rozdziały (w sumie 13 poziomów). Gracz wciela się w nich kolejno w żołnierza amerykańskiego, brytyjskiego i radzieckiego. Każdy rozdział opowiada o jednej z wielkich bitew, które miały miejsce w trakcie wojny. Gracz zaczyna zabawę od niemieckiej kontrofensywy w Ardenach, później jako zestrzelony lotnik angielski będzie wspierał ruch oporu w Holandii, a następnie przeprowadzi operację dywersyjną przed lądowaniem na Sycylii. Ostatni rozdział to misje na froncie wschodnim, poczynając od bitwy na Łuku Kurskim, po zdobycie Charkowa. Dodatek do „Call Of Duty” zachowuje podstawową zaletę pierwszej części, czyli ogromny dynamizm zabawy. Cele, które stoją przed graczem są bardzo zróżnicowane. Przykładowo, podczas jednej z bitew musi powstrzymać ogromną niemiecką ofensywę. Ma ograniczone zapasy amunicji, niewielkie pole widzenia, a przeciwnicy atakują jednocześnie z kilku stron. W dodatku pojawiają się również cele wymagające szybkiego działania. W przeciwnym przypadku całe zadanie zostanie zawalone. Zachowano również obecność wielu scenek, na które nie ma się żadnego wpływu. Gracz jest na przykład świadkiem wielu widowiskowych bombardowań.

W kwestii mechaniki rozgrywki warto odnotować kilka niewielkich zmian. Ulepszono efekty cząsteczkowe, zadbano również o obecność bardziej dokładnych tekstur i obiektów. Autorzy dopracowali też efekty pogodowe (w szczególności śnieg, który odgrywa istotną rolę w etapach rozgrywanych w Kursku). Silnik gry pozostał jednak niezmieniony. „CoD: United Offensive” w dalszym ciągu działa na sprawdzonym, zmodyfikowanym enginie „Quake III Arena”.

W add-onie pojawia się kilka nowych typów broni, między innymi miotacz ognia. Gracz może również rozstawiać lekkie działka maszynowe, które bezproblemowo poradzą sobie nawet z większym natarciem wrogich sił. Druga istotna innowacja to nabywanie umiejętności przez żołnierzy.

Spore zmiany przeszedł tryb multiplayer. Dodano między innymi możliwość poruszania się czołgami po polach bitew oraz korzystania z armat czy bazook. W grze pojawiają się dwa nowe tryby kooperacyjne: Tank Battle (bitwy czołgów) i Domination (walka o określone punkty na planszy) oraz jeden tradycyjny: Capture The Flag (zdobycie flagi).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-32  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 2346 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59 PLN

Gry podobne do Call of Duty: United Offensive

Klasyfikacja PEGI Call of Duty: United Offensive

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Call of Duty: United Offensive

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.6GHz
  • 256MB RAM
  • karta grafiki 32 MB
  • 1150 MB HDD
Call of Duty: United Offensive - recenzja gry
Call of Duty: United Offensive - recenzja gry

Recenzja 17 grudnia 2004, 12:37

Podobnie, jak miało to miejsce w podstawowej wersji gry, obejmujemy kontrolę nad trzema bohaterami. Szeregowcy Riley, Doyl i Yuri – odpowiednio służący w wojskach amerykańskich, brytyjskich i rosyjskich. Podział na trzy oddzielne kampanie był bardzo dobrym pomysłem i dobrze, że z niego nie zrezygnowano. W zależności od prowadzonego bohatera zmienia się stylistyka menu i ekranów ukazujących się podczas wczytywania kolejnych etapów. Zmagania rozpoczynamy w Belgii na przełomie 44 i 45 roku. Jest to nic innego jak odparcie kontrofensywy niemieckiej w Ardenach, czyli temat znany choćby ze słynnego serialu Kompania Braci. Podczas walki w belgijskich lasach przyjdzie nam uwalniać pojmanych kompanów, urządzać zasadzkę na konwój, czy też zaciekle bronić wcześniej zdobytego budynku przed naporem niemieckich jednostek (zarówno piechoty jak i zmechanizowanych).