Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS2XBOXPS4
Okładka Manhunt (PC)

Manhunt

Kolejna, po trzech częściach serii Grand Theft Auto, brutalna propozycja firmy Rockstar. Zalicza się do modnego obecnie gatunku - stealth/action.

Akcji | TPP | skradanki

Okładka Manhunt (PC)

producent: Rockstar Games

wydawca: Rockstar Games

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

18lis2003

PS2

20kwi2004

XBOX PC

22mar2016

PS4

James Cash przeżył. Pojmany i osadzony, z wyrokiem natychmiastowej egzekucji, zwiał z celi śmierci. Oczywiście, ktoś mu w tym pomógł. Tym kimś jest Lionel Starkweather, ale to nie bezinteresowny dobroczyńca - w tym świecie za każdą przysługę należy zapłacić po trzykroć. To bestia, psychopata, obłąkany reżyser krwawego widowiska, nad którym sprawuje piecze. W mieście Carcer City obywatele lubują się w okrutnym spektaklu, gdzie śmierć czai się wszędzie, a hektolitry krwi i morze rozwalonych głów dopingują publiczność do jeszcze większej owacji.

W takim zdeprawowanym środowisku znalazł się James. Choć dla niego to nie nowość. Zawodowy morderca w przeszłości, stał się zwierzyną w teraźniejszości. Na każdym kroku czai się kamera, a głos reżysera tego reality-show co chwilę dźwięczy w jego głowie. Nagroda jest tylko jedna: przeżycie. Ale droga ku temu trudna i krwawa. Cash musi zabijać każdą napotkaną osobę, a błagalny wyraz litości w oczach wroga, to perfekcyjna gra, mająca osłabić jego czujność, po to tylko, aby zadać śmiertelny cios. Starkweather czuwa i nie podaruje żadnego błędu.

Manhunt to gra wyjątkowo brutalna, z bardzo naturalistycznym sposobem przedstawiania licznych zbrodni, które tutaj są kluczem do sukcesu. Grafika jest mroczna, klimat gry oscyluję wokół nieustannego zagrożenia, niepewności czy też najzwyklejszego panicznego strachu. Gracz otrzymuje do swojej dyspozycji obfity arsenał różnorakiej broni. Plastikowe torby do duszenia, szkło do podcinania tętnic, nóż, maczeta, broń palna, itd. Każda zbrodnia pokazywana jest poprzez charakterystyczne ujęcie kamery, tak, aby żaden szczegół nie umknął, a gracz doświadczył maksymalnie drastycznej sceny zabójstwa.

Muzyka oraz oprawa dźwiękowa uzupełnia ten klimat deprawacji i wszędobylskiego zła czającego się w każdej brudnej norze, na każdej zamulonej ulicy czy też w każdym zdezelowanym pomieszczeniu. Gra przeznaczona jest dla osób z silnymi nerwami, i OBOWIĄZKOWO z dowodem osobistym w kieszeni. Jako ciekawostkę niech posłuży fakt, że w niektórych krajach (np.: w Nowej Zelandii) tytułu tego nie wolno rozprowadzać, a każde złamanie tego zakazu może skutkować odpowiedzialnością karną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 3 CD

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 4698 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Manhunt

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Manhunt

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 256MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D
  • 2.3 GB HDD
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Manhunt - recenzja gry
Manhunt - recenzja gry

Recenzja 21 maja 2004, 12:42

Charakter „Manhunta” wiele od konkurencyjnych gier typu stealth nie odbiega. Trudno nie dostrzec, podobieństwa do legendarnego „Thiefa”, nawet jeśli akcja rozgrywa się o kilka stuleci później, gra nie jest aż tak rozbudowana i różnorodna, a poczynania Casha nie mają żadnego lepszego uzasadnienia moralnego ponad instynkt przetrwania. Największą różnicę stanowi właśnie znak firmowy „Manhunta” – niezwykłe okrucieństwo z jakim eliminowani są przeciwnicy. Co więcej: stopni tego okrucieństwa może być kilka, ich wybór zależy od gracza, a naturalizm mordowania podkreśla filmowanie scen z kamer obserwujących sytuację pod różnymi kątami. Stale kontrolujący sytuację „na planie” reżyser gorąco zachęca do puszczenia wodzy fantazji z jaką Cash zabija wszystko, co się rusza i konsekwentnie gani za nie dość wyrafinowane egzekucje. Koniec końców kręcimy film komercyjny – rynek ma swoje prawa, a klienci wymagania.

PC
PS2
XBOX
PS4