Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2016, 08:19

Dwa klasyki Rockstara, Bully oraz Manhunt, trafiły na PlayStation 4

Bez żadnej zapowiedzi ze strony firmy Rockstar czy Sony, na PlayStation 4 trafiły dwie produkcje, które zadebiutowały jeszcze w czasie trwania szóstej generacji konsol: Manhunt oraz Bully.

W Bully możecie już zagrać na trzech generacjach konsol oraz PC, a kontynuacji ani widu, ani słychu. - Dwa klasyki Rockstara, Bully oraz Manhunt, trafiły na PlayStation 4 - wiadomość - 2016-03-22
W Bully możecie już zagrać na trzech generacjach konsol oraz PC, a kontynuacji ani widu, ani słychu.

Jak grom z jasnego nieba, do europejskiego PlayStation Store trafiły dwie klasyczne gry firmy Rockstar: Manhunt oraz Bully. Wydane jeszcze podczas szóstej generacji konsol produkcje doczekały się więc wersji na PlayStation 4, z dodanymi trofeami oraz rozdzielczością podwyższoną do 1080p. Oba tytuły są dostępne w cenie 14,99 euro (około 64 złote). Dla Rockstara wypuszczanie swoich starych hitów na współczesne konsole to nie pierwszyzna: w grudniu ubiegłego roku na PS4 ukazały się trzy części serii Grand Theft Auto.

Czy w przyszłości Sony udostępni na PlayStation 4 także resztę produkcji z portfolio Rockstara? - Dwa klasyki Rockstara, Bully oraz Manhunt, trafiły na PlayStation 4 - wiadomość - 2016-03-22
Czy w przyszłości Sony udostępni na PlayStation 4 także resztę produkcji z portfolio Rockstara?

O ile jednak przypadek GTA nietrudno zrozumieć – cykl jest na tyle popularny, że zawsze znajdzie sobie nowych nabywców – tak już Bully (w Europie pod znacznie mniej chwytliwym tytułem Canis Canem Edit) oraz Manhunt nie były sukcesami podobnego kalibru. Akcja pierwszej z tych produkcji toczy się w szkole, w której jako nowy uczeń musimy zyskać respekt rówieśników. Druga zaś zmusza gracza do wzięcia udziału w krwawym polowaniu na ludzi. Jak to u Rockstara bywa, nie obyło się bez kontrowersji: Bully oberwało się za gloryfikowanie znęcania się nad innymi uczniami, z kolei Manhunt był ostro krytykowany za wyjątkową brutalność. Mimo to oba tytuły zostały pozytywnie ocenione przez recenzentów (Bully zebrało nawet kilka nagród dla najlepszej gry 2006 roku), warto więc dać im szansę – szczególnie w nieco ładniejszej wersji.

  1. Recenzja gry Bully (Canis Canem Edit)
  2. Recenzja gry Manhunt
  3. Gra Bully (Canis Canem Edit) w ofercie PlayStation Store
  4. Gra Manhunt w ofercie PlayStation Store