Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2016, 09:40

autor: Entelarmer

W kwietniu zapowiedź nowej gry twórców Castlevania: Lords of Shadow

Studio MercurySteam zmodyfikowało swoją oficjalną stronę w związku z nadchodzącą zapowiedzią kolejnej produkcji. Z zawartych tam informacji wynika, że nowy projekt twórców Scrapland poznamy 15 kwietnia.

W lipcu 2015 roku informowaliśmy o nowym projekcie studia MercurySteam, znanego m.in. z Castlevania: Lords of Shadow oraz Scrapland. Według ówczesnych doniesień, tytuł miał być osadzony w klimatach science-fiction i koncentrować się na „eksplorowaniu nowych światów, walce z dziwnymi stworami i odkrywaniu nowych bohaterów”. Niedawno zaś zespół całkowicie odmienił wygląd swojej oficjalnej strony, prezentując interaktywny kokpit statku (albo też mecha). Na „ekranie misji” znalazło się kilka ogólnych informacji: o załodze w stanie hibernacji, systemie sztucznej inteligencji zwanym Matką (Mother) oraz o ekspedycji. Co jednak najważniejsze, w tym samym miejscu zamieszczono odliczanie, które zakończy się 15 kwietnia o godzinie 17:00 czasu polskiego. Wtedy też najpewniej studio ujawni swoje nowe dzieło.

Ponad 24 dni dzieli nas od poznania nowego projektu MercurySteam. - W kwietniu zapowiedź nowej gry twórców Castlevania: Lords of Shadow - wiadomość - 2016-03-22
Ponad 24 dni dzieli nas od poznania nowego projektu MercurySteam.

Nie jest to bynajmniej koniec doniesień o tajemniczym tytule MercurySteam, bowiem studio dość nieoczekiwanie opublikowało również związane z tematem oświadczenie prasowe. Wiadomo też, że w pracach nad grą bierze udział Dave Cox, czyli ojciec podserii Castlevania: Lords of Shadow oraz były pracownik firmy Konami. Z jego wypowiedzi wynika, że nowy tytuł ma być „bardzo ambitny”, w czym zawtórował mu Enric Alvarez (obecnie stojący na czele MercurySteam), który wspomniał o „najbardziej ambitnym projekcie w historii studia”. Nie będzie to na pewno skromna produkcja, jako że Cox w swoim profilu wspomina o grze kategorii AAA. W informacji prasowej znalazły się też pierwsze grafiki koncepcyjne, które możecie zobaczyć poniżej.