Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXBOX
Okładka Scrapland (PC)

Scrapland

Rozbudowa gra akcji, której opracowaniem zajęło się studio developerskie MercurySteam Entertainment. Podczas rozgrywki wcielamy się w postać robota - D-Tritusa, który przybywa do Chimery, stolicy ogromnej asteroidy o nazwie Scrapland.

Akcji | TPP | science fiction | TPS

Okładka Scrapland (PC)

data premiery gry:

4lis2004

PC

22lut2005

XBOX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Scrapland to rozbudowa gra akcji, której opracowaniem zajęło się studio developerskie MercurySteam Entertainment. Podczas rozgrywki wcielamy się w postać robota - D-Tritusa, który przybywa do Chimery, stolicy ogromnej asteroidy o nazwie Scrapland. Kiedyś tętniąca życiem planeta, już od wieków jest siedzibą mechanicznych istot - potomków kosmicznych piratów żerujących na przelatujących obok potężnej skały statkach kosmicznych. Roboty, mimo, iż nie zajmują się już profesją swoich protoplastów, uwielbiają toczyć różnorakie pojedynki (walka twarzą w twarz, wyścigi itp.). Takie potyczki kończą się zwykle niechybną dezaktywacją jednego z antagonistów. Jednak mieszkańcy Scrapland przestali bać się „śmierci”. Dzięki, odnalezionej dawno temu, Wielkiej Bazie Danych (The Great Data Base) są w stanie przywrócić do życia każdego „denata”. Któregoś dnia jednak dochodzi do nieprzewidzianego incydentu. Zamordowany zostaje jeden z arcybiskupów asteroidy, a na dodatek znika jego „backup”. Po dokładnym zbadaniu miejsca zbrodni okazuje się, że tego strasznego czynu mogła dokonać ludzka istota. A roboty boją się ludzi. Wybucha panika… I w tym miejscu do akcji wkracza D-Tritus, który postanawia rozwikłać zagadkę tajemniczego zniknięcia danych dostojnika.

Scrapland oferuje użytkownikom fantastyczny świat, pełen różnego rodzajów robotów, a także wielkich miast, statków kosmicznych i stacji orbitalnych. Każda z postaci posiada określony pojazd wyposażony w najnowsze osiągnięcia techniki: wydajny i super szybki silnik oraz dobrane uzbrojenie. Autorzy oddają graczom pełną swobodę ruchów, więc niezależnie od tego, czy podążamy głównym wątkiem historii czy własną ścieżką, zawsze osiągniemy pożądany rezultat. Nasz bohater – D-Tritus – posiada, ponadto, możliwość asymilacji dowolnej osobowości. Jeśli zechcemy, może kraść, mylić trop policji albo hackować odpowiedni serwer i zdobywać potrzebne informacje.

  • Specjalnie opracowany silnik graficzny.
  • Cienie przechodzących postaci oraz przelatujących statków generujące się w czasie rzeczywistym.
  • Dokładnie odwzorowane efekty świetlne i atmosferyczne (pioruny), dym, hologramy.
  • Przyjemna oprawa muzyczna, zastosowanie zjawiska Dopplera (zwiększanie natężenia dźwięku podczas mijania szybko poruszającego się pojazdu).
  • Dopracowane algorytmy sztucznej inteligencji.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 738 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Scrapland

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Scrapland

Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live!
Scrapland - recenzja gry
Scrapland - recenzja gry

Recenzja 29 marca 2005, 10:59

Na Scraplandzie ważne są pieniądze. Bez nich nie kupisz nowego statku, broni czy silnika, bez nich biskupi nie wskrzeszą Cię, kiedy zginiesz – tylko zostaniesz wsadzony do więzienia, z którego będziesz się musiał wydostać. Na tej planecie nie ma nic za darmo. Wyjątkiem jest amunicja, którą bardzo łatwo zdobyć. Wystarczy przelecieć się po mieście i ją zebrać.

PC
XBOX