Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2010, 08:56

Czerwony Kapturek od Americana McGee

Na należącym do American McGee koncie Flickr pojawiły się artworki, które sporo mówią o następnej grze jaką ma w planach ten twórca.

Na należącym do Americana McGee koncie Flickr pojawiły się artworki, które sporo mówią o następnej grze jaką ma w planach ten twórca.

 

Czerwony Kapturek od Americana McGee - ilustracja #1

 

Wszystko wskazuje na to, że McGee pragnie stworzyć mroczną wersję Czerwonego Kapturka. Na zbliżającym się GDC zorganizowana zostanie prezentacja tego projektu. Twórcy mają nadzieję, że w ten sposób ich gra znajdzie wydawcę, a wraz z nim środki potrzebne do tego, by produkcja ruszyła pełną parą.

Projekty tego typu są specjalnością McGee. Sławę przyniosła mu wypuszczona w 2000 roku gra American McGee's Alice. Później próbował tego samego z Czarnoksiężnikiem z Oz, jednak ten obiecujący tytuł został skasowany nim światło dzienne ujrzało cokolwiek poza kilkoma artworkami. Następnym przystankiem dla tego twórcy były Chiny, gdzie jako członek zespołu Enlight współpracował przy kilku słabszych projektach. Ostatecznie McGee otworzył w Szanghaju studio Spicy Horse, które wyprodukowało American McGee’s Grimm - serię gier epizodycznych będących pełną ironii interpretacją twórczości braci Grimm.

Obecnie trwają prace nad kontynuacją American McGee's Alice. Jest to również powrót McGee do tworzenia gier wysokobudżetowych. Jeśli uda się znaleźć inwestora dla Czerwonego Kapturka, produkcja tego tytułu odbywałaby się równolegle do nowej Alice.

 

Czerwony Kapturek od Americana McGee - ilustracja #2