Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXBOX
Okładka Bad Day L.A. (PC)

Bad Day L.A.

Humorystyczna zręcznościówka będąca parodią codziennego życia amerykanów toczonego po wydarzeniach z 11 września 2001 roku oraz dziesiątek filmów katastroficznych. Jako bezdomny bohater musimy rozprawić się z hordami wrogów, którzy opanowali ulice Los Angeles.

Akcji | TPP

Okładka Bad Day L.A. (PC)

data premiery gry:

anulowana

XBOX

8sie2006

PC

Bad Day L.A. to przygodowa gra akcji, której twórcą jest American McGee - znany graczom na całym świecie, w szczególności dzięki takim produkcjom, jak: Alice i Scrapland.

Akcja Bad Day L.A. toczy się we współczesnym Los Angeles, a gracz wciela się w rolę Anthony’ego Williamsa - bezdomnego bohatera, kloszarda, który zarzucił uprzywilejowane życie wziętego agenta Hollywood, po tym jak zgubił poczucie własnej godności. Anthony utrzymuje się przy życiu w swoim kokonie biedy i izolacji do momentu, kiedy to Los Angeles zostaje zaatakowane przez zombie, terrorystów oraz falę trzęsień ziemi i inne nieopisane katastrofy – naturalne i nienaturalne. Stając wobec tego zagrożenia, Anthony - choć niechętnie - jest zmuszony do podjęcia walki o własne przetrwanie i przeżycie oraz walki o ocalenie miasta i jego mieszkańców.

Podczas rozgrywki gracz przemierza prawdziwe dzielnice Los Angeles (w sumie 10 poziomów), m.in. Hollywood Boulevard, Venice Beach i Beverly Hills, a do skutecznej eksterminacji wrogów i likwidacji zagrożeń służy mu cały arsenał broni (często bardzo dziwacznej), składający się m.in. z przedmiotów codziennego użytku. Bad Day L.A. oferuje dużą dawkę humoru, wyśmiewającego i wyszydzającego panującą obecnie w Stanach Zjednoczonych „kulturę strachu”. Pokazuje również w krzywym zwierciadle samo Los Angeles oraz katastroficzne filmy.

Ponadto gra została wyposażona w zaawansowany system sztucznej inteligencji (AI), dzięki któremu postacie niezależne (NPC) zaopatrzone zostały w szereg emocji takich, jak: gniew, cierpienie, rozpacz, czy przerażenie.

Wszystko to zostało ukazane w komiksowej grafice (cel-shading), stworzonej przez amerykański, małżeński duet Kozyndan, a nadającej grze unikalny wygląd.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD / 2 CD

Ocena gry 7,4 / 10 na podstawie 745 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 7,6 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 15,90 PLN

Gry podobne do Bad Day L.A.

Klasyfikacja PEGI Bad Day L.A.

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Bad Day L.A.

Microsoft Xbox

Wykorzystuje: Xbox Live

Bad Day L.A. - recenzja gry

Recenzja 14 sierpnia 2006, 15:47

W trakcie zabawy Anthony podnosi wiele różnych przedmiotów. Wbrew temu, co można byłoby sądzić, z klasycznych giwer nie korzysta się jednak najczęściej, szczególnie nie w początkowej fazie zabawy. Zdecydowanie najistotniejszą rolę odgrywa bowiem... gaśnica. Przedmiot ten wykorzystuje się głównie do gaszenia wszelkiego rodzaju pożarów. Niejednokrotnie jest to bezpośrednio powiązane z celami misji, gdy musimy na przykład kogoś uratować czy przebić się do kolejnego pomieszczenia. Gaśnica ma też kilka innych zastosowań. Przy jej użyciu można odpędzać od siebie ludzi, neutralizować drobnych złodziejaszków, a nawet straszyć napotykane zwierzęta, co wygląda akurat dość komicznie. No i pozostaje jeszcze kwestia zombiaków, do których obiecałem powrócić. Z racji tego, iż pojawiające się w pierwszym etapie gry bomby biologiczne zostały zdetonowane w całym mieście, z potworami tymi mamy do czynienia praktycznie do samego końca. Zamienionych w zombiaki ludzi możemy zabić. Lepiej jest jednak skorzystać z gaśnicy, dzięki czemu powrócą do stanu początkowego i przestaną nam tym samym zagrażać.

PC
XBOX