Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXBOX
Okładka Bad Day L.A. (PC)
OkładkaBad Day L.A. (PC)

Bad Day L.A.

Humorystyczna zręcznościówka będąca parodią codziennego życia amerykanów toczonego po wydarzeniach z 11 września 2001 roku oraz dziesiątek filmów katastroficznych. Jako bezdomny bohater musimy rozprawić się z hordami wrogów, którzy opanowali ulice Los Angeles.

Akcji | TPP

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bad Day L.A. Premiera

anulowana

XBOX

8sie2006

PC

Gry podobne do Bad Day L.A.

Hatred

Postal

Second Sight

Bad Day L.A. to przygodowa gra akcji, której twórcą jest American McGee - znany graczom na całym świecie, w szczególności dzięki takim produkcjom, jak: Alice i Scrapland.

Akcja Bad Day L.A. toczy się we współczesnym Los Angeles, a gracz wciela się w rolę Anthony’ego Williamsa - bezdomnego bohatera, kloszarda, który zarzucił uprzywilejowane życie wziętego agenta Hollywood, po tym jak zgubił poczucie własnej godności. Anthony utrzymuje się przy życiu w swoim kokonie biedy i izolacji do momentu, kiedy to Los Angeles zostaje zaatakowane przez zombie, terrorystów oraz falę trzęsień ziemi i inne nieopisane katastrofy – naturalne i nienaturalne. Stając wobec tego zagrożenia, Anthony - choć niechętnie - jest zmuszony do podjęcia walki o własne przetrwanie i przeżycie oraz walki o ocalenie miasta i jego mieszkańców.

Podczas rozgrywki gracz przemierza prawdziwe dzielnice Los Angeles (w sumie 10 poziomów), m.in. Hollywood Boulevard, Venice Beach i Beverly Hills, a do skutecznej eksterminacji wrogów i likwidacji zagrożeń służy mu cały arsenał broni (często bardzo dziwacznej), składający się m.in. z przedmiotów codziennego użytku. Bad Day L.A. oferuje dużą dawkę humoru, wyśmiewającego i wyszydzającego panującą obecnie w Stanach Zjednoczonych „kulturę strachu”. Pokazuje również w krzywym zwierciadle samo Los Angeles oraz katastroficzne filmy.

Ponadto gra została wyposażona w zaawansowany system sztucznej inteligencji (AI), dzięki któremu postacie niezależne (NPC) zaopatrzone zostały w szereg emocji takich, jak: gniew, cierpienie, rozpacz, czy przerażenie.

Wszystko to zostało ukazane w komiksowej grafice (cel-shading), stworzonej przez amerykański, małżeński duet Kozyndan, a nadającej grze unikalny wygląd.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD / 2 CD

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 764 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,1 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Bad Day L.A. cena w dniu premiery: 15,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Bad Day L.A.

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Bad Day L.A. Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC
XBOX