Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 9 marca 2010

Nowa marka cRPG efektem współpracy m.in. BioWare i twórców Rise of Nations

Jiker, 9 marca 2010, 19:19

Koncern Electronic Arts nawiązał współpracę z firmą 38 Studios, powołaną do życia w 2006 roku przez byłego baseballistę Curta Schillinga, twórcę komiksów Todda McFarlane’a oraz pisarza R.A. Salvatore (znaną początkowo pod nazwą Green Monster Games). Młode przedsiębiorstwo będzie odpowiedzialne za wprowadzenie do sklepów zupełnie nowej marki należącej do gatunku cRPG.

Nowe informacje o Ghost Recon: Future Soldier

Jiker, 9 marca 2010, 16:20

Najnowszy numer magazynu Official PlayStation Magazine okazał się być źródłem nowych szczegółów na temat gry akcji Tom Clancy’s Ghost Recon: Future Soldier – nowego dzieła studia deweloperskiego Ubisoft Paris, które odpowiada między innymi za poprzednie części Ghost Recon (Advanced Warfighter, Advanced Warfighter 2).

Niemiecki wydawca zapowiada Jagged Alliance 3
Niemiecki wydawca zapowiada Jagged Alliance 3

Rock Alone, 9 marca 2010, 16:10

Od publikacji ostatniej odsłony Jagged Alliance minęło już ponad 10 lat, a większość fanów serii straciła nadzieje, że Jagged Alliance 3 kiedykolwiek ujrzy światło dzienne. Okazuje się jednak, że za sprawą niemieckiego wydawcy bitComposer Games, gra może jeszcze pojawić się na rynku.

Poradnik: Assassin's Creed II (09/03/10)

Redakcja GRYOnline.pl, 9 marca 2010, 16:05

"Poradnik do gry Assassin’s Creed II w wersji na komputery osobiste to kompletny opis wszystkich czternastu rozdziałów głównego wątku fabularnego oraz pobocznych misji. Uwzględniono również takie elementy jak ekonomia, czy rozwój willi rodowej bohatera."

Robin jednym z bohaterów Batman: Arkham Asylum II?
Robin jednym z bohaterów Batman: Arkham Asylum II?

Jiker, 9 marca 2010, 14:49

W Sieci opublikowane zostały nowe informacje na temat kontynuacji świetnego pod bardzo wieloma względami Batman: Arkham Asylum. Ich źródłem jest serwis IMDb.

Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, LittleBigPlanet, PlayStation 3) 9/03/10

Jiker, 9 marca 2010, 12:33

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o Macowej wersji Steama, łatce do Dragon Age: Początek, kontynuacji Scribblenauts, a także generowaniu trójwymiarowego obrazu przez PS3. Zapraszamy do lektury.

EMPiK - Top Lista - tydzień 9 (09/03/10)

Przemysław Zamęcki, 9 marca 2010, 12:26

Zapraszamy do kolejnego notowania najlepiej sprzedających się gier w salonach EMPiK. Na liście znajdują się tytuły wydane na komputery osobiste oraz konsole PS2, PSP, PS3 i Xbox 360. Dane pochodzą z okresu pomiędzy 1 a 7 marca 2010 i zostały zebrane w 147 salonach sieci.

Bodycount - pierwsze szczegóły prosto z Codemasters
Bodycount - pierwsze szczegóły prosto z Codemasters

Olek, 9 marca 2010, 12:12

Firma Codemasters ujawniła kilka szczegółów na temat swojego nowego projektu - strzelaniny z gatunku FPS, o której pisaliśmy już wczoraj, przy okazji publikacji okładki nowego numeru czasopisma Official Xbox Magazine. Stworzenie gry Bodycount powierzono wewnętrznemu studiu deweloperskiemu w Guilford, a w prace zaangażowany jest m.in. Stuart Black, projektant Black.

Najczęściej wyszukiwane gry na GOL-u w lutym 2010

Redakcja GRYOnline.pl, 9 marca 2010, 11:23

W ubiegłym miesiącu na rynku gier działo się stosunkowo niewiele. Premier mieliśmy co prawda kilka, ale były to wydarzenia mniejszego kalibru w porównaniu do tego, co się dzieje teraz w marcu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą listą tytułów najczęściej wyszukiwanych na serwisie gry-online.pl w lutym 2010.

Tydzień ze Square Enix i Eidos na Steamie

Maciej Śliwiński, 9 marca 2010, 11:15

Platforma cyfrowej dystrybucji Steam oferuje swoim użytkownikom kolejne cenowe promocje. Przez cały bieżący tydzień zniżkami będą obejmowane pozycje z katalogów wydawniczych firm Square Enix oraz Eidos.

Nowe informacje o grze F1 2010 od Codemasters
Nowe informacje o grze F1 2010 od Codemasters

Adrian Werner, 9 marca 2010, 10:45

W zeszłym miesiącu informowaliśmy, że do oficjalnej zapowiedzi gry F1 2010 w wersjach na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3 dojdzie 17 marca. Okazało się, że dzięki najnowszemu numerowi pisma Official Xbox Magazine na pierwsze konkrety nie musieliśmy czekać aż tak długo.

Ubisoft ofiarą ataku hakerów

Jiker, 9 marca 2010, 10:43

Francuski koncern Ubisoft oświadczył na łamach Twittera, że niedzielne problemy z serwerami Ubi.com były spowodowane atakami hakerów, które najwidoczniej ciągle nie zostały powstrzymane. Przez kilkanaście godzin trudności z zalogowaniem się do systemu i rozpoczęciem rozgrywki mieli posiadacze Silent Hunter 5 i pecetowej wersji Assassin’s Creed II.

Premiera Final Fantasy XIII w wersji anglojęzycznej
Premiera Final Fantasy XIII w wersji anglojęzycznej

Rock Alone, 9 marca 2010, 10:27

Final Fantasy XIII została oficjalnie zapowiedziana cztery lata temu podczas targów E3 2006. W zeszłym roku trafiła na rynek w Japonii, by dzisiaj znaleźć się na sklepowych półkach w Stanach Zjednoczonych i Europie (w tym w naszym kraju).

Otwarta beta R.U.S.E. rusza dziś wieczorem
Otwarta beta R.U.S.E. rusza dziś wieczorem

Hed, 9 marca 2010, 09:25

Dziś wieczorem wszyscy fani strategii będą mogli wypróbować grę R.U.S.E., nad którą pracuje studio Eugen Systems, odpowiedzialne za całkiem niezłego Act of War. Pliki z betą są dostępne od kilku dni na Steamie (produkcja wymaga 2.5 GB miejsca na dysku), więc można przygotować się zawczasu na start testów. Czy nowe pomysły dewelopera się sprawdzą?

Swarm Map Pack pierwszym DLC do Aliens vs Predator
Swarm Map Pack pierwszym DLC do Aliens vs Predator

Adrian Werner, 9 marca 2010, 09:08

Mamy dobre wieści dla fanów wypuszczonej przez trzema tygodniami strzelaniny Aliens vs Predator. Firma Sega ujawniła właśnie szczegóły dotyczące pierwszego dodatku DLC do tej produkcji.

Wysoki koszt produkcji God of War III i pierwsze oceny w zachodnich mediach
Wysoki koszt produkcji God of War III i pierwsze oceny w zachodnich mediach

Jiker, 9 marca 2010, 09:05

John Hight ze studia Sony Computer Entertainment Santa Monica ujawnił w wywiadzie udzielonym serwisowi GiantBomb całkowity koszt wyprodukowania God of War III. Deweloping gry, nad którą prace trwały blisko 2,5 roku, pochłonął 44 miliony dolarów.

Modern Warfare 2 zwerbowało już 25 mln graczy
Modern Warfare 2 zwerbowało już 25 mln graczy

Adrian Werner, 9 marca 2010, 08:05

Ostatnio nazwa Infinity Ward pojawiała się w najnowszych wieściach głównie w negatywnym kontekście. Dlatego miło dla odmiany napisać o czymś pozytywnym związanym z tym studiem.