Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2010, 12:33

autor: Jiker

Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, LittleBigPlanet, PlayStation 3) 9/03/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o Macowej wersji Steama, łatce do Dragon Age: Początek, kontynuacji Scribblenauts, a także generowaniu trójwymiarowego obrazu przez PS3. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o Macowej wersji Steama, łatce do Dragon Age: Początek, kontynuacji Scribblenauts, a także generowaniu trójwymiarowego obrazu przez PS3. Zapraszamy do lektury.

Steam

Firma Valve poinformowała, że w kwietniu platforma Steam oraz gry powstające na bazie silnika Source zostaną udostępnione użytkownikom Maców. W początkowej fazie w bazie tytułów znajdą się takie pozycje, jak Left 4 Dead 2, Team Fortress 2, Counter-Strike: Source, Portal, a także cykl Half-Life. Jednocześnie Valve ujawniło, że druga odsłona oryginalnego Portala trafi do sklepów jednocześnie zarówno w wersji na Windowsa, jak i Maca.

Dragon Age: Początek

Patch 1.03 do cRPG Dragon Age: Początek jest już dostępny. Łatka nie tylko usuwa część z wykrytych ostatnio błędów, ale również przygotowuje produkcję pod zbliżającą się wielkimi krokami premierę pierwszego rozszerzenia – obszernego Przebudzenia, którego europejski debiut zaplanowano na 19 marca.

LittleBigPlanet 2

Koncern Sony Computer Entertainment określił informacje serwisu VG247.com, sugerujące tegoroczną premierę kontynuacji gry platformowej LittleBigPlanet, mianem „plotek i spekulacji ”. Wieści zostały opublikowane w Sieci tuż po ujawnieniu wiadomości o przejęciu producenta marki, firmy Media Molecule, przez producenta konsoli PlayStation 3. Pierwsza część LittleBigPlanet zawitała na PS3 pod koniec 2008 roku. Rok później w nieco okrojonej wersji trafiła również na PSP.

Project Natal

Microsoft oświadczył, że pełna lista tegorocznych produkcji oferujących wsparcie dla Project Natal zostanie ujawniona w czasie czerwcowych targów E3. Natal zadebiutuje jesienią bieżącego roku.

Sony

PlayStation 3 już niedługo będzie w stanie generować obraz w pełnym trójwymiarze. Firma Sony kończy właśnie pracę nad specjalną aktualizacją firmware konsoli, która rozbuduje platformę o taką właśnie funkcję. Należy jednak pamiętać, że aby osiągnąć końcowy efekt należy wyposażyć się urządzenie zdolne do wyświetlania obrazu 3D (np. specjalnego telewizora).

Nintendo

Nintendo złożyło wniosek o rejestrację patentu na nowy typ kartridża – nośnika danych (w tym przypadku gier), wykorzystywanego obecnie w przenośnych konsolach japońskiego koncernu. Z opisu i obrazków zaprezentowanych przez serwis Siliconera wynika, że nowy kartridż będzie większy od tych znanych z Nintendo DS. Być może będzie on nośnikiem gier przeznaczonych na nową przenośną konsolę firmy.

Scribblenauts

Studio 5TH Cell rozpoczęło produkcję nowej odsłony Scribblenauts – bestsellerowej, oryginalnej gry logicznej na Nintendo DS, która sprzedała się w ciągu trzech miesięcy w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy. W kontynuacji ponownie pomożemy Maxwellowi, zapisując w jego notatniku nazwy przedmiotów, które następnie wykorzystamy otwierając dostęp do poukrywanych wszędzie gwiazdek. W „dwójce” twórcy rozbudują słownik wyrazów o przymiotniki, dzięki czemu gracz będzie w stanie wybrać kolor, kształt, rozmiar, a nawet zachowanie potrzebnego przedmiotu. Premiera gry odbędzie się jesienią bieżącego roku.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

The Settlers 7: Droga do Królestwa

TERA: The Exiled Realm of Arborea

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Assassin's Creed II

Metro 2033 - Ghosts of the Metro

Warhammer 40,000: Dawn of War II – Chaos Rising

Order of War: Challenge

SOCOM 4

The Sims 3: Kariera

Gramy w StarCraft II - Zerg Gramy!

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry