Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS3X360
Okładka Dragon Age: Origins - Awakening (PC)

Dragon Age: Początek - Przebudzenie

Dragon Age: Origins - Awakening

Duże rozszerzenie do bestsellerowej gry RPG Dragon Age: Początek studia BioWare.

To jest dodatek do gry Dragon Age: Początek.

RPG | TPP | fantasy | klasyczne RPG

Okładka Dragon Age: Origins - Awakening (PC)

data premiery gry:

16mar2010

PC PS3 X360

Dragon Age: Początek – Przebudzenie to pierwszy duży dodatek do gry Dragon Age, stworzonej przez firmę BioWare, odpowiedzialną za wiele dobrze znanych produkcji cRPG (Baldur’s Gate, Mass Effect). Oprócz Przebudzenia tytuł otrzymał mnóstwo pomniejszych rozszerzeń DLC, w tym chociażby pakiet zatytułowany Powrót do Ostagaru.

Fabuła Przebudzenia rozpoczyna się kilka miesięcy po wydarzeniach znanych z podstawowej wersji gry. Głównej postaci przypada w udziale zadanie odbudowania potęgi zakonu Szarych Strażników, którego szeregi zostały zdziesiątkowane w bitwie pod Ostagarem. Sprawa łatwa nie jest, bo chociaż wojna z potężnym arcydemonem została wygrana, to mroczne pomioty nie powróciły pod ziemię, nadal stanowiąc poważne zagorzenie dla całego Fereldenu. Na domiar złego narastają plotki o pojawieniu się inteligentnego przywódcy potworów - tajemniczego Architekta.

Ciekawostką jest to, że do nowej przygody możemy przystąpić na dwa sposoby. Jeśli zdecydujemy się na wybór dotychczasowego bohatera, to zostanie on przeniesiony do dodatku (otrzymamy też możliwość zmodyfikowania jego aktualnych współczynników). Jeśli zaś wybierzemy zabawę zupełnie nową postacią orlesiańskiego przywódcy Szarych Strażników, to konieczne okaże się użycie kreatora, a osoba taka automatycznie awansuje na jeden z wyższych poziomów doświadczenia.

Producent oddał do naszej dyspozycji położoną w północnej części królestwa i niedostępną wcześniej krainę Amaranthine, gdzie ponownie stykamy się z pomiotami zła, poznając wiele nowych sekretów całego uniwersum. Oczywiście armię przeciwników zasilają niespotykane dotąd bestie, jak np. Inferno Golem (Ognisty Golem) czy Spectral Dragon (Widmowy Smok), które są znacznie bardziej inteligentne od wrogów z podstawowej wersji gry. Dzięki temu potyczki powinny stanowić wyzwanie także dla bardziej zaawansowanych bohaterów.

Z innych usprawnień warto wspomnieć o dodaniu przez autorów gry szeregu nowych specjalizacji, talentów, umiejętności oraz czarów. W skład dowodzonej przez nas drużyny może wejść aż pięciu nowych śmiałków oraz znany z podstawowej wersji gry krasnolud Oghren. Każda z tych postaci posiada bogatą przeszłość i aktywnie uczestniczy w wyprawie, wyrażając swoje poparcie lub dezaprobatę w stosunku do podejmowanych decyzji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 1193 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,4 / 10 na podstawie 182 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,90 PLN

Gry podobne do Dragon Age: Początek - Przebudzenie

Klasyfikacja PEGI Dragon Age: Początek - Przebudzenie

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dragon Age: Początek - Przebudzenie

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Quad 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 20 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Dragon Age: Początek - Przebudzenie - recenzja gry
Dragon Age: Początek - Przebudzenie - recenzja gry

Recenzja 24 marca 2010, 11:09

Poza tym odwiedzamy trzy obszerne lokacje związane z zadaniami głównymi. Znowu bardzo przypominające podstawową wersję, ponieważ tak jak tam, eksplorujemy las elfów, krasnoludzką siedzibę oraz wioskę ludzi (również jej wersję w Pustce). Lokacje nie są więc oryginalne, ale należy je wyróżnić za jedną rzecz – artystyczne wykonanie. Przede wszystkim spodobały mi się piękne, rysowane tła. Wyrazy uznania dla twórców również za dbałość o szczegóły oraz dobór kolorów. Całość prezentuje się ładniej od wersji podstawowej i za to autorom należą się brawa.

PC
PS3
X360