Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 października 2010, 09:27

Oficjalna zapowiedź Dragon Age: Origins - Ultimate Edition

Firma BioWare potwierdziła oficjalnie doniesienia organizacji BBFC, która przed kilkoma tygodniami rozpaliła naszą wyobraźnię informacją o możliwej premierze bardzo bogatej edycji Dragon Age: Origins. Dzisiaj wiemy już, że Ultimate Edition faktycznie istnieje i zostanie wydana pod koniec tego miesiąca.

Firma BioWare potwierdziła oficjalnie doniesienia organizacji BBFC, która przed kilkoma tygodniami rozpaliła naszą wyobraźnię informacją o możliwej premierze bardzo bogatej edycji Dragon Age: Origins. Dzisiaj wiemy już, że Ultimate Edition faktycznie istnieje i zostanie wydana pod koniec tego miesiąca. Gracz, który zdecyduje się na jej zakup, będzie w stanie zaoszczędzić naprawdę sporą sumę pieniędzy.

Oficjalna zapowiedź Dragon Age: Origins - Ultimate Edition - ilustracja #1

Z danych zawartych na oficjalnej stronie internetowej poświęconej Dragon Age: Origins – Ultimate Edition wynika, że w ramach zestawu znajdzie się podstawowa edycja jednej z najgłośniejszych produkcji ostatnich lat, obszerne Przebudzenie (Awakening), w którym wcielamy się w przywódcę zakonu Szarych Strażników i podejmujemy się zadania odbudowy jego potęgi, a także dziewięć pomniejszych dodatków DLC, oferujących szereg nowych przygód lub przedmiotów:

W Stanach Zjednoczonych Dragon Age: Origins – Ultimate Edition zostanie wydane 26 października. Edycja pecetowa kosztuje 49,99 dolarów, z kolei wersje konsolowe Amerykanie mogą zamówić przedpremierowo za równowartość 59,99 dolarów. Z wyliczeń firmy BioWare wynika, że osoba, która rozważała niedawno zakup podstawki oraz wszystkich dodatków, zaoszczędzi aktualnie na Ultimate Edition 114 dolarów. Nawet jeśli producent wziął pod uwagę ceny sklepowe swoich gier, to i tak suma ta robi duże wrażenie.

W Europie kompilacja powinna trafić na sklepowe półki 29 października, choć informacja ta ciągle czeka na oficjalne potwierdzenie. Zgoła odmienną sytuację mamy, jeśli chodzi o cenę zestawu. Odwiedzając bowiem polski EA Store dowiadujemy się, że w wersji pecetowej będzie on oferowany za 109 złotych. Liczymy na to, że informacje te, jak i cena edycji konsolowych, zostaną potwierdzone w najbliższym czasie. Kwestią do rozstrzygnięcia pozostaje również cały czas to, czy wydanie Ultimate Edition nie oznacza przypadkiem zaprzestania rozwoju pierwszego Dragon Age’a dodatkami DLC.

Dragon Age: Origins – Ultimate Edition zostanie wydane na wszystkie trzy platformy, na których ukazała się gra firmy BioWare – PC, Xboksie 360 i PlayStation 3. Publikacja tego wydawnictwa będzie poprzedzać zapowiedzianą na marzec 2011 roku premierę Dragon Age II.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej