Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCX360PS3
Okładka Dragon Age: Origins - Return to Ostagar (PC)

Dragon Age: Początek - Powrót do Ostagaru

Dragon Age: Origins - Return to Ostagar

Trzeci duży dodatek DLC do wydanej w listopadzie 2009 roku gry Dragon Age: Początek. Przewidziane na ok.

To jest dodatek do gry Dragon Age: Początek.

RPG | TPP | fantasy | klasyczne RPG

Okładka Dragon Age: Origins - Return to Ostagar (PC)

data premiery gry:

29sty2010

X360 PC

11mar2010

PS3

Return to Ostagar (Powrót do Ostagaru) to tytuł jednego z rozszerzeń DLC do gry Dragon Age: Początek. Podobnie jak w przypadku innych dodatków do tej produkcji, do poznawania nowej zawartości możemy przystąpić w dowolnym momencie rozgrywki (już po opuszczeniu Lothering). Powrót do Ostagaru zapewnia około 60-90 minut rozgrywki.

Tym razem w centrum zainteresowania znalazła się słynna twierdza Ostagar, do której w podstawowej wersji gry dotarliśmy po ukończeniu jednego z sześciu prologów i gdzie byliśmy świadkami ogromnej bitwy pomiędzy armią ludzi a mrocznymi pomiotami. Nowa przygoda rozpoczyna się od uzyskania informacji na temat osoby, której rzekomo udało się przetrwać bitwę z mrocznymi pomiotami i uciec z niewoli. Teraz szuka ona pomocy u Szarych Strażników.

W omawianym dodatku zajmujemy się przede wszystkim likwidowaniem kolejnych potworów (hurloki, genloki, wrzeszczoty, pająki i inne), okupujących twierdzę i przylegające do niej pole bitwy. W nagrodę za eliminowanie mrocznych pomiotów odnajdujemy skarby, a najcenniejszym znaleziskiem są elementy zbroi poległego w bitwie króla Cailana. Ciekawostką jest to, że dostajemy drugą szansę przyłączenia do drużyny ogara mabari. Na krok ten możemy zdecydować się w sytuacji, gdy przegapiliśmy stosowną okazję w początkowej fazie właściwej gry.

W Powrocie do Ostagaru do zbadania mamy kilka zupełnie nowych obszarów pokrytych grubą warstwą śniegu. Jest to wyraźna zmiana w stosunku do poprzedniej wizyty w twierdzy, a to dlatego, że w międzyczasie w okolicy zapanowała sroga zima.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 401 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,5 / 10 na podstawie 58 głosów czytelników.

Gry podobne do Dragon Age: Początek - Powrót do Ostagaru

Klasyfikacja PEGI Dragon Age: Początek - Powrót do Ostagaru

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dragon Age: Początek - Powrót do Ostagaru

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Quad 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 20 GB HDD
  • Windows XP SP3/Vista SP1
Specjalna edycja Dragon Age w Polsce tylko na łamach EA Store
Specjalna edycja Dragon Age w Polsce tylko na łamach EA Store

wiadomość28 października 2010

Firma Electronic Arts wypuściła na zachodnich rynkach specjalną edycję gry Dragon Age: Początek zawierającą wszystkie dodatki. Pakiet w wersji pudełkowej w Polsce się co prawda nie pojawi, ale będzie dostępny w dystrybucji cyfrowej po angielsku. Tymczasem producent serii, czyli BioWare, ponownie potwierdził plany odnośnie DLC do drugiej części serii.

Oficjalna zapowiedź Dragon Age: Origins - Ultimate Edition
Oficjalna zapowiedź Dragon Age: Origins - Ultimate Edition

wiadomość1 października 2010

Firma BioWare potwierdziła oficjalnie doniesienia organizacji BBFC, która przed kilkoma tygodniami rozpaliła naszą wyobraźnię informacją o możliwej premierze bardzo bogatej edycji Dragon Age: Origins. Dzisiaj wiemy już, że Ultimate Edition faktycznie istnieje i zostanie wydana pod koniec tego miesiąca.

Nadchodzi Dragon Age: Origins - Ultimate Edition
Nadchodzi Dragon Age: Origins - Ultimate Edition

wiadomość5 września 2010

Już od pewnego czasu pojawiały się spekulacje na temat specjalnego wydania Dragon Age, w którym prócz głównej gry znalazłyby się również wszystkie dodatki. Okazuje się, że plotki te nie były bezpodstawne.

Znamy szczegóły dotyczące nowego DLC do Dragon Age
Znamy szczegóły dotyczące nowego DLC do Dragon Age

wiadomość28 lipca 2010

Chłopaki z BioWare pojawili się na tegorocznym Comic-Conie z czymś więcej, niż tylko opowieściami dotyczącymi nowego DLC do Dragon Age – przywieźli gotowy produkt zatytułowany Golems of Amgarrak i przy okazji zaktualizowali oficjalną stronę gry.

Następny dodatek DLC do Dragon Age’a skupi się na walce
Następny dodatek DLC do Dragon Age’a skupi się na walce

wiadomość25 lipca 2010

Firma BioWare ma w zanadrzu kilka niespodzianek dla fanów gry Dragon Age: Początek. Na imprezie San Diego Comic-Con 2010 producent mówił o nowym dodatku DLC, który miałby skupić się przede wszystkim na walce. W rozszerzeniu wybierzemy się do niebezpiecznych podziemi, aby sprawdzić siłę naszych postaci w walce z hordami wyjątkowo potężnych przeciwników.

X360
PS3
PC