Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2010, 09:42

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Zapowiedziano kolejny dodatek DLC do Dragon Age: Poczatek

Firma BioWare nie próżnuje i zgodnie z zapowiedziami, zaopatruje swojego RPG-a Dragon Age: Początek w nowe dodatki. Tym razem zapowiedziano kolejny – Leliana’s Song, w którym wcielimy się w rolę Leliany, kobiety reprezentującej bardów i zaangażowanej w pewną kryminalną organizację.

Firma BioWare nie próżnuje i zgodnie z zapowiedziami, zaopatruje swojego RPG-a Dragon Age: Początek w nowe dodatki. Tym razem zapowiedziano kolejny – Leliana’s Song, w którym wcielimy się w rolę Leliany znanej z podstawowej gry i poznamy fragment jej burzliwej przeszłości.

Główna bohaterka tego DLC jest właśnie na bardzo ryzykownej misji z jej mentorką imieniem Marjolaine, kiedy zostaje uwikłana w spisek, z którego nie będzie łatwo jej się wyplątać. Jeśli nie wyeliminuje czyhającego na nią zagrożenia, sama zostanie zabita. Głównym elementem rozszerzenia będzie więc motyw ścigania i przeszłości głównej bohaterki i na nim przede wszystkim będzie się opierać cała historia. Chcąc sprawdzić jak się zakończy, trzeba będzie zakupić i ukończyć dodatek.

Zapowiedziano kolejny dodatek DLC do Dragon Age: Poczatek - ilustracja #1

Lelianę mogliśmy już spotkać w podstawowej wersji gry, gdzie mogła dołączyć do naszej drużyny i m.in. nauczyć nas specjalizacji barda. Jeden z dużych questów związany był właśnie z jej przeszłością i dawną mentorką Marjolaine – dodatek w zasadzie ma znacznie rozwinąć ten wątek i przedstawić tę postać znacznie bardziej szczegółowo.

Po ukończeniu rozszerzenia mamy dostać specjalną nagrodę (póki co nie wiadomo o co konkretnie chodzi), którą będzie można przenieść do kampanii w Dragon Age: Początek oraz Dragon Age: Początek – Przebudzenie. Potwierdzono oprócz tego, że w Leliana’s Song znajdą się w pełni dubbingowane przerywniki filmowe, które mają nam pozwolić jeszcze bardziej zżyć się z występującymi tu postaciami.

Add-on stanie się dostępny dla posiadaczy wszystkich wersji (PlayStation 3, Xboks 360 oraz PC) już 6 lipca i będzie rozprowadzany drogą dystrybucji cyfrowej. Oprócz tego jak donosi serwis VG247, cena ma być ustalona na poziomie 7 dolarów – tymczasem na potwierdzenie dokładnej kwoty dla Europy przyjdzie nam jeszcze poczekać.