Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2010, 09:33

Namco Bandai zapowiada Time Crisis: Razing Storm

Konferencja firmy Sony, zorganizowana podczas targów E3, została poświęcona wielu ciekawym produkcjom, w tym nowej odsłonie cyklu Time Crisis na konsolę PlayStation 3. O ile jednak jeszcze dwa dni temu nie wiedzieliśmy na jej temat zbyt wiele, o tyle dzisiaj jesteśmy w stanie przekazać Wam szereg pierwszych szczegółów.

Konferencja firmy Sony, zorganizowana podczas targów E3, została poświęcona wielu ciekawym produkcjom, w tym nowej odsłonie cyklu Time Crisis na konsolę PlayStation 3. O ile jednak jeszcze dwa dni temu nie wiedzieliśmy na jej temat zbyt wiele, o tyle dzisiaj jesteśmy w stanie przekazać Wam szereg pierwszych szczegółów.

Namco Bandai zapowiada Time Crisis: Razing Storm - ilustracja #1

Dowiedzieliśmy się bowiem, że produkcja zostanie wydana pod tytułem Time Crisis: Razing Storm i trafi do sklepów jesienią bieżącego roku. Będzie przy tym oferować wsparcie nie tylko dla PlayStation Move, ale również dla Guncona 3, czyli specjalnego kontrolera w kształcie karabinu, opracowanego przez firmę Namco Bandai na potrzeby poprzedniej odsłony serii, Time Crisis 4. Sama gra będzie rozwiniętą wersją oryginalnej, arcade’owej produkcji Razing Storm, wcześniej nie mającej zbyt wiele wspólnego z marką Time Crisis (poza tym samym producentem).

W Razing Storm gracze przejmą kontrolę nad członkami oddziału specjalnego i zostaną wysłani na misję do Ameryki Południowej. Ich główne zadanie polegać będzie na likwidacji szefów grupy terrorystycznej, przygotowującej atak na Stany Zjednoczone. Rozgrywka, wzorem Time Crisis 4, zostanie podzielona na dwa tryby – Arcade Mode (klasyczny „celowniczek”, w którym gracz likwiduje kolejne fale przeciwników, nie sprawując przy tym niemal żadnej kontroli nad bohaterem) oraz Story Mode (standardowa, pierwszoosobowa strzelanina, rozbudowany system osłon). W obu przypadkach będziemy mieć do czynienia z tą samą fabułą, jednakże koniec historii poznamy z perspektywy dwóch różnych postaci.

Namco Bandai zapowiada Time Crisis: Razing Storm - ilustracja #2

Strzelanina japońskiej firmy Namco Bandai jako pierwsza odsłona serii oferować będzie również możliwość zabawy w sieciowym trybie multiplayer. Do dyspozycji graczy oddanych zostanie kilka opcji rozgrywki (polegających zarówno na kooperacji, jak i rywalizacji), w których będzie mogło wziąć udział do ośmiu osób jednocześnie. W jednym z trybów, tzw. Sentry Mode, zadaniem czwórki graczy będzie dla przykładu przeprowadzenie udanej ucieczki z więzienia. Gra powstaje na zmodyfikowanym silniku graficznym znanym z poprzedniej odsłony Time Crisis.Oznacza to, że pod względem graficznym nie powinniśmy oczekiwać cudów. Niemniej jednak autorzy obiecują jego dopracowanie oraz uzupełnienie m.in. o rozbudowany model destrukcji otoczenia. Możecie zobaczyć go w akcji na oficjalnym zwiastunie gry:

Warto odnotować, że na płycie z Time Crisis: Razing Storm znajdą się, w ramach bonusu, jeszcze dwie inne, starsze strzelaniny Namco Bandai. Chodzi tu o wydane w 2007 roku Time Crisis 4 (PS3) oraz niezwykle zakręcone, pirackie Deadstorm Pirates, które w 2009 roku trafiło do japońskich salonów gier arcade. Obie pozycje będą kompatybilne z GunConem 3.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej