Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3
Okładka Time Crisis 4 (PS3)

Time Crisis 4 PS3

Time Crisis 4 to kolejna strzelanina z serii, zapoczątkowanej w roku 1997 i wywodzącej się z automatów coin-op. W niniejszej grze, podobnie jak w jej poprzedniczkach, używa się specjalnego pistoletu Guncon.

Zręcznościowe | FPP | FPS | rail shooter | na 2 osoby | kooperacja | strzelanki | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Time Crisis 4 (PS3)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

20listopada2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Time Crisis 4 to kolejna strzelanina z serii, zapoczątkowanej w roku 1997 i wywodzącej się z automatów coin-op. W niniejszej grze, podobnie jak w jej poprzedniczkach, używa się specjalnego pistoletu Guncon. Pozwala on nie tylko na strzelanie do konkretnych celów, gdyż dzięki dwóm gałkom analogowym umożliwia m.in. zmianę ustawienia kamery oraz wybór trybu prowadzenia ognia.

W klasycznym trybie rozgrywki, reprezentującym gatunek rail shooter, mamy ograniczoną kontrolę nad głównymi bohaterami (Giorgio Bruno i Evan Bernard). Protagoniści, znajdujący się na tropie terrorystów i czarnorynkowych handlarzy bronią, muszą zaliczyć szereg misji, polegających wyłącznie na strzelaniu i wykonywaniu prostych akcji w rodzaju krycia się za przeszkodami – reszta dzieje się automatycznie. W zupełnie nowym trybie FPS-owym steruje się postacią Williama Rusha, który ma podobne zadanie do swoich wspomnianych kolegów, czyli wyeliminować wszystkich napotkanych wrogów. Niniejsza opcja daje nam jednak pełną kontrolę nad poczynaniami bohatera w ramach pięciu fabularnych epizodów.

Twórcy Time Crisis 4 pozwolili nam nie tylko na podążanie głównym nurtem scenariusza, ale także chociażby na uczestniczenie w tzw. misjach kryzysowych. Polegają one przykładowo na odnalezieniu i zniszczeniu zasobów broni biologicznej bez zaalarmowania głównych sił nieprzyjaciela, co osiąga się dzięki wyjątkowo precyzyjnym strzałom i umiejętności krycia się w odpowiednich momentach. Do tego dochodzą jeszcze przeróżne mini-gry, ćwiczące refleks, celność etc.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 6,5 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4.2 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Time Crisis 4

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Time Crisis 4

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • Guncon 3
Namco Bandai zapowiada Time Crisis: Razing Storm
Namco Bandai zapowiada Time Crisis: Razing Storm

wiadomość17 czerwca 2010

Konferencja firmy Sony, zorganizowana podczas targów E3, została poświęcona wielu ciekawym produkcjom, w tym nowej odsłonie cyklu Time Crisis na konsolę PlayStation 3. O ile jednak jeszcze dwa dni temu nie wiedzieliśmy na jej temat zbyt wiele, o tyle dzisiaj jesteśmy w stanie przekazać Wam szereg pierwszych szczegółów.

Guncon 3 nie do kupienia oddzielnie
Guncon 3 nie do kupienia oddzielnie

wiadomość10 grudnia 2007

20 listopada zadebiutował Time Crisis 4 – najnowsza część popularnej strzelaniny od Namco Bandai. Jak wiadomo, sprzedawana jest ona ze specjalnym kontrolerem – najnowszą generacją pistoletu Guncon. Załóżmy, że chcielibyście spróbować swoich sił wraz z kolegą, a więc potrzebowalibyście dwóch kontrolerów. Co wówczas powinniście zrobić?

Twórca Time Crisis 4 na PS3 opowiada o swojej grze
Twórca Time Crisis 4 na PS3 opowiada o swojej grze

wiadomość20 listopada 2007

Niedawno donosiliśmy Wam, że na oficjalnym blogu Playstation Takashi Satsukawa, producent Time Crisis 4, przedstawił prototypowy wygląd pistoletu Guncon 3. Teraz pojawił się nowy wpis, w którym ten sam autor opowiedział nam trochę na temat przenoszenia gry z automatów na PlayStation 3.

Namco ujawnia wygląd prototypu pistoletu Guncon 3
Namco ujawnia wygląd prototypu pistoletu Guncon 3

wiadomość7 listopada 2007

Na oficjalnym blogu Playstation pojawił się wpis, w którym Takashi Satsukawa, producent Time Crisis 4, przedstawia prototypowy wygląd pistoletu Guncon 3. Seria Time Crisis jest jedną z najpopularniejszych gier z tzw. gatunku celowniczków, w których rozgrywka polega wyłącznie na strzelaniu do pojawiających się na ekranie postaci przeciwników. Gracz nie ma wpływu na przemieszczanie się swojego bohatera, a o tym, gdzie należy się udać w następnej kolejności decyduje sama gra.

W Time Crisis 4 zagramy na konsoli PlayStation 3
W Time Crisis 4 zagramy na konsoli PlayStation 3

wiadomość14 czerwca 2007

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku, użytkownicy konsoli PlayStation 3 będą mogli zagrać w czwartą odsłonę cyklu Time Crisis. Wyprodukowana przez japońską firmę Nex Entertainment strzelanina jest na razie dostępna wyłącznie na automatach coin-op.