Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PS3
Okładka BlackSite: Area 51 (PC)

BlackSite: Area 51

BlackSite: Area 51 jest grą z gatunku FPS, będąca w pewnym sensie kontynuacją pozycji pt. Area 51. Tematem przewodnim jest ponownie sprawa tajemniczej Strefy 51, z którą związane są wątki cywilizacji pozaziemskich.

Akcji | FPP | strzelanki

Okładka BlackSite: Area 51 (PC)

producent: Midway Games

wydawca: Midway Games

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

5lis2007

X360

12lis2007

PC

10gru2007

PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

BlackSite: Area 51 jest grą z gatunku FPS, będąca w pewnym sensie kontynuacją pozycji pt. Area 51, wydanej w 2005 roku na platformie PC, PlayStation 2 i Xbox. Nowy produkt przygotowano natomiast z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Tematem przewodnim jest ponownie sprawa tajemniczej Strefy 51 – amerykańskiej bazy wojskowej, w której przeprowadza się ponoć eksperymenty z pozaziemską technologią. Do renderowania szczegółowej grafiki trójwymiarowej wykorzystano silnik Unreal Engine trzeciej generacji.

Przejmujemy kontrolę nad dowódcą niewielkiego oddziału żołnierzy, znajdującego się w obliczu inwazji kosmitów na macierzystą planetę ludzi. Musimy więc zewrzeć szyki i stawić czoła złowrogim najeźdźcom, chcącym zakończyć istnienie homo sapiens. W tym celu trzeba nie tylko samemu podejmować odpowiednie kroki, ale także wydawać należyte rozkazy podkomendnym (służy do tego wyjątkowo intuicyjny interfejs). Skuteczność bojowa naszych towarzyszy broni opiera się przede wszystkim na podstawie psychologicznej i fizycznej, więc bardzo ważne jest utrzymywanie w zespole wysokiego morale i okresowe odpoczywanie z myślą o regeneracji sił witalnych.

Do naszej dyspozycji oddano szereg rozmaitych typów broni ręcznej, wyprodukowanych na Ziemi (m.in. karabin szturmowy i granaty), aczkolwiek możemy zdobyć na przeciwniku ciekawe narzędzia ofensywne, nieznane dotąd ludzkości. Poza tym wraz z naszym oddziałem walczymy przy użyciu różnorodnych maszyn cywilnych i militarnych, czyli np. pojazdów HMMWV, wyposażonych w obrotową wieżyczkę z szybkostrzelnym działkiem. Warto zauważyć, że w trakcie wykonywania kolejnych zadań liczy się nie tylko celne oko, umiejętność wyszukiwania osłony w terenie i reszta podobnych zdolności, ale również trafność wyborów natury moralnej. Ponadto zdecydowana większość elementów wirtualnego środowiska podatna jest na zniszczenie.

Dzięki BlackSite: Area 51 znakomicie bawimy się nie tylko w trybie dla pojedynczego gracza, gdyż developerzy udostępnili opcję zmagań wieloosobowych. Multiplayer w wydaniu sieciowym pozwala chociażby na zorganizowanie klasycznego deathmatchu i zdobywania flagi oraz m.in. widowiskowego oblężenia, w którym kluczową sprawę stanowi branie w niewolę członków wrogiej drużyny i przejmowanie kontroli nad coraz większym obszarem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 10  

Nośnik: 1 DVD9

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 1091 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Gry podobne do BlackSite: Area 51

Klasyfikacja PEGI BlackSite: Area 51

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe BlackSite: Area 51

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 15 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
BlackSite: Area 51 - recenzja gry
BlackSite: Area 51 - recenzja gry

Recenzja 29 listopada 2007, 12:27

Niestety, nadal jestem zmuszony ciągnąć to pasmo minusów. Kolejnym dość poważnym jest animacja. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda ładnie, tak jak przyzwyczaiły nas do tego next-genowe (czyt. motion-capturowe) gry. Jednak wraz z upływem czasu można zauważyć, że i tu wkradły się niedociągnięcia. Szczególnie widoczne są u wrogów podczas ich umierania. Nierzadko upadające ciała przybierają nierealne formy, a zachowanie kończyn można śmiało przyrównać do tego z początku ery ‘systemu lalki’. Jedynym plusem, który należy wyróżnić, jest gestykulacja bohaterów w trakcie rozmów, choć i tu mowy nie ma o nowej jakości.

PC
PS3
X360