Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360
Okładka Rogue Warrior (PC)

Rogue Warrior

Pierwszoosobowa strzelanina z elementami skradanki przygotowana przez studio Rebellion (twórców serii Aliens vs Predator). Akcja Rogue Warrior toczy się w trakcie zimnej wojny.

Akcji | FPP | współczesne konflikty | strzelanki

Okładka Rogue Warrior (PC)

producent: Rebellion

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

27lis2009

PC PS3 X360

Rogue Warrior to pierwszoosobowa strzelanina z elementami skradanki wydana na PC, X360 i PS3. Grę przygotowało studio Rebellion (twórcy serii Aliens vs Predator), któremu prace nad nią zleciła firma Bethesda Softworks, po tym jak pierwotny projekt ekipy Zombie Studios został skasowany.

Fabuła

Głównym bohaterem Rogue Warrior na PC, X360 i PS3 jest Richard Marcinko, słynny dowódca elitarnego oddziału armii amerykańskiej Navy SEALs. Mimo obecności autentycznej postaci w roli protagonisty, gra nie przedstawia prawdziwych wydarzeń. Rogue Warrior zabiera nas w sam środek zimnej wojny. Marcinko zostaje wysłany z tajną misją do Korei Północnej, gdzie ma unieszkodliwić wyrzutnie pocisków balistycznych. Bohater szybko odkrywa spisek, który mógłby przechylić szale zwycięstwa na rzecz komunistów.

Rozgrywka

Rogue Warrior opiera się na podstawowych założeniach pierwszoosobowych strzelanin, wzbogaconych elementami taktycznymi. Ze względu na charakter misji, bohater powinien starać się działać w ukryciu. Oznacza to korzystanie z wytłumionej broni, ciche zakradanie się za plecy wrogów i szybka eliminacja zagrożenia. Charakterystycznym elementem gry są brutalne animacje kończące, podczas których kamera przełącza się na widok trzecioosobowy.

Nieraz dochodzi jednak do otwartej wymiany ognia. Bohater korzysta wtedy z autentycznej broni palnej z tamtego okresu – zarówno tej znajdującej się na wyposażeniu żołnierzy amerykańskich, jak i zdobytej na pokonanych przeciwnikach – oraz chroni się za przeszkodami terenowymi, by uniknąć kul wroga. Misje rozgrywają się w północnokoreańskich i radzieckich kompleksach wojskowych oraz fabrykach, a zatem często przychodzi nam walczyć w ciasnych korytarzach budynków.

Tryby gry

Głównym trybem rozgrywki w Rogue Warrior na PC, X360 i PS3 jest fabularna kampania dla jednego gracza, złożona z szeregu liniowych misji. W grze obecny jest też rywalizacyjny multiplayer, oferujący kilka wariantów zabawy z innymi graczami.

Aspekty techniczne

Choć początkowo tworzony na Unreal Engine 3, w ostatecznej koncepcji Rogue Warrior na PC, X360 i PS3 powstał na autorskim silniku studia Rebellion o nazwie Asura. Bohaterowi gry, Richardowi Marcinko, głosu użycza Mickey Rourke, aktor znany z takich filmów, jak Sin City - Miasto Grzechu czy Zapaśnik.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-24  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 5,4 / 10 na podstawie 681 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 3,4 / 10 na podstawie 211 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Rogue Warrior

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Rogue Warrior

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo E6400
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Rogue Warrior - zapowiedź
Rogue Warrior - zapowiedź

Przed premierą 17 grudnia 2007, 11:35

Z pewnością wszystkich ucieszy wieść o dziesięciu trybach multi, do 24 graczy na jednej mapie oraz obecność botów. Na multiplayer składać się będą standardowe tryby: Deathmatch, Team Deatchmatch i Capture The Flag oraz różne ich wariacje, np. przejąć flagę może tylko jedna osoba z drużyny, albo zabawa w polowanie na jednego wybranego gracza, za którego dostaje się najwięcej punktów.

PC
PS3
X360