Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 12 stycznia 2010, 14:43

autor: Jiker

Koniec twórców Tomb Raidera [news zaktualizowany]

Serwis VG247.com dotarł do niepotwierdzonych informacji sugerujących zamknięcie studia deweloperskiego Rebellion Derby – znanego wcześniej pod nazwą Core Design. Póki co nie wiemy, co może być przyczyną takiej decyzji, aczkolwiek wydaje się, że najbardziej prawdopodobnym powodem jest znikoma popularność ostatnich gier producenta.

Serwis VG247.com uzyskał potwierdzenie nieoficjalnych informacji sugerujących zamknięcie dewelopera Rebellion Derby – znanego wcześniej pod nazwą Core Design. Głównym powodem decyzji jest najprawdopodobniej znikoma popularność ostatnich gier producenta. Gwoździem do trumny okazało się również dobiegnięcie końca umowy o dzierżawę powierzchni biurowej.

Załoga Rebellion Derby została poinformowana o całym fakcie dzisiaj, w godzinach porannych. Przedstawiciele głównego oddziału firmy Rebellion oznajmili w prasowym oświadczeniu, że likwidacja studia z Derby jest częścią szerszej restrukturyzacji. Jej efektem będzie również rozbudowa pozostałych dwóch oddziałów firmy – głównego, oxfordzkiego, oraz zespołu z Runcorn.

Koniec twórców Tomb Raidera [news zaktualizowany] - ilustracja #1

Rogue Warrior – ostatnia gra studia Rebellion Derby.

Rebellion Derby był oddział odpowiedzialnym w ostatnim czasie za wyprodukowanie dwóch, słabo przyjętych strzelanin – pierwszoosobowej Shellshock 2: Blood Trails oraz wydanego niedawno Rogue Warrior, przejętego przez firmę po tym, jak w marcu ubiegłego roku z gry zrezygnował pierwotny deweloper, Zombie Studios.

Przed 2006 rokiem firma była znana szerzej jako Core Design – w dorobku miała m.in. kilka pierwszych odsłon cyklu Tomb Raider. Zmiana nazwy nastąpiła wraz z nabyciem studia od korporacji SCi/Eidos. Warto odnotować, że cztery lata temu z transakcją wiązane były spore nadzieje. Rozwiała je już jednak premiera drugiej odsłony Shellshocka, która okazała się jedną z najsłabszych gier tej generacji.

Przypominamy, że Rebellion to firma pracująca obecnie m.in. nad nową wersją gry akcji FPP Aliens vs Predator na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3. Dewelopingiem tytułu zajmuje się jej główny oddział, którego siedziba znajduje się w Oxfordzie. Europejska premiera jest przewidziana na 19 lutego. Do sprzedaży trafi wówczas nie tylko podstawowa wersja dzieła, ale i jego edycja kolekcjonerska, w skład której wejdzie m.in. model Twarzołapa.

Przypominamy, że na firmę Rebellion składa się jeszcze jedno studio. Jego siedziba znajduje się w Runcorn, zlokalizowanym kilkanaście kilometrów od Liverpoolu.

AKTUALIZACJA: Jason Kingsley, prezes Rebellion, oznajmił na łamach serwisu Gameindustry.biz, że oddział z Derby nie został jeszcze zlikwidowany. Szefostwo firmy nie zwolniło również póki co żadnego członka tego konkretnego zespołu. W chwili obecnej zarząd rozważa tylko jego przyszłość, starając się obrać jak najlepszy z możliwych sposobów rozwiązania problemów. Wszystko wskazuje na to, że Rebellion Derby znajduje się obecnie w zawieszeniu, oczekując na dalsze kroki. Kolejne szczegóły powinniśmy poznać już wkrótce.