Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2009, 12:10

Oficjalna data debiutu Aliens vs Predator i model Twarzołapa w edycji specjalnej

Strzelanina Aliens vs Predator (PC, Xbox 360, PlayStation 3) od firm Rebellion oraz SEGA zostanie wydana na europejskim rynku 19 lutego 2010 roku, poinformował serwis MCV. Produkcja w wersjach konsolowych trafi na półki sklepowe w trzech edycjach – standardowej oraz specjalnych Survivor oraz Hunter.

Strzelanina Aliens vs Predator (PC, Xbox 360, PlayStation 3) od firm Rebellion oraz SEGA zostanie wydana na europejskim rynku 19 lutego 2010 roku, poinformował serwis MCV. Produkcja w wersjach konsolowych trafi na półki sklepowe w trzech edycjach – standardowej oraz specjalnych Survivor oraz Hunter.

W pierwszej z limitowanych odsłon, czyli w Aliens vs Predator: Survivor Edition znajdzie się gra oraz kod, uprawniający nabywcę do pobrania z sieci dodatkowych map do trybu multiplayer (ich debiut powinien się odbyć w okolicach premiery pełnej wersji gry). Całość zostanie zamknięta w eleganckim, metalowym pudełku.

Zestaw Hunter Edition będzie bogatszy. Mianowicie, w opakowaniu oprócz wspomnianego już kodu znajdzie się dodatkowo figurka facehuggera, naszywka na rękaw z logiem korporacji Weyland Yutani, a także trójwymiarowa pocztówka. Redakcja MCV nie dotarła niestety do poszczególnych cen zestawów. Możemy być jednak pewni, że edycja Hunter będzie odpowiednio droższa od pozostałych.

Oficjalna data debiutu Aliens vs Predator i model Twarzołapa w edycji specjalnej - ilustracja #1

Aliens vs Predator to jedna z najciekawiej zapowiadających się produkcji mających swoją premierę na początku przyszłego roku. W grze wcielimy się w przedstawicieli trzech frakcji – Obcych (Xenomorphów), Predatorów oraz żołnierzy Marines. Każda z nich będzie dysponować własną ścieżką fabularną, te z kolei będą ze sobą powiązane. Gra opowie o wydarzeniach mających miejsce 30 lat po historii znanej z drugiej części filmowego Obcego. Przeniesiemy się tu na planetę kolonialną BG-386, na której mieszkańcy odkryli dziwną piramidę. Odkopanie jej zbudziło Obcych, wzbudzając tym samym zainteresowanie Predatorów.

Wielkim atutem Aliens vs Predator ma być również rozbudowana opcja rozgrywki wieloosobowej. Do dyspozycji graczy oddanych zostanie kilkanaście trybów zabawy (w tym Survival), z których większość wymusi na nich nieustanną kooperację i wzajemne informowanie się o rozwoju sytuacji. W wersji na komputery osobiste gra będzie wspierać serwery dedykowane, co z pewnością przypadnie do gustu osobom narzekającym na rozwiązania matchmakingowe zaserwowane np. w Modern Warfare 2. Pecetowa odsłona zaoferuje również dopieszczoną oprawę wizualną (dzięki wsparciu dla bibliotek DirectX 11).

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej