Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka Resistance: Fall of Man (PS3)

Resistance: Fall of Man PS3

Resistance: Fall of Man jest grą z gatunku FPS autorstwa pracowników studia Insomniac Games, znanych przede wszystkim dzięki serii platformówek, opowiadających o bajkowych przygodach Ratcheta i Clanka.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | kooperacja | strzelanki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Resistance: Fall of Man (PS3)

data premiery gry w wersji PS3:

17listopada2006

23marca2007

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Resistance: Fall of Man jest grą z gatunku FPS autorstwa pracowników studia Insomniac Games, znanych przede wszystkim dzięki serii platformówek, opowiadających o bajkowych przygodach Ratcheta i Clanka. Tym razem developerzy postawili na zdecydowanie cięższy klimat, ponieważ zaprezentowali nam alternatywną wizję dwudziestowiecznej historii. Posiadacze PlayStation 3 oglądają zatem zmagania połączonych sił amerykańskich i brytyjskich z morderczymi przedstawicielami rasy Chimera, która najechała Ziemię.

Akcję obserwujemy z perspektywy sierżanta Nathana Hale'a, członka 75 Pułku Piechoty Armii Stanów Zjednoczonych. Terenem naszych działań jest południe Wielkiej Brytanii, bowiem właśnie tam znajdują się główne siły wroga. Agresywna obca cywilizacja zajmuje kolejne obszary poprzez rozprzestrzenianie straszliwego wirusa, powodującego przekształcanie się ziemskich form życia w istoty z gatunku Chimera.

Nasza sytuacja wydaje się na starcie cokolwiek beznadziejna, gdyż najeźdźcy dysponują nie tylko przewagą liczebną, lecz także zaawansowaną technologią militarną. Tymczasem główny bohater rozpoczyna przygodę, wyposażony jedynie w konwencjonalny karabin. Wraz z rozwojem akcji i odnoszonymi sukcesami zdobywamy jednak lepsze uzbrojenie i w ten sposób przechylamy szalę zwycięstwa na naszą stronę. Oczywiście cały czas musimy radzić sobie z przeróżnymi oponentami – począwszy od błyskawicznie przemieszczających się „skorpionów”, a skończywszy na humanoidalnych piechociarzach.

Podstawowym wariantem zabawy w Resistance: Fall of Man jest obszerna kampania single player, aczkolwiek twórcy zadbali też o opcję multiplayer. Przede wszystkim możemy uruchomić tryb współpracy w parze na podzielonym ekranie albo spróbować swoich sił w czteroosobowej rywalizacji również w systemie split screen. Dodatkowo zaimplementowano obsługę połączenia internetowego, pozwalającą na uczestnictwo w rozgrywce kilkudziesięciu użytkownikom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-32  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 717 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.1 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 229,90 PLN

Gry podobne do Resistance: Fall of Man

Klasyfikacja PEGI Resistance: Fall of Man

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Resistance: Fall of Man - recenzja gry
Resistance: Fall of Man - recenzja gry

Recenzja 12 kwietnia 2007, 11:20

Na tle nudnej i męczącej kampanii, bardzo miłym powiewem świeżości jawi się multiplayer. Graczy z całego świata eksterminować będziemy w meczach dla nawet czterdziestu zawodników jednocześnie! (choć z drugiej strony – powodzenia, jeśli chcesz zebrać taką liczbę chętnych i uciąć sobie z nimi partyjkę bez żadnych lagów). W rozgrywce wieloosobowej mamy ponadto wybór sterowanej przez nas postaci: może to być człowiek lub Chimera. Różnice między nimi są dość znaczące. Ludzie mają do dyspozycji radar, są mniejsi (trudniejsi do trafienia) i szybsi. Obcy z kolei posiadają tryb widzenia podpatrzony u Predatora, a także mogą wpadać w szał bitewny, tymczasowo zwiększający ich siłę ognia.