Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2011, 13:35

Wieści ze świata (Resistance, From Dust, Team Fortress) 25/08/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o 15. rocznicy powstania marki Team Fortress, przyszłości serii Resistance, sprzedaży PlayStation 3, kontynuacji Deadly Premonition, a także zwracaniu pieniędzy za From Dust na Steamie. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o 15. rocznicy powstania marki Team Fortress, przyszłości serii Resistance, sprzedaży PlayStation 3, kontynuacji Deadly Premonition, a także zwracaniu pieniędzy za From Dust na Steamie. Zapraszamy do lektury.

Team Fortress

Marka Team Fortress obchodzi piętnastolecie istnienia. 24 sierpnia 1996 roku grupka zapaleńców stworzyła interesującą, sieciową modyfikację do pierwszego Quake’a, w której gracze walczyli w drużynach, wcielając się w przedstawicieli kilku różnych klas. Dwóch z nich – Robin Walker i John Cook – dołączyło do zespołu studia Valve, przerabiając swoje dzieło na bazie silnika z pierwszego Half-Life i wydając w 1999 roku jako Team Fortress Classic. W 2007 roku, po co najmniej kilku latach opóźnienia, doczekaliśmy się w końcu oficjalnej kontynuacji. Z okazji rocznicy serwis 1UP przygotował specjalny artykuł na temat marki Team Fortress.

Wieści ze świata (Resistance, From Dust, Team Fortress) 25/08/11 - ilustracja #1

Resistance

Studio Insomniac Games, które ukończyło niedawno produkcję gry akcji Resistance 3 na PlayStation 3, nie ma jeszcze w planach dewelopingu czwartej odsłony serii. Co więcej, Marcus Smith, dyrektor kreatywny firmy, nie wykluczył, że niczym w przypadku serii Spyro The Dragon (pierwszej hitowej marki Insomniac), Resistance być może zostanie oddane w ręce zewnętrznych zespołów deweloperskich. Pracują oni już zresztą nad odsłoną na PS Vita (stworzyli też edycję na PSP). Aktualnie studio pracuje nad Ratchet & Clank All 4 One oraz pierwszoosobową strzelanką Overstrike – pierwszym tytułem Insomniac przeznaczym na inną konsolę niż platformy firmy Sony (konkretnie Xboksa 360 i PS3).

PlayStation 3

Jim Ryan, nowy szef europejskiego oddziału firmy Sony Computer Entertainment, ogłosił, że konsola PlayStation 3 sprzedała się na Starym Kontynencie w nakładzie przekraczającym 22 miliony sztuk. Poprzednia stacjonarna platforma sprzętowa, PS2, znalazła ponad 50 milionów nabywców.

Back to the Future

Gra przygodowa Back to the Future od studia Telltale Games zostanie wydana na konsolę Wii. Produkcja, z dopiskiem The Game, trafi do sklepów w październiku, w wersji pudełkowej. W Stanach Zjednoczonych będzie sprzedawana za równowartość 19,99 dolarów. Wydawcą gry jest firma Nintendo, co zwiastuje, że wkrótce na Wii i być może 3DS-a trafi więcej gier od Telltale Games. Warto dodać, że pudełkowej wersji Back to the Future doczekają się również użytkownicy PlayStation 3 (dotąd tylko PlayStation Network).

Deadly Premonition

Hidetaka Suehiro, reżyser otoczonego kultem thrillera Deadly Premonition na konsolę Xbox 360, poinformował na targach gamescom, że gra doczeka się kontynuacji lub prequela (obie możliwości są rozważane). Przypomnijmy, że producent, studio Access Games, ma w planach także zupełnie nową produkcję.

Wieści ze świata (Resistance, From Dust, Team Fortress) 25/08/11 - ilustracja #2

Spicy Horse Games

Studio Spicy Horse Games, założone przez Americana McGee, pracuje nad nową grą. Będzie to zabawna bijatyka, z akcją osadzoną w sklepie z zabawkami. Na blogu twórcy znajdziecie wstępne projekty postaci. Więcej konkretów poznamy wkrótce.

From Dust

Problemy z grą From Dust, a konkretnie kontrowersyjnym zabezpieczeniem DRM, spowodowały, że firma Valve zarządzająca platformą Steam, postanowiła zwrócić pieniądze wszystkim nabywcom produkcji Erica Chahi, którzy wyrażą chęć odzyskania pieniędzy (spełniając określone warunki). Informacja została przesłana do posiadaczy gry poprzez Wsparcie Steam.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Dead Block

Serious Sam 3: BFE

Rune Factory: Tides of Destiny

Rugby Challenge

Dishonored

Auto Club Revolution

Skylanders: Spyro's Adventure

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Trine 2 - Co-op

Secret Files 3: The Archimedes Code - gamescom 2011

NHL 12 - Demo Trailer

Dungeon Defenders - trailer #2

Achron - zwiastun na premierę

Warhammer 40,000: Space Marine - Demo Trailer

Prey 2 - kulisy produkcji #3 - o trailerach cz. 3 (PL)

F1 2011 - kulisy produkcji #2 (PL)

NBA 2K12 - trailer #2

Supremacy MMA - trailer #2

Street Fighter III: Third Strike Online Edition - zwiastun na premierę

King Arthur: Fallen Kingdom - trailer #1

Gramy w Trackmania 2: Canyon Gramy!

Red Orchestra 2: Bohaterowie Stalingradu - Multiplayer gameplay

Serious Sam 3: BFE - trailer #1