Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS3PSVPCX360
Okładka Rugby Challenge (PS3)

Rugby Challenge

Rugby Challange to rozbudowany symulator rozgrywek rugby. Gra przygotowana została przez studio Sidhe Interactive i korzysta z oficjalnych licencji najważniejszych światowych lig tego sportu.

Sportowe | rugby

Okładka Rugby Challenge (PS3)

data premiery gry:

2wrz2011

PC X360 PS3

27cze2012

PSV
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rugby Challenge stara się jak najdokładniej odwzorowywać rozgrywkę w rugby. Gracz ma do wyboru kilka trybów zabawy, takich jak towarzyskie spotkania czy treningi. Najważniejszym z nich jest jednak tryb wieloletniej kariery, w którym gra zaczyna przypominać w założeniach prostego managera. Prowadząc wybraną drużynę przez rozgrywki ligowe możemy dokonywać transferów, modyfikować strategię gry i ustalać plany treningowe.

Twórcom udało się zdobyć licencje najważniejszych światowych lig rugby (wśród nich między innymi All Blacks, Qantas Wallabies i USA Eagles), dzięki czemu na boisku pojawiają się wirtualne wersje prawdziwych zawodników. W grze dostępne są 93 dostępne drużyny i 31 stadionów. Dla największych fanów przygotowano specjalny moduł pozwalający na nieograniczoną wręcz edycję istniejących klubów i graczy, a nawet na stworzenie własnej drużyny marzeń, zupełnie od podstaw. Nie zapomniano też o początkujących i z myślą o nich autorzy zawarli w grze samouczek.

Oprócz rozbudowanych opcji dla pojedynczego gracza, Rugby Challenge pozwala także na zabawę w trybie multiplayer nawet ośmiu osobom podczas jednego spotkania. Tytuł może się również poszczycić rozbudowanymi opcjami społecznościowymi, takimi jak na przykład rankingi najlepszych drużyn.

Oprawa audiowizualna gry została zaprojektowana w sposób mający jak najwierniej oddać atmosferę prawdziwego meczu rugby. Stąd realistycznie odtworzeni zawodnicy i stadiony, dynamiczna praca kamery i wiele powtórek oraz komentarz autorstwa doświadczonych znawców dyscypliny, Granta Nisbetta i Justina Marshalla.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-8  

Ocena czytelników: 4,2 / 10 na podstawie 91 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,3 / 10 na podstawie 18 głosów czytelników.

Gry podobne do Rugby Challenge

Klasyfikacja PEGI Rugby Challenge

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Rugby Challenge

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Quad Core 2.6 GHz
  • 3 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 1 GB (GeForce 260 lub lepszy)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
  • łącze internetowe
PC
X360
PS3
PSV