Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Rugby

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce rugby.

PC
PC Windows20
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 51 Sony PlayStation 48 Sony PlayStation 38 Sony PlayStation 27
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita3
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S1 Microsoft XBOX ONE8 Microsoft Xbox 3608 Microsoft Xbox4
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch1 Nintendo Wii1
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

rugby
Rugby 22
Rugby 22

Sportowe 27 stycznia 2022

Kolejna odsłona serii gier sportowych, poświęconych rugby, za której powstanie odpowiada studio EKO Software. Rugby 22 zawiera szereg ulepszeń, usprawniających rozgrywkę znaną fanom poprzednich tytułów.

PCPS5XSXPS4XONE

Rugby Challenge 4
Rugby Challenge 4

Sportowe 16 lipca 2020

Rugby Challenge 4 to kolejna odsłona zręcznościowej gry sportowej dla fanów rugby przeznaczonej do zabawy w trybie solo oraz multi. Za stworzenie produkcji odpowiada studio Wicked Witch, znane z poprzednich odsłon tytułu oraz licznych portów.

PCPS4XONESwitch

Rugby 08
Rugby 08

Sportowe 16 lipca 2007

Gra podejmująca tematykę tytułowej dyscypliny sportowej. Sporą atrakcją jest możliwość przystąpienia do Pucharu Świata w rugby, organizowanego we Francji w roku 2007.

PCPS2

Rugby World Cup 2015
Rugby World Cup 2015

Sportowe 4 września 2015

Okolicznościowa edycja serii sportowej, tworzonej we współpracy firmy Bigben Interactive z ekipą HB Studios, przygotowana z okazji ósmych w historii zawodów o Puchar Świata w Rugby. Pod względem mechaniki mamy tu do czynienia praktycznie z tą samą produkcją, co Rugby 15, choć przy okazji twórcy wprowadzili całą masę poprawek i modyfikacji, takich jak ulepszone AI zawodników, poprawiona praca sędziów czy drobne zmiany w systemie sterowania.

PCPS4XONEX360PS3PSV

Rugby League Live
Rugby League Live

Sportowe 2 września 2010

Rugby League Live to stworzona przez studio Big Ant symulacja rozgrywek rugby. Mecze toczą się według oficjalnych zasad tego sportu w ramach najważniejszych lig i turniejów, w tym: NRL, Super League i Mistrzostwa Świata. Do dyspozycji graczy oddano ponad 40 licencjonowanych drużyn, które rywalizować mogą na 30 wiernie odwzorowanych stadionach rugby na całym świecie.

X360PS3

Rugby League Live 4
Rugby League Live 4

Sportowe 28 lipca 2017

Kolejna odsłona serii gier przeznaczonych dla miłośników rugby. Firma Big Ant Studios, pracująca nad tym cyklem od 2010 roku, nie wprowadziła żadnych rewolucyjnych zmian, ale za to jeszcze bardziej rozwinęła znane już mechanizmy i pomysły. Zadaniem graczy jest kierowanie drużynami rugbistów występującymi w lidze NRL (National Rugby League). Łącznie otrzymaliśmy ponad 300 sportowców grających dla przeszło 100 ekip.

PCPS4XONE

Super League Rugby League 2
Super League Rugby League 2

Sportowe 8 grudnia 2005

Rugby League 2 to bezpośrednia kontynuacja wydanego w 2003 symulatora protoplasty futbolu amerykańskiego, rugby. Za stworzenie gry ponownie odpowiedzialna jest nowozelandzka firma developerska Sidhe Interactive.

PC

Rugby 06
Rugby 06

Sportowe 10 lutego 2006

Najnowsza część dobrze przyjmowanej przez fanów serii traktującej o bardzo męskim, czytaj brutalnym, sporcie, jakim niewątpliwie jest rugby. Miłośnicy wirtualnego kopania i ściskania jajowatej piłki po raz kolejny otrzymują realistyczną i intensywną symulację, która potrafi przykuć przed monitorem na wiele godzin.

PCPS2XBOX

World Championship Rugby
World Championship Rugby

Sportowe 8 kwietnia 2004

World Championship Rugby to gra traktująca o stosunkowo mało znanej dyscyplinie sportowej, której nazwa pojawia się już w tytule opisywanej pozycji. Wydawcą World Championship Rugby jest firma Acclaim.

PCPS2XBOX

Rugby 2005
Rugby 2005

Sportowe 8 marca 2005

Rugby 2005 to kolejna odsłona dość znanej w Europie serii gier wyprodukowanych przez sportowy oddział koncernu Electronic Arts. Gra ta, jak sama nazwa wskazuje, traktuje o rugby - sporcie, który szczególnym powodzeniem cieszy się w Wielkiej Brytanii.

PCPS2XBOX

Pro Rugby Manager 2015
Pro Rugby Manager 2015

Sportowe 18 września 2014

Kolejna odsłona wskrzeszonej po dziewięciu latach przerwy serii gier menadżerskich poświęconej coraz popularniejszej, także i w Polsce, dyscyplinie, jaką jest rugby. Za powstanie tytułu odpowiada francuskie studio Cyanide, znane m.in. z takich marek, jak Blood Bowl czy Pro Cycling Manager. W grze wcielamy się w rolę menadżera drużyny rugby i staramy się poprowadzić ją do sukcesów, dbając o skład i pozyskiwanie nowych zawodników, treningi oraz taktykę drużyny.

PC

Rugby 20
Rugby 20

Sportowe 23 stycznia 2020

Kolejna odsłona serii gier sportowej dla miłośników rugby. Tytuł pozwala grać autentycznymi zespołami i posiada szereg ulepszeń, które nadają rozgrywce więcej głębi strategicznej. Za jego opracowanie odpowiadają deweloperzy ze studia EKO Software. Wydawcą jest firma Bigben Interactive.

PCPS4XONE

Rugby 18
Rugby 18

Sportowe 27 października 2017

Gra przeznaczona dla fanów rugby. Deweloperzy ze studia EKO Software udostępnili wszystkie najważniejsze drużyny i reprezentacje narodowe, którymi rozgrywamy spotkania, korzystając z mnóstwa możliwości związanych z atakowaniem, bronieniem, przejmowaniem piłki i kopaniem jej.

PCPS4XONE

NCAA Football 08
NCAA Football 08

Sportowe 17 lipca 2007

NCAA Football 2008 to kolejna część serii od Electronic Arts, która podejmuje temat futbolu amerykańskiego, jednak w odróżnieniu od Madden NFL, który opiera się na najbardziej znanej lidze tej dyscypliny sportowej, NCAA koncentruje się na rozgrywkach uniwersyteckich. Każdego roku tysiące studentów w USA próbuje przebić się do najlepszej ligi na świecie. Udaje się to garstce z nich, ale dzięki NCAA Football 2008 można przynajmniej pomarzyć sobie „jakby to było, gdyby się jednak udało...”.

X360PS3PS2

Rugby Challenge
Rugby Challenge

Sportowe 2 września 2011

Rugby Challange to rozbudowany symulator rozgrywek rugby. Gra przygotowana została przez studio Sidhe Interactive i korzysta z oficjalnych licencji najważniejszych światowych lig tego sportu. Gracze mogą wziąć udział w meczach 93 drużyn toczonych na 31 wiernie odwzorowanych stadionach. Tryb multiplayer pozwala na rozgrywkę sieciową z udziałem maksymalnie 8 uczestników.

PCX360PS3PSV

Rugby World Cup 2011
Rugby World Cup 2011

Sportowe 2 września 2011

Rugby World Cup 2011 to opracowana przez zespół deweloperski kanadyjskiej firmy HB Studios symulacja meczów rugby. Gra korzysta z oficjalnej licencji Mistrzostw Świata zorganizowanych w 2011 roku w Nowej Zelandii. Gracze mogą poprowadzić jedną z 20 reprezentacji narodowych i wziąć udział w 48 meczach rozgrywanych na 12 wiernie odwzorowanych stadionach. Poza trybem single player, twórcy przewidzieli możliwość zabawy wieloosobowej za pośrednictwem sieci Internet lub na jednej konsoli.

X360PS3

Rugby 15
Rugby 15

Sportowe 21 listopada 2014

Symulacyjna gra sportowa, pozwalająca graczom zasmakować adrenaliny, towarzyszącej brutalnym i widowiskowym zmaganiom rugby. Produkcja jest duchowym spadkobiercą serii zapoczątkowanej przez EA Sports i oferuje licencje czołowych światowych lig, takich jak TOP 14, PRO D2, Aviva Premiership czy Pro 12.

PCPS4XONEX360PS3PSV

Rugby Challenge 3
Rugby Challenge 3

Sportowe 22 kwietnia 2016

Rugby Challenge 3 to poświęcona rugby gra sportowa, opracowana we współpracy firmy Tru Blu Entertainment z ekipą doświadczonego australijskiego studia Wicked Witch Software. Dzięki wykorzystaniu stosownych licencji, w grze znajdziemy wszystkie najważniejsze światowe drużyny, a także 11 realnie rozgrywanych turniejów. Do dyspozycji graczy oddano zaś szeroki wachlarz wariantów zabawy, począwszy od rozbudowanych trybów single player, aż po możliwość rywalizacji wieloosobowej w sieci.

PCPS4XONEX360PS3

Rugby 2004
Rugby 2004

Sportowe 16 września 2003

Nowa odsłona sportowej serii korporacji Electronic Arts traktującej o rugby, sporcie, który cieszy się bardzo dużą popularnością przede wszystkim w Wielkiej Brytanii.

PCPS2

Rugby League
Rugby League

Sportowe 28 października 2003

Symulator jednego z najbardziej brutalnych sportów jakie kiedykolwiek wymyślono. Rugby League wyróżnia się przede wszystkim kilkoma oficjalnymi licencjami przy czym najistotniejsza jest ta od NRL (National Rugby League - Narodowa Liga Rugby).

PC

Rugby Challenge 2006
Rugby Challenge 2006

Sportowe 3 lutego 2006

Rugby Challenge 2006 to wirtualna symulacja rugby - dość brutalnego sportu, który systematycznie zdobywa coraz więcej fanów na całym świecie.

PCPS2XBOX

Rugby Challenge 2: The Lions Tour Edition
Rugby Challenge 2: The Lions Tour Edition

Sportowe 14 czerwca 2013

Rugby Challenge 2: The Lions Tour Edition to zaawansowana sportowa symulacja rozgrywek rugby, wyprodukowana przez specjalizujące się w tej tematyce nowozelandzkie studio Sidhe Interactive. Gracze mają okazję pokierować poczynaniami wirtualnych rugbystów z przeszło 110 licencjonowanych drużyn i rozegrać mecze na ponad 50 starannie odwzorowanych stadionach z różnych zakątków świata.

PCX360PS3

Rugby League 3
Rugby League 3

Sportowe 18 marca 2010

Rugby League 3 jest trzecią odsłoną cyklu sportowych symulacji rozgrywek rugby. Tytuł wyprodukowany został przez nowozelandzkie studio Sidhe Interactive. Gra pozwala pokierować zawodnikami ponad 80 profesjonalnych drużyn rugby z kilku prestiżowych lig, a także wieloma reprezentacjami narodowymi.

Wii

The Rugger Boys
The Rugger Boys

Strategiczne 23 sierpnia 2011

Casualowa strategia typu tower defense, wyprodukowana przez firmę Anuman Interactive we współpracy z wydawnictwem Bamboo Edition. Gra luźno nawiązuje do fabuły komiksowej serii Les Rugbymen. Gracz wciela się w rolę trenera drużyny rugbystów, a jego zadaniem jest wysyłanie na boisko zawodników zdolnych powstrzymać zespół przeciwnika i przełamać jego linię obrony.

PC