Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCXBOXPS2
Okładka World Championship Rugby (PS2)
OkładkaWorld Championship Rugby (PS2)

World Championship Rugby

World Championship Rugby to gra traktująca o stosunkowo mało znanej dyscyplinie sportowej, której nazwa pojawia się już w tytule opisywanej pozycji. Wydawcą World Championship Rugby jest firma Acclaim.

Sportowe | rugby

Kolekcja gier
Obserwuj grę

World Championship Rugby Premiera

8kwi2004

PS2 XBOX

30kwi2004

PC

World Championship Rugby to gra traktująca o stosunkowo mało znanej dyscyplinie sportowej, której nazwa pojawia się już w tytule opisywanej pozycji. Spoceni i silni jak woły mężczyźni przeniesieni zostali na ekrany naszych odbiorników telewizyjnych, tudzież monitorów, przez Swordish Studios. Wydawcą World Championship Rugby jest firma Acclaim.

Rugby to dyscyplina polegająca na rywalizacji dwóch drużyn składających się z piętnastu graczy każda. Podając między sobą owalną piłkę, czy to rękoma, czy przy pomocy nóg, muszą zdobywać punkty, które to wskakują na ich konto poprzez wykonanie przyłożenia. Służą do tego specjalnie oznaczone pola rozmieszczone po obu stronach boiska. W celu zdobywania punktów istnieje także 3-metrowa bramka. Gra nie stara się na siłę symulować sportu uprawianego przez dziesiątki Anglików, Francuzów oraz Australijczyków. Wiele z taktyk oraz zagrań zostało w znaczny sposób uproszczonych, tak by nawet początkujący gracze, którzy dotąd nie mieli styczności z tym sportem, dawali sobie radę z zespołami sterowanymi przez konsolę. Mimo tego, każdy z wirtualnych osiłków dysponuje pokaźną ilością ruchów, od kopnięć, rzutów, podań, do ataków wymierzanych w przeciwnika. Należy zwracać baczną uwagę na wzrost i wagę rugbisty, którym akurat sterujemy. Jak wiadomo, niski i niezbyt ciężki zawodnik nie ma szans z o wiele masywniejszym przeciwnikiem. Autorzy przygotowali dwadzieścia narodowych drużyn różniących się między sobą wieloma statystykami (m.in. szybkością, zwinnością oraz siłą kopnięć). Osoby, które posiadają World Champonship Rugby mogą wziąć udział w wielu historycznych meczach i turniejach (np. zdobycie tytułu mistrza świata przez Anglię, lub wygrana Francji w turnieju Sześciu Narodów).

Twórcy WCR chwalą się idealnie odwzorowanymi stadionami i wzorowymi efektami pogodowymi. Rozgrywce towarzyszy głośny doping kibiców i profesjonalny komentarz.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 2,1 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe World Championship Rugby: Odpowiednia dla każdego wieku.

World Championship Rugby Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • Memory Card
  • Multi-Tap
PC
XBOX
PS2