Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS2XBOXGCN
Okładka NFL Street (PS2)

NFL Street

Wyjątkowo zręcznościowa odmiana amerykańskiego footballu. Gracz wybiera lub tworzy własną drużynę i staje do ostrych pojedynków w jednym z kilku dostępnych trybów. Szczególny nacisk położono na rozbudowany i widowiskowy zarazem multiplayer.

Sportowe

Okładka NFL Street (PS2)

data premiery gry:

13sty2004

PS2 XBOX GCN
Kolekcja gier
Obserwuj grę

„NFL Street” to zrealizowana w wyjątkowo zręcznościowym stylu odmiana ulicznego, amerykańskiego footballu. Za jej produkcję odpowiedzialne są osoby, które pracowały już przy zbliżonym ideowo „NBA Street”. Opisywany tytuł pod wieloma względami powiela czy wręcz rozwija pomysły przedstawione w wyżej wymienionej pozycji.

Z racji tego, iż całość wyraźnie nakierowana jest na luźną arcade’ową zabawę „NFL Street” nie ma zbyt wiele wspólnego z prawdziwym amerykańskim footballem. Warto jednak przy tym dodać, iż rozgrywka nie jest prosta, kluczem do sukcesu wydaje się perfekcyjne opanowanie klawiszy sterujących. Z pomocą przychodzi na szczęście stosunkowo rozbudowany tutorial, dzięki któremu w łatwy i szybki sposób można poznać podstawowe typy zagrań. Do kolejnych pojedynków stają drużyny, w skład których wchodzi po siedmiu zawodników. Co ciekawe, nie ma konieczności ograniczenia się do odgórnie przygotowanych osób, równie dobrze można stworzyć własnego zawodnika czy wręcz całą drużynę. Każda z postaci nosi charakterystyczne ubrania, których wygląd można oddzielnie dopasowywać (bluzy, spodnie itp.). Zawodnicy w miarę kolejnych pojedynków udoskonalają poznane już sztuczki lub poznają zupełnie nowe, dzięki którym stają się bardziej przydatni na murawie.

Podstawowy tryb zabawy to Challenge Mode. Gracz przystępuje w nim do coraz trudniejszych wyzwań, których w sumie jest około dwustu. Zadania nie są jednak zbyt długie, wiele z nich wykonuje się w przeciągu kilkunastu minut. Gracz musi również na bieżąco dbać o prowadzoną przez siebie drużynę gdyż w przeciwnym przypadku może ona nie poradzić sobie z aktualnie wyznaczoną „misją”. Bardziej doświadczonych graczy zainteresuje zapewne drugi z singleplayerowych trybów, w którym staje się do walki ze sławnymi drużynami NFL (w ich skład wchodzi w sumie około 300 wyśmienitych zawodników). Esencję zabawy stanowią jednak liczne tryby multiplayerowe. Gracze mogą staczać pojedynki między sobą a nawet działać w kooperacji.

Oprawa wizualna gry prezentuje nieco wyższy poziom od wspominanego „NBA Street”. Co ciekawe, z racji zręcznościowego wizerunku gry pojedynki toczone są w niecodziennych lokacjach (w sumie jest ich siedem), między innymi na plaży czy w parku. Kontrolowani zawodnicy niejednokrotnie wykonują karkłomone akrobacje, które w rzeczywistości nie mogłyby mieć miejsca. Na oprawę dźwiękową składa się przede wszystkim profesjonalny soundtrack. Zdecydowany prym wiodą utwory rockowe oraz hip-hopowe. Gracze mogą posłuchać takich zespołów jak X-Ecutioners, Wylde Bunch, Fuel, Lostprophets czy Graph.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Gry podobne do NFL Street

Klasyfikacja PEGI NFL Street

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe NFL Street

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • multitap
  • Network Adapter
Electronic Arts w sądzie, po raz kolejny

wiadomość13 października 2005

Co powoduje, iż w środku nocy zarząd Electronic Arts budzi się z krzykiem przerażenia i zlany potem? Koszmar o kolejnym postępowaniu sądowym w sprawie niezapłaconych nadgodzin oczywiście. Tydzień temu EA podpisała ugodę z byłymi oraz obecnymi pracownikami, którzy za swoją dodatkową pracę domagali się odszkodowania i wydawać by się mogło, iż wszystko zostało wyjaśnione.

EA monopolizuje NFL, w kolejce czekają NBA i MLB

wiadomość14 grudnia 2004

Firma Electronic Arts, przez wielu graczy uwielbiana, zapewne przez podobną rzeszę graczy znienawidzona za „zmonopolizowanie” rynku gier sportowych, do swojego portfolio zakupionych licencji dorzuca kolejne dwie. I wiadomość ta najbardziej ucieszy miłośników footbolu amerykańskiego, ponieważ EA właśnie podpisała pięcioletnie umowy na wyłączność z National Football League oraz Players Inc.

NFL Street 2 w
NFL Street 2 w "złocie"

wiadomość3 grudnia 2004

EA Sports BIG, oddział korporacji Electronic Arts, ogłosił, że druga część gry NFL Street została ukończona (status GOLD). Płyta-matka powędrowała właśnie do tłoczni, gdzie zostanie wielokrotnie powielona. Następnie, 26 grudnia br. produkt finalny trafi na sklepowe półki z grami video.

FIFA Street – pierwsze screeny
FIFA Street – pierwsze screeny

wiadomość16 października 2004

Uliczne wydanie piłki nożnej tworzone w studio Electronic Arts Canada (czyli tam, gdzie powstaje seria FIFA Football), zadebiutuje na rynku w przyszłym roku, na konsolach PlayStation 2, Xbox i GameCube. Tymczasem, na oficjalnej stronie gry „FIFA Street” opublikowano pierwsze screeny z tego projektu.

FIFA Street – piłka nożna w wydaniu ulicznym

wiadomość8 października 2004

Electronic Arts poinformował dziś, iż do cyklu gier opatrzonych słowem „Street” (ulica) dołączy kolejny produkt. Po ulicznym wydaniu koszykówki (NBA Street) i amerykańskiego footballu (NFL Street), przyszedł czas na piłkę nożną, czyli grę FIFA Street.

PS2
XBOX
GCN