Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS2XBOX
Okładka NFL Head Coach (PC)
OkładkaNFL Head Coach (PC)

NFL Head Coach

Gra strategiczno-symulacyjna pozwalająca na objęcie posady trenera drużyny futbolu amerykańskiego, przygotowana przez wewnętrzne studio koncernu Electronic Arts - EA Tiburon.

Sportowe | futbol amerykański

Kolekcja gier
Obserwuj grę

NFL Head Coach Premiera

20cze2006

PC PS2 XBOX

Gra strategiczno-symulacyjna pozwalająca na objęcie posady trenera drużyny futbolu amerykańskiego, przygotowana przez wewnętrzne studio koncernu Electronic Arts - EA Tiburon – które odpowiedzialne jest za tworzenie gier z serii Madden NFL oraz NFL Street. Biorąc pod uwagę fakt, iż to właśnie gry sportowe pokazujące ligę NFL są uważane za najlepsze spośród wszystkich serii EA, po NFL Head Coach możemy spodziewać się bardzo dużo. Nie do przeoczenia jest także oficjalna licencja ligi NFL, co przekłada się na zawartość w programie autentycznych drużyn oraz zawodników i trenerów, a także stadionów, strojów, imprez (np. Super Bowl), itp.

NFL Head Coach oddaje w ręce fanów tej dyscypliny sportowej wszelkie narzędzia, jakie pozwalają rzeczywistemu trenerowi skompletować zespół, zapanować nad nim, wyszkolić i doprowadzić do zwycięstwa. Gracz może opracowywać nowe oraz modyfikować już wykorzystywane zagrywki i strategie prowadzenia meczów, a dzięki systemowi konwersacji z zawodnikami motywować ich do większych poświęceń zarówno, na boisku, w czasie trwania spotkania, jak i w szatni czy podczas treningów. Decyzje o zakupie lub sprzedaży graczy, wypożyczaniu ich do innych klubów lub o włączeniu do drużyny jakiegoś debiutanta, również zależą tylko i wyłącznie od użytkownika. Podobnie jest z doborem kadry, która wspomaga trenera w jego wysiłkach, tj. asystentów, lekarzy, masażystów itd.

Gra wykorzystuje nowoczesny engine 3D oraz przejrzysty interfejs graficzny. Dzięki temu, zapanowanie nad obowiązkami jest stosunkowo proste i intuicyjne, niezależnie od tego czy znajdujemy się w wirtualnym biurze i podejmujemy decyzje kadrowe, czy też przy spacerujemy przy bocznej linii boiska z headsetem na głowie i wykrzykujemy rozporządzenia zawodnikom.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI NFL Head Coach

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

NFL Head Coach Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • Network Adaptor
Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC
PS2
XBOX