Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS2XBOX
Okładka Winning Eleven 8 (PC)
OkładkaWinning Eleven 8 (PC)

Pro Evolution Soccer 4

Winning Eleven 8 | PES 4

Pro Evolution Soccer 4 to gra sportowa, stanowiąca czwartą odsłonę futbolowego cyklu rozwijanego przez zespół deweloperski firmy Konami pod kierownictwem Shingo „Seabassa” Takatsukiego.

Sportowe | piłka nożna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pro Evolution Soccer 4 Premiera

15paź2004

PS2

22paź2004

XBOX

2gru2004

PC

producent: Konami wydawca: Konami wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do Pro Evolution Soccer 4

FIFA Football 2005

Pro Evolution Soccer 3

UEFA Euro 2004

Pro Evolution Soccer 4 to kolejna odsłona znakomitej serii gier piłkarskich w Stanach Zjednoczonych i Azji znanej jako Winning Eleven. Pozycja tworzona przez Konami pod przewodnictwemShingo „Seabassa” Takatsukiego zyskała fanów głównie za sprawą swego realizmu i intuicyjnej kontroli zawodników.

Pozycja ta, w stosunku do swych poprzedniczek, jeszcze bardziej uwidocznia indywidualne cechy zagrań poszczególnych piłkarzy. Każdy zawodnik porusza się w sposób typowy tylko dla siebie, zarówno z futbolówką, jak i bez niej. Własny jest także sposób prowadzenia piłki, w czym pomaga nowy system dryblingu. To głównie dzięki niemu wszyscy piłkarze mają swoje ulubione zagrania, warto dodać, że dotyczy to nie tylko napastników, lecz również obrońców.

W związku z powyższym do gry dodano wiele nowych trików i charakterystycznych zagrań. Zmodyfikowany został też system wykonywania rzutów wolnych i karnych. Od tej części stałe fragmenty wykorzystywać można nie tylko przez zagranie bezpośrednie. Zwiększa to znacznie ilość możliwości na rozegranie piłki.

Grafika to ponownie krok w przód. Modele piłkarzy, zwłaszcza tych znanych, są wykonane bardzo dokładnie. W trakcie zabawy, przy zmieniających się warunkach pogodowych, stroje brudzą się w dynamiczny sposób. Na boisku, co jest novum w serii, możemy spotkać sędziego, a jego sztuczna inteligencja jest na wyższym poziomie, niż to miało miejsce w PES3. Potrafi on w odpowiednim momencie uspokoić grę, a innym razem puścić akcję pomimo faulu (przywilej korzyści).

W Pro Evolution Soccer 4 znajdziemy blisko dwieście zespołów. Na tę liczbę składa się 138 drużyn klubowych i blisko sześćdziesiąt reprezentacji. Po raz pierwszy wykupiono licencje na prawdziwe dane zawodników grających w lidze hiszpańskiej, angielskiej, włoskiej, francuskiej, holenderskiej i niemieckiej.

Znacznie ciekawszy jest tryb Ligi Mistrzów, gdzie dużą rolę odgrywa morale zawodników. Wymusza to nieraz rotacje w składzie, zwłaszcza, że w sezonie zdarzają się też kartki i kontuzje. Nowe strategie pozwalają jednak na skuteczne uzupełnianie luk w zespole. Opcja „My Best Eleven” umożliwia zapisanie naszego ulubionego składu, gdy ten jest w najlepszej formie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 2598 głosów czytelników.

Pro Evolution Soccer 4 cena w dniu premiery: 159,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Pro Evolution Soccer 4

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Pro Evolution Soccer 4 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512MB RAM
  • karta grafiki 64MB (GeForce 3 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live!
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • multitap
PC
XBOX
PS2