Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka UEFA Euro 2004 (PC)
OkładkaUEFA Euro 2004 (PC)

UEFA Euro 2004 PC

Kolejna odsłona doskonale znanej serii sportowej, poświęconej Mistrzostwom Europy w piłce nożnej.

Sportowe | piłka nożna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

UEFA Euro 2004 Premiera PC

6maja2004

pudełko PL

7maja2004

producent: EA Sports wydawca: Electronic Arts Inc. wydawca PL: Electronic Arts Polska Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do UEFA Euro 2004

FIFA Football 2004

FIFA 06

Pro Evolution Soccer 3

Kolejna odsłona doskonale znanej serii sportowej, poświęconej Mistrzostwom Europy w piłce nożnej. Naturalnie twórcy – oddział firmy EA Sports mający swoją siedzibę w Kanadzie – przed rozpoczęciem prac wykupili odpowiednią licencję, więc mogli bardzo szczegółowo odwzorować tę prestiżową imprezę i umożliwić graczom wpłynięcie na losy wszystkich reprezentacji, które wzięły w niej udział.

W EURO 2004 gracz może więc przejąć kontrolę nad jednym z 51 europejskich zespołów i przeprowadzić go najpierw przez kwalifikacje, następnie fazę play-off, aby w końcu znaleźć się w finale. Oprócz tego autorzy przygotowali jeszcze możliwość rozegrania meczu towarzyskiego, dzięki czemu istnieje możliwość spokojnego sprawdzenia przeciwników przed właściwą rozgrywką lub po prostu pogrania swobodnie, bez ryzyka wypadnięcia z turnieju, jak to ma miejsce w Mistrzostwach.

Jak w każdej kolejnej edycji, tak i w EURO 2004 autorzy starali się usprawnić grę, wyeliminować błędy i dopracować całość pod każdym względem. Tradycyjnie więc mamy tutaj lepszą grafikę niż w UEFA Euro 2000, dopracowany dźwięk i jak zawsze, próbę uczynienia gry jeszcze bardziej realistyczną, aby sytuacja na wirtualnym boisku mocniej przypominała transmisję telewizyjną (gra bazuje na poprawionej technologii użytej w FIFA Football 2004). W tym celu również do znanego już systemu kontuzji dodano nowy – odpowiedzialny za morale poszczególnych zawodników. Jeśli zespół wygrywa i dobrze sobie radzi, piłkarze mają motywacje i starają się przykładać do każdego meczu, więc tym samym grają lepiej. Gorzej, gdy drużyna ciągle przegrywa i np. traci kolejne punkty. Oczywiście na morale konkretnych zawodników wpływ mają różne rzeczy i nie zawsze wszyscy reagują na takie same sytuacje w ten sam sposób.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 915 głosów czytelników.

UEFA Euro 2004 cena w dniu premiery: 139 PLN

Klasyfikacja PEGI UEFA Euro 2004

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

UEFA Euro 2004 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 700 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB
  • 1 GB HDD