Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka UEFA Euro 2004 (PC)

UEFA Euro 2004 PC

Kolejna odsłona doskonale znanej serii sportowej, poświęconej Mistrzostwom Europy w piłce nożnej.

Sportowe | piłka nożna

PC Windows
Okładka UEFA Euro 2004 (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

6maja2004

7maja2004

pudełko PL

Kolejna odsłona doskonale znanej serii sportowej, poświęconej Mistrzostwom Europy w piłce nożnej. Naturalnie twórcy – oddział firmy EA Sports mający swoją siedzibę w Kanadzie – przed rozpoczęciem prac wykupili odpowiednią licencję, więc mogli bardzo szczegółowo odwzorować tę prestiżową imprezę i umożliwić graczom wpłynięcie na losy wszystkich reprezentacji, które wzięły w niej udział.

W EURO 2004 gracz może więc przejąć kontrolę nad jednym z 51 europejskich zespołów i przeprowadzić go najpierw przez kwalifikacje, następnie fazę play-off, aby w końcu znaleźć się w finale. Oprócz tego autorzy przygotowali jeszcze możliwość rozegrania meczu towarzyskiego, dzięki czemu istnieje możliwość spokojnego sprawdzenia przeciwników przed właściwą rozgrywką lub po prostu pogrania swobodnie, bez ryzyka wypadnięcia z turnieju, jak to ma miejsce w Mistrzostwach.

Jak w każdej kolejnej edycji, tak i w EURO 2004 autorzy starali się usprawnić grę, wyeliminować błędy i dopracować całość pod każdym względem. Tradycyjnie więc mamy tutaj lepszą grafikę niż w UEFA Euro 2000, dopracowany dźwięk i jak zawsze, próbę uczynienia gry jeszcze bardziej realistyczną, aby sytuacja na wirtualnym boisku mocniej przypominała transmisję telewizyjną (gra bazuje na poprawionej technologii użytej w FIFA Football 2004). W tym celu również do znanego już systemu kontuzji dodano nowy – odpowiedzialny za morale poszczególnych zawodników. Jeśli zespół wygrywa i dobrze sobie radzi, piłkarze mają motywacje i starają się przykładać do każdego meczu, więc tym samym grają lepiej. Gorzej, gdy drużyna ciągle przegrywa i np. traci kolejne punkty. Oczywiście na morale konkretnych zawodników wpływ mają różne rzeczy i nie zawsze wszyscy reagują na takie same sytuacje w ten sam sposób.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 903 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139 PLN

Klasyfikacja PEGI UEFA Euro 2004

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe UEFA Euro 2004

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 700 MHz, 256 MB RAM, karta grafiki 32 MB, 1 GB HDD

UEFA Euro 2004 - recenzja gry
UEFA Euro 2004 - recenzja gry

Recenzja 13 maja 2004, 14:59

W przeciwieństwie do World Cup 2002, zanim dostaniemy się do finałowego turnieju, będziemy musieli przejść eliminacje. Grupy wyglądają tak jak te, z którymi mieliśmy do czynienia w rzeczywistości, więc będziemy mieli okazję zemścić się na Szwedach. Oprócz spotkań eliminacyjnych, przyjdzie nam rozegrać szereg sparingów. Jest to zupełnie nowa opcja, która nie pojawiła się w żadnej z dotychczasowych edycji. Możemy nawet wybrać, z kim chcemy owe mecze rozegrać.