Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS2
Okładka Winning Eleven 7 (PC)
OkładkaWinning Eleven 7 (PC)

Pro Evolution Soccer 3

Winning Eleven 7

Kolejna odsłona symulacji piłki nożnej japońskiej firmy Konami. Wśród dostępnych zawodów możemy między innymi wziąć udział w Master League, rywalizując z jedną z sześćdziesięciu trzech pozostałych drużyn.

Sportowe | piłka nożna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pro Evolution Soccer 3 Premiera

17paź2003

PS2

21lis2003

PC

producent: Konami wydawca: Konami wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do Pro Evolution Soccer 3

Pro Evolution Soccer 5

FIFA Football 2005

Pro Evolution Soccer 4

Pro Evolution Soccer 3 (znana w Japonii pod tytułem Winning Eleven 7) to kolejna odsłona symulacji piłki nożnej znanej do tej pory jedynie graczom konsolowym i zarazem pierwsza część, która zadebiutowała na komputerach klasy PC. W konsolowym światku seria ta uznawana jest za najlepszą i najbardziej realistyczną piłkę nożną jaka została stworzona (jej autorami są programiści z firmy Konami, ze studia w Tokio), co oznacza, iż seria FIFA firmy Electronic Arts Inc. zyskała w końcu godnego rywala.

Firma Konami bardzo poważnie potraktowała tą odsłonę cyklu Pro Evolution Soccer i wprowadziła do niej szereg istotnych zmian w porównaniu do tego, co oferowała Pro Evolution Soccer 2. Gra została wyposażona w nowy engine graficzny zdolny generować obraz o wysokiej rozdzielczości i o dużej ilości detali. Zadbano też o szczegółowe zrealizowanie modeli poszczególnych zawodników, ich twarzy i charakterystycznych elementów budowy ciała, a także o staranne odtworzenie całego otoczenia, boisk, trybun czy kibiców (autorzy zwiększyli liczbę dostępnych stadionów o 20 nowych, w tym tak znanych jak: Chelsea Stamford Bridge oraz Liverpool Anfield.). Postarano się też o takie wizualne niuanse, jak ubiór kibiców zmieniający się w zależności od warunków atmosferycznych, a także zmienna ilość fanów piłki kopanej przychodzących zobaczyć mecze, zależna od naszych dotychczasowych osiągnięć (mniej ludzi na trybunach, gdy nasza drużyna przegrywa z meczu ma mecz, a większa, gdy odnosi sukcesy).

Nie zaniedbano również drugiego, zaraz po grafice, najistotniejszego elementu tej produkcji, jakim jest sama grywalność i zgodność z realiami. Zawodników nie tylko szczegółowo odwzorowano pod względem graficznym, lecz także zadbano o to, by poruszali się w charakterystyczny dla siebie sposób (udoskonalona animacja postaci). Poprawiono też sztuczną inteligencję komputerowo kontrolowanych piłkarzy oraz cały system odpowiedzialny za ocenę sytuacji panującej na boisku przez sędziów, dzięki czemu ich decyzje są trafniejsze niż to miało miejsce dotychczas. Dużą nowością jest dodatkowy klawisz funkcyjny „skill button” (coś podobnego do tego, co znajdziemy już w serii FIFA), po naciśnięciu którego kierowany w danej chwili futbolista może wykonać szereg efektownych tricków, zagrań czy zwodów.

Jeżeli chodzi o tryby gry, to PES3 oferuje niemal to samo, co części poprzednie, tj.: ligę, puchar i mistrzostwa. Ponadto miłośnicy tego sportu znajdą tu Master League, gdzie o zwycięstwo rywalizują 64 zespoły podzielone na cztery grupy. Z ową ligą związana jest ciekawa cecha gry, tj. specjalne punkty. Zdobywamy je odnosząc sukcesy w poszczególnych spotkaniach. Za uzbierane punkty możemy kupić w specjalnym sklepie szereg dodatkowych, bonusowych rzeczy, jak choćby nowi gracze, zespoły, stadiony, itd.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 2188 głosów czytelników.

Pro Evolution Soccer 3 cena w dniu premiery: 159,90 PLN

Wymagania wiekowe Pro Evolution Soccer 3: Odpowiednia dla każdego wieku.

Pro Evolution Soccer 3 Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PC
PS2