Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Futbol amerykański

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce futbol amerykański ułożone według popularności.

Po premierze 74 Przed premierą 1
futbol amerykański
Czas
PC
PC Windows28WWW1
PlayStation
Sony PlayStation 49Sony PlayStation 325Sony PlayStation 227
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable12PlayStation Vita1
Xbox
Microsoft XBOX ONE9Microsoft Xbox 36030Microsoft Xbox19
Mobile
Android3Apple iOS3Windows Phone1
Nintendo
Nintendo Switch1Nintendo Wii13Nintendo DS7Nintendo Wii U1Nintendo 3DS1Game Boy Advance3Nintendo GameCube10
Więcej
Mniej
Akcji
Zręcznościowe1
Bijatyki
RPG
Strategiczne
Przygodowe
Sportowe74
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
MMO
Madden NFL 19
Madden NFL 19

Sportowe 10 sierpnia 2018

Kolejna część popularnego cyklu symulatorów futbolu amerykańskiego, w którym kierujemy licencjonowanymi i realistycznie odwzorowanymi drużynami oraz zawodnikami. Podobnie jak wszystkie poprzednie części, gra Madden NFL 19 została stworzona przez studio EA Sports.

PCPS4XONE

Blood Bowl II
Blood Bowl II

Sportowe 22 września 2015

Pełnoprawna kontynuacja osadzonej w realiach fantasy gry sportowej, w której rasy znane z popularnego uniwersum Warhammera rywalizują ze sobą w wyjątkowo brutalnej odmianie futbolu amerykańskiego. Za powstanie gry odpowiadają twórcy pierwowzoru ze studia Cyanide, a osią fabuły jest zupełnie nowa, rozbudowana kampania, w której wcielamy się w rolę menadżera jednej z najstarszych i najznamienitszych drużyn Starego Świata – Reikland Reavers. Ogólne założenia rozgrywki pozostały niezmienione, jednak twórcy wzięli sobie do serca sugestie fanów, wprowadzając całą masę nowości i usprawnień. Dla potrzeb gry stworzono całkiem nowy silnik graficzny, który wpłynął na walory wizualne i jakość animacji. Przygotowano też nowy system dynamicznych kamer. Całość zrealizowana została w charakterystycznym stylu Cabal Vision, oficjalnej telewizji Blood Bowl, a nasze zmagania komentuje sympatyczny duet złożony z wampira i ogra. Nie zapomniano także o rozbudowanym trybie zmagań wieloosobowych.

PCPS4XONE

Blood Bowl
Blood Bowl

Sportowe 26 czerwca 2009

Brutalna gra nawiązująca do footballu amerykańskiego, przypominająca Speedballa i Chaos League. Dowodzimy drużynami składającymi się z przedstawicieli różnych ras, znanych z uniwersum Warhammera.

PCX360ANDiOSPSPNDS

Madden NFL 08
Madden NFL 08

Sportowe 14 sierpnia 2007

Madden NFL 08 to kolejna część serii Electronic Arts podejmującej temat futbolu amerykańskiego. Jest to w pełni licencjonowany produkt, więc można w nim znaleźć autentycznych graczy, stadiony oraz zespoły znane z najsłynniejszej ligi futbolu amerykańskiego na świecie - National Football League (NFL).

PCX360PS3PS2PSPWiiNDS

Blood Bowl: Death Zone
Blood Bowl: Death Zone

Sportowe lipiec 2019 (wczesny dostęp od 17 lipca 2018)

Nastawiona na rozgrywkę wieloosobową gra "sportowa", w której rozgrywamy mecze futbolowe, kontrolując drużynę złożoną z fantastycznych stworzeń ze świata Warhammera, takich jak orkowie czy krasnoludy. Jest to spin-off serii Blood Bowl studia Cyanide.

PC

NFL Head Coach
NFL Head Coach

Sportowe 20 czerwca 2006

Gra strategiczno-symulacyjna pozwalająca na objęcie posady trenera drużyny futbolu amerykańskiego, przygotowana przez wewnętrzne studio koncernu Electronic Arts - EA Tiburon.

PCPS2XBOX

Madden NFL 2004
Madden NFL 2004

Sportowe 11 sierpnia 2003

Nowa, ulepszona wersja symulacji futbolu amerykańskiego pochodzącej z firmy Electronic Arts (seria Madden NFL liczy sobie już ponad 14 lat i sprzedała się w ponad 28 milionach egzemplarzy na całym świecie).

PCPS2XBOXGCN

Bowl Bound College Football
Bowl Bound College Football

Sportowe 12 maja 2006

Pozycja skierowana przede wszystkim do zagorzałych miłośników futbolu amerykańskiego. Bowl Bound College Football to dosyć specyficzny menadżer tego sportu, traktuje on bowiem o uniwersyteckim poziomie rozgrywek.

PC

Madden NFL 07
Madden NFL 07

Sportowe 22 sierpnia 2006

Madden NFL 07 to kolejna odsłona bodaj najpopularniejszej i najlepszej serii gier traktujących o futbolu amerykańskim. Panowie z EA Sports wyposażyli nowego Maddena w szereg usprawnień, czyniąc rozgrywkę jeszcze bardziej realistyczną i grywalną.

PCX360PS3PS2PSPWiiNDSXBOXGCN

Mutant Football League
Mutant Football League

Sportowe 31 października 2017

Opracowany przez studio Digital Dreams Entertainment spadkobierca produkcji pod tym samym tytułem, wydanej w 1993 roku na konsolę Sega Mega Drive. Wojna nuklearna, jaka miała miejsce wiele lat wcześniej, doprowadziła do zagłady większości ludzkiej cywilizacji. Co gorsza, sprawiła przy okazji, że z grobów zaczęli wychodzić nieumarli, spod ziemi wypełzły demony, a żywe istoty zmutowały. Nowi mieszkańcy planety oddają się licznym rozrywkom, a jedną z nich jest tytułowa Futbolowa Liga Mutantów, czyli parodia futbolu amerykańskiego. Celem, jaki zostaje przed nami postawiony w Mutant Football League, jest wygrana sezonu, na który składa się trzynaście starć. Kiedy konwencjonalne metody zawodzą, możemy stosować nieczyste zagrywki, jak choćby przekupienie sędziego. Z uwagi na specyfikę tej dyscypliny, zmagania na boisku mają wyjątkowo brutalny charakter. Do boju możemy poprowadzić zarówno tytułowych mutantów, jak i kosmitów, ożywione szkielety, roboty bojowe oraz zawodników z piekła rodem. Do dyspozycji sportowców oddano nie tylko rozbudowany arsenał (obejmujący kastety, topory bojowe, piły mechaniczne, a nawet granaty), lecz także umiejętności specjalne. Swoistą atrakcją są również obecne na boisku pułapki, miny, kałuże lawy czy choćby chmury toksycznego gazu; bez wpływu na przebieg zmagań nie pozostają też zmienne warunki atmosferyczne, na czele z kwaśnymi deszczami oraz gwałtownymi burzami.

PCPS4XONE

Frozen Cortex
Frozen Cortex

Sportowe 19 lutego 2015

Turowa strategia od twórców Frozen Synapse. Frozen Cortex rozgrywa się w odległej przyszłości, w której główną rozrywką są mecze futurystycznej wersji futbolu amerykańskiego, rozgrywane przez drużyny robotów. Gracze w turach planują ruchy całej swojej drużyny, a następnie oglądają ich wykonanie w trakcie kilkusekundowych sekwencji akcji. Dzięki takiemu rozwiązaniu, w odróżnieniu od większości gier sportowych, rozgrywka nie koncentruje się na reagowaniu na poczynania przeciwnika, lecz na przewidywaniu jego posunięć. Z tego powodu zwycięstwo zawsze wymaga przygotowania odpowiedniego planu taktycznego, który bierze pod uwagę możliwe ruchy przeciwnika. Frozen Cortex oferuje zarówno zabawę solową przeciwko sztucznej inteligencji, jak i sieciowy multiplayer. W tym pierwszym trybie możemy rozegrać pojedynczy mecz lub cały sezon wybraną drużyną. Frozen Cortex oferuje w pełni trójwymiarową oprawę wizualną oraz muzykę skomponowaną przez autora ścieżki dźwiękowej do poprzedniej gry studia.

PC

Madden NFL 18
Madden NFL 18

Sportowe 25 sierpnia 2017

Kolejna odsłona popularnej, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, serii gier sportowych od firmy Electronic Arts. Produkcja tradycyjnie pozwala pokierować wszystkimi drużynami z ligi NFL, ale też doczekała się kilku ważnych zmian. Przede wszystkim studio EA Tiburon wprowadziło w Madden NFL 18 pełnoprawną kampanię fabularną, nazwaną Longshot. Poznajemy w niej losy byłego, świetnie rokującego zawodnika, który po kilku latach przerwy stara się odzyskać dawny status i trafić do grona zawodowców. Oprócz tego deweloper przeniósł serię na silnik Frostbite, wykorzystany m.in. w strzelance Battlefield 1 czy grze FIFA 18. Ponadto pojawił się nowy system podań Target Passing, a także trzy style rozgrywki – zręcznościowy i widowiskowy Arcade, starający się być jak najbliżej rzeczywistości Simulation oraz łączący oba modele gry Competitive. Madden NFL 18 pozwala na zabawę w singlu i multiplayerze, w tym w popularnym trybie Ultimate Team, polegającym na zbieraniu kart z zawodnikami i tworzeniu z nich drużyn.

PS4XONE

Blitz: The League
Blitz: The League

Sportowe 17 października 2005

NFL Blitz to seria gier sportowych traktujących o zawodowej lidze futbolu amerykańskiego National Football League. Wprawdzie gra traktuje niektóre zasady z przymrużeniem oka, ale mimo to przyciąga do siebie wielu fanów tych jakże brutalnych zawodów.

PS2XBOX

Backbreaker
Backbreaker

Sportowe 1 czerwca 2010

Symulator futbolu amerykańskiego, w którym szczególny nacisk położono na ukazanie efektów brutalnych szarż ze strony poszczególnych zawodników.

X360PS3

Blitz: The League II
Blitz: The League II

Sportowe 13 października 2008

Sequel wydanej w 2005 roku gry sportowej Blitz: The League. Gracz kieruje poczynaniami stworzonej przez siebie drużyny futbolu amerykańskiego, która jako jedyna może stanąć na drodze faworyzowanemu przez szefostwo ligi zespołowi L.A. Riot. Tytuł wyprodukowany został przez studio Midway Games.

X360PS3

Backbreaker: Vengeance
Backbreaker: Vengeance

Sportowe 29 czerwca 2011

Zręcznościowa gra sportowa o futbolu amerykańskiej. Vengeance to łatwa w obsłudze produkcja, którą opartą na jednym z podstawowych trybów gry – Tackle Alley. Zadaniem gracza jest dokonanie jak najdłuższej serii przyłożeń, w czym przeszkadzają kolejni przeciwnicy. Tytuł korzysta z silnika Euphoria, zapewniającego efektowne zachowanie postaci.

X360PS3

NFL Street 3
NFL Street 3

Sportowe 14 listopada 2006

Trzecia odsłona z serii ulicznych gier sportowych stworzonych przez autorów m.in. NBA Street i FIFA Street. Podobnie, jak w poprzednich częściach cyklu, mamy tu do czynienia z przeniesieniem futbolu amerykańskiego z murawy stadionu na ulice miast.

PS2PSP

Madden NFL 16
Madden NFL 16

Sportowe 25 sierpnia 2015

Dwudziesta siódma pełnoprawna odsłona jednej z najpopularniejszych serii sportowych, poświęconych futbolowi amerykańskiemu i zapoczątkowanych przez firmę Electronic Arts jeszcze w 1989 roku. W Madden NFL 16 mamy już tradycyjnie do czynienia z realistycznym symulatorem futbolu, którego fundament stanowi tryb kariery, pozwalający poprowadzić początkującą drużynę przez kolejne szczeble sportowej hierarchii. Do najważniejszych nowości tej edycji należą: niedostępny wcześniej tryb Draft, liczne poprawki w trybie Connected Franchise, zwiększenie zakresu możliwości rozgrywających, doszlifowanie walki o piłkę w powietrzu, a także dalsze rozbudowanie trybu Ultimate Team. Całość napędzana jest starszym silnikiem Impact (w wersji na X360 i PS3) bądź nowszym Ignite (w wersji XONE i PS4), choć w obu wariantach nie zabrakło licznych poprawek technicznych, takich jak np. jeszcze efektowniejsze ujęcia kamery w trakcie najbardziej spektakularnych akcji.

PS4XONEX360PS3

NFL Street 2 Unleashed
NFL Street 2 Unleashed

Sportowe 21 marca 2005

NFL Street 2 Unleashed stanowi kieszonkowy wariant gry, przenoszącej futbol amerykański ze stadionów na ulice wielkich miast. Naturalnie autorzy niniejszego produktu uzyskali oficjalną licencję słynnej profesjonalnej ligi rodem ze Stanów Zjednoczonych, więc na panoramicznym ekranie ciekłokrystalicznym konsoli PlayStation Portable oglądamy wirtualne odwzorowania prawdziwych zawodników, specjalizujących się w bieganiu za jajowatą piłką.

PSP

Madden NFL 17
Madden NFL 17

Sportowe 23 sierpnia 2016

Kolejna z dorocznych odsłon popularnego cyklu sportowego koncernu Electronic Arts, firmowanego nazwiskiem legendarnego zawodnika, trenera i komentatora futbolu (amerykańskiego) Johna Maddena. Mechanika Madden NFL 17 stanowi kolejny krok na drodze rozwoju serii, łącząc tradycyjne i sprawdzone rozwiązania z pewną porcją uatrakcyjniających rozgrywkę nowości. W tej odsłonie gry autorzy skupili się głównie na rozwinięciu i dopracowaniu trybu kariery znanego pod nazwą Franchise, w którym prowadzimy swój zespół przez kolejne sezony, odpowiadając za wszystkie aspekty jego funkcjonowania. Wśród najważniejszych zmian wyróżnić warto przede wszystkim nowy model sterowania zawodnikiem niosącym piłkę oraz ulepszoną sztuczną inteligencję formacji defensywnych. W grze znalazł się tradycyjnie pełen zestaw licencjonowanych drużyn oraz szczegółowe statystki zawodników, które dzięki specjalnemu systemowi Madden 365 aktualizowane są na bieżąco w trakcie trwania sezonu.

PS4XONEX360PS3

Madden NFL 06
Madden NFL 06

Sportowe 8 sierpnia 2005

Pierwsza edycja legendarnej sportowej serii Madden NFL, która została zrealizowana na zasadach wyłączności, zgodnie z umową zawartą pomiędzy koncernem Electronic Arts, a ligą NFL.

PCX360PS2PSPNDSXBOXGBAGCN

Madden NFL 2005
Madden NFL 2005

Sportowe 9 sierpnia 2004

Madden NFL 2005 jest kolejną częścią zdecydowanie najpopularniejszego cyklu gier nt. amerykańskiego futbolu, firmowanego od końca lat osiemdziesiątych XX wieku nazwiskiem Johna Earla Maddena – słynnego trenera i komentatora telewizyjnego rodem ze Stanów Zjednoczonych.

PCPS2XBOXGBAGCN

NFL Fever 2000
NFL Fever 2000

Sportowe 13 sierpnia 1999

NFL Fever 2000 to wyprodukowana przez Microsoft Game Studios symulacja rozgrywek futbolu amerykańskiego. Gra posiada oficjalną licencję NFL i opiera się na danych o zespołach i zawodnikach z sezonu 1999. Twórcy zadbali m.in. o możliwość wcielenia się w dowolnego gracza na boisku, bogate opcje ustawień drużyny, zmienne warunki pogodowe w trakcie meczów oraz komentarze profesjonalnych dziennikarzy sportowych.

PC

NCAA Football 14
NCAA Football 14

Sportowe 9 lipca 2013

Kolejna odsłona popularnej w Stanach Zjednoczonych gry sportowej traktującej o futbolu amerykańskim. Produkcja pozwala wziąć udział w rozgrywkach organizowanych przez National Collegiate Athletic Association.

X360PS3