Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Futbol amerykański

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce futbol amerykański.

PC
PC Windows35 WWW1
PlayStation
Sony PlayStation 57 Sony PlayStation 416 Sony PlayStation 325 Sony PlayStation 227
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable12 PlayStation Vita1
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S7 Microsoft XBOX ONE16 Microsoft Xbox 36030 Microsoft Xbox19
Mobile
Android3 Apple iOS3 Windows Phone1
Nintendo
Nintendo Switch3 Nintendo Wii13 Nintendo DS7 Nintendo Wii U1 Nintendo 3DS1 Game Boy Advance3 Nintendo GameCube10
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

futbol amerykański
EA Sports College Football 25
EA Sports College Football 25

Sportowe 19 lipca 2024

Gra sportowa symulująca rozgrywki futbolu amerykańskiego. W EA Sports College Football 25, w przeciwieństwie do serii Madden NFL, bierzemy udział w rywalizacjach uczelnianych (pomiędzy 134 drużynami), choć równie prestiżowych.

PS5XSX

Madden NFL 24
Madden NFL 24

Sportowe 18 sierpnia 2023

Madden NFL 24 to kolejna część najpopularniejszej serii gier sportowych o futbolu amerykańskim. W porównaniu z poprzednią odsłoną poprawiono grafikę oraz zaimplementowano liczne ulepszenia sterowanie, mechaniki oraz sztucznej inteligencji.

PCPS5XSXPS4XONE

Madden NFL 25 (2013)
Madden NFL 25 (2013)

Sportowe 27 sierpnia 2013

Madden NFL 25 to sportowa symulacja rozgrywek amerykańskiego futbolu. Tytuł stanowi kolejną odsłonę serii zapoczątkowanej w 1988 roku i rozwijanej przez studio EA Tiburon. Gracze mają okazję pokierować zawodnikami ulubionych drużyn amerykańskiej ligi futbolowej (National Football League) i wziąć udział w widowiskowych meczach na najpopularniejszych amerykańskich stadionach.

PS4XONEX360PS3

Blood Bowl II
Blood Bowl II

Sportowe 22 września 2015

Pełnoprawna kontynuacja osadzonej w realiach fantasy gry sportowej, w której rasy znane z popularnego uniwersum Warhammera rywalizują ze sobą w wyjątkowo brutalnej odmianie futbolu amerykańskiego. Za powstanie gry odpowiadają twórcy pierwowzoru ze studia Cyanide, a osią fabuły jest zupełnie nowa, rozbudowana kampania, w której wcielamy się w rolę menadżera jednej z najstarszych i najznamienitszych drużyn Starego Świata – Reikland Reavers.

PCPS4XONE

Madden NFL 23
Madden NFL 23

Sportowe 19 sierpnia 2022

Kolejna część serii gier sportowych o futbolu amerykańskim. Madden NFL 23 nie zmienia w znaczący sposób rozgrywki z poprzednich odsłon, skupiając się na usprawnieniu znanych nam rozwiązań oraz ulepszeniu szaty graficznej i animacji zawodników.

PCPS5XSXPS4XONE

Backbreaker
Backbreaker

Sportowe 1 czerwca 2010

Symulator futbolu amerykańskiego, w którym szczególny nacisk położono na ukazanie efektów brutalnych szarż ze strony poszczególnych zawodników.

X360PS3

NFL Blitz 2000
NFL Blitz 2000

Sportowe 4 listopada 1999

Gra sportowa symulująca rozgrywki futbolu amerykańskiego. Dzięki wykorzystaniu oficjalnej licencji NFL dostajemy znane z rzeczywistości kluby oraz boiska, po których biegają słynni zawodnicy. Możemy rozegrać pojedyncze mecze lub całą ligę, a przed każdym spotkaniem decydujemy o składzie drużyny. Mechanika zabawy jest czysto zręcznościowa i oferuje mocno zakręconą wizję sportu, w której próżno szukać realizmu.

PC

NFL Tour
NFL Tour

Sportowe 8 stycznia 2008

Kolejna gra podejmująca tematykę footballu amerykańskiego. Tym razem uczestniczymy w tzw. road shows. Próbujemy zdobyć lukratywny kontrakt, który mógłby umożliwić przystąpienie do rozgrywek ligi NFL.

X360PS3

Black College Football Experience
Black College Football Experience

Sportowe 23 listopada 2007

Gra podejmująca tematykę futbolu amerykańskiego. Uczestniczymy w rozgrywkach HBCU, sterując wyłącznie czarnoskórymi zawodnikami z kilku najpopularniejszych lig.

PC

Madden NFL 19
Madden NFL 19

Sportowe 10 sierpnia 2018

Kolejna część popularnego cyklu symulatorów futbolu amerykańskiego, w którym kierujemy licencjonowanymi i realistycznie odwzorowanymi drużynami oraz zawodnikami. Podobnie jak wszystkie poprzednie części, gra Madden NFL 19 została stworzona przez studio EA Sports.

PCPS4XONE

Madden NFL Arcade
Madden NFL Arcade

Sportowe 24 listopada 2009

Zabawne i zręcznościowe podejście do futbolu amerykańskiego, nakierowane na wieloosobowe zmagania przez internet. Twórcy skupili się na dynamicznych potyczkach pełnych adrenaliny, które powinny spodobać się zarówno osobom nie lubiącym gier sportowych, jak i zagorzałym fanom futbolu amerykańskiego.

X360PS3

Madden NFL 2002
Madden NFL 2002

Sportowe 1 września 2001

Unowocześniona edycja 2002 doskonałego symulatora futbolu amerykańskiego oparta jest na nowym enginie graficznym z możliwością tworzenia własnej drużyny gwiazd.

PCPS2XBOXGCN

NFL 2K2
NFL 2K2

Sportowe 19 listopada 2001

Bardzo udana i wysoko oceniana przez graczy produkcja, podejmująca tematykę futbolu amerykańskiego. Produkt ten jest oczywiście w pełni licencjonowany.

PS2XBOX

NFL Street 2 Unleashed
NFL Street 2 Unleashed

Sportowe 21 marca 2005

NFL Street 2 Unleashed stanowi kieszonkowy wariant gry, przenoszącej futbol amerykański ze stadionów na ulice wielkich miast. Naturalnie autorzy niniejszego produktu uzyskali oficjalną licencję słynnej profesjonalnej ligi rodem ze Stanów Zjednoczonych, więc na panoramicznym ekranie ciekłokrystalicznym konsoli PlayStation Portable oglądamy wirtualne odwzorowania prawdziwych zawodników, specjalizujących się w bieganiu za jajowatą piłką.

PSP

Blitz: The League
Blitz: The League

Sportowe 17 października 2005

NFL Blitz to seria gier sportowych traktujących o zawodowej lidze futbolu amerykańskiego National Football League. Wprawdzie gra traktuje niektóre zasady z przymrużeniem oka, ale mimo to przyciąga do siebie wielu fanów tych jakże brutalnych zawodów.

PS2XBOX

NCAA Football 14
NCAA Football 14

Sportowe 9 lipca 2013

Kolejna odsłona popularnej w Stanach Zjednoczonych gry sportowej traktującej o futbolu amerykańskim. Produkcja pozwala wziąć udział w rozgrywkach organizowanych przez National Collegiate Athletic Association.

X360PS3

Blood Bowl: Death Zone
Blood Bowl: Death Zone

Sportowe 10 lipca 2019

Nastawiona na rozgrywkę wieloosobową gra "sportowa", w której rozgrywamy mecze futbolowe, kontrolując drużynę złożoną z fantastycznych stworzeń ze świata Warhammera, takich jak orkowie czy krasnoludy. Jest to spin-off serii Blood Bowl studia Cyanide.

PC

Mutant Football League
Mutant Football League

Sportowe 31 października 2017

Opracowany przez studio Digital Dreams Entertainment spadkobierca produkcji pod tym samym tytułem, wydanej w 1993 roku na konsolę Sega Mega Drive. Wojna nuklearna, jaka miała miejsce wiele lat wcześniej, doprowadziła do zagłady większości ludzkiej cywilizacji. Co gorsza, sprawiła przy okazji, że z grobów zaczęli wychodzić nieumarli, spod ziemi wypełzły demony, a żywe istoty zmutowały.

PCPS4XONE

Blood Bowl 3
Blood Bowl 3

Sportowe 23 lutego 2023

Trzecia główna odsłona serii gier quasi-sportowych. W Blood Bowl 3 rasy znane z uniwersum Warhammera Fantasy Battle walczą między sobą w krwawej wersji futbolu amerykańskiego. Za powstanie gry odpowiada Cyanide Studio.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

Backbreaker: Vengeance
Backbreaker: Vengeance

Sportowe 29 czerwca 2011

Zręcznościowa gra sportowa o futbolu amerykańskiej. Vengeance to łatwa w obsłudze produkcja, którą opartą na jednym z podstawowych trybów gry – Tackle Alley. Zadaniem gracza jest dokonanie jak najdłuższej serii przyłożeń, w czym przeszkadzają kolejni przeciwnicy. Tytuł korzysta z silnika Euphoria, zapewniającego efektowne zachowanie postaci.

X360PS3

NCAA Football 2005
NCAA Football 2005

Sportowe 15 czerwca 2004

Gra sportowa pozwalająca na wzięcie udziału w rozgrywkach akademickiej ligi futbolu amerykańskiego prowadząc jeden z licencjonowanych zespołów występujących w ramach NCAA lub tworząc własny. W porównaniu z poprzednią odsłoną znacznie zwiększono wpływ publiczności oraz psychiki zawodników na przebieg spotkania.

PS2XBOXGCN

Madden NFL 10
Madden NFL 10

Sportowe 14 sierpnia 2009

Madden NFL 07 to kolejna odsłona bodaj najpopularniejszej i najlepszej serii traktujących o futbolu amerykańskim. W grze otrzymujemy możliwość poprowadzenia jednej z 32 drużyn występujących na co dzień w amerykańskiej National Football League. Gracz nie jest odpowiedzialny wyłącznie za samą rozgrywkę, ale również za przygotowywanie taktyki przed meczem oraz trening swojego zespołu.

X360PS3PS2PSPWii

NFL Street 3
NFL Street 3

Sportowe 14 listopada 2006

Trzecia odsłona z serii ulicznych gier sportowych stworzonych przez autorów m.in. NBA Street i FIFA Street. Podobnie, jak w poprzednich częściach cyklu, mamy tu do czynienia z przeniesieniem futbolu amerykańskiego z murawy stadionu na ulice miast.

PS2PSP

ESPN NFL 2K5
ESPN NFL 2K5

Sportowe 20 lipca 2004

ESPN NFL 2K5 to technicznie podrasowana kontynuacja już wyśmienitej sportowej serii. Tym razem, w porównaniu do zeszłorocznej edycji, gra dostała jeszcze większego „kopa” i możemy już mówić, że jest prawie idealna. Produkcją gry ponownie zajęło się studio Visual Concepts, a wydawcą jak zawsze jest SEGA.

PS2XBOX