Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS3X360
Okładka Blitz: The League II (PS3)
OkładkaBlitz: The League II (PS3)

Blitz: The League II

Sequel wydanej w 2005 roku gry sportowej Blitz: The League. Gracz kieruje poczynaniami stworzonej przez siebie drużyny futbolu amerykańskiego, która jako jedyna może stanąć na drodze faworyzowanemu przez szefostwo ligi zespołowi L.A. Riot.

Sportowe | futbol amerykański

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Blitz: The League II Premiera

13paź2008

X360 PS3

producent: Midway Games wydawca: Midway Games wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do Blitz: The League II

Madden NFL 07

Madden NFL 09

Madden NFL 08

Blitz: The League II jest drugą odsłoną serii gier sportowych poświęconych amerykańskiemu futbolowi. Produkcja wykreowana została przez studio Midway Games. Podobnie jak w przypadku pierwowzoru, twórcy postarali się o wyjątkową brutalność zagrań na wirtualnych boiskach oraz interesujące tło fabularne, za które odpowiedzialny jest Peter Egan.

Kampania główna, przeznaczona do rozgrywki w trybie solowym, przedstawia rywalizację dwóch drużyn, które dołączyły do ligi futbolowej. Pierwsza z nich to L.A. Riot, kierowana przez Bruno Battaglię, członka drużyny gracza w Blitz: The League. Dzięki nieczystym zagrywkom i wyraźnej przychylności szefostwa ligi, zawodnicy z Los Angeles są na najlepszej drodze, by sięgnąć po mistrzowski tytuł. Jedyną przeszkodę stanowi dla nich zespół stworzony przez gracza, którego główną siłą jest niekwestionowany gwiazdor futbolu - Kid Franchise.

Fabuła Blitz: The League II w wielu miejscach otwarcie szydzi z realiów amerykańskiego futbolu. W grze pojawia się sporo nawiązań do prawdziwych osób, drużyn i zdarzeń - np. skazany za organizowanie nielegalnych walk psów Michael „Ron Mexico” Vick to pierwowzór wspominanego w grze Mike'a Mexico, a oskarżenia fikcyjnej drużyny New England Regulars o oszustwa wiążą się z autentycznym skandalem „Spygate”, w który uwikłany był zespół New England Patriots.

W przeciwieństwie do popularnych gier sportowych traktujących o amerykańskim futbolu (serie Madden NFL oraz NFL 2K), rozgrywka w Blitz: The League II nie stroni od brutalności. W trakcie meczów zawodnicy mogą mocno nadszarpnąć zdrowie przeciwników, ale także samemu doznać urazu. Co ciekawe, o odniesieniu lub uniknięciu kontuzji decyduje wyniki zręcznościowej mini-gierki.

W stosunku do pierwowzoru z 2005 roku, twórcom Blitz: The League II udało się znacząco poprawić warstwę wizualną gry, w tym przede wszystkim jakość tekstur oraz płynność animacji ruchu postaci. Na uwagę zasługuje również zmodyfikowany tryb rozgrywki wieloosobowej opartej o sieć Internet.

Ostatnia modyfikacja 30 września 2013

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran  

Nośnik: 1 BD

Klasyfikacja PEGI Blitz: The League II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków. Gra zawiera elementy przemocy.

Blitz: The League II Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PS3
X360