Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS3X360
Okładka Blitz: The League II (PS3)

Blitz: The League II

Sequel wydanej w 2005 roku gry sportowej Blitz: The League. Gracz kieruje poczynaniami stworzonej przez siebie drużyny futbolu amerykańskiego, która jako jedyna może stanąć na drodze faworyzowanemu przez szefostwo ligi zespołowi L.A. Riot.

Sportowe | futbol amerykański

Okładka Blitz: The League II (PS3)

producent: Midway Games

wydawca: Midway Games

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

13paź2008

PS3 X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Blitz: The League II jest drugą odsłoną serii gier sportowych poświęconych amerykańskiemu futbolowi. Produkcja wykreowana została przez studio Midway Games. Podobnie jak w przypadku pierwowzoru, twórcy postarali się o wyjątkową brutalność zagrań na wirtualnych boiskach oraz interesujące tło fabularne, za które odpowiedzialny jest Peter Egan.

Kampania główna, przeznaczona do rozgrywki w trybie solowym, przedstawia rywalizację dwóch drużyn, które dołączyły do ligi futbolowej. Pierwsza z nich to L.A. Riot, kierowana przez Bruno Battaglię, członka drużyny gracza w Blitz: The League. Dzięki nieczystym zagrywkom i wyraźnej przychylności szefostwa ligi, zawodnicy z Los Angeles są na najlepszej drodze, by sięgnąć po mistrzowski tytuł. Jedyną przeszkodę stanowi dla nich zespół stworzony przez gracza, którego główną siłą jest niekwestionowany gwiazdor futbolu - Kid Franchise.

Fabuła Blitz: The League II w wielu miejscach otwarcie szydzi z realiów amerykańskiego futbolu. W grze pojawia się sporo nawiązań do prawdziwych osób, drużyn i zdarzeń - np. skazany za organizowanie nielegalnych walk psów Michael „Ron Mexico” Vick to pierwowzór wspominanego w grze Mike'a Mexico, a oskarżenia fikcyjnej drużyny New England Regulars o oszustwa wiążą się z autentycznym skandalem „Spygate”, w który uwikłany był zespół New England Patriots.

W przeciwieństwie do popularnych gier sportowych traktujących o amerykańskim futbolu (serie Madden NFL oraz NFL 2K), rozgrywka w Blitz: The League II nie stroni od brutalności. W trakcie meczów zawodnicy mogą mocno nadszarpnąć zdrowie przeciwników, ale także samemu doznać urazu. Co ciekawe, o odniesieniu lub uniknięciu kontuzji decyduje wyniki zręcznościowej mini-gierki.

W stosunku do pierwowzoru z 2005 roku, twórcom Blitz: The League II udało się znacząco poprawić warstwę wizualną gry, w tym przede wszystkim jakość tekstur oraz płynność animacji ruchu postaci. Na uwagę zasługuje również zmodyfikowany tryb rozgrywki wieloosobowej opartej o sieć Internet.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran    

Nośnik: 1 BD

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Blitz: The League II

Klasyfikacja PEGI Blitz: The League II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Blitz: The League II

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Gry, których nie kupuj swoim dzieciom!
Gry, których nie kupuj swoim dzieciom!

wiadomość25 listopada 2008

Miłośnicy gier od zawsze narażeni byli na kontrowersyjne treści. Amerykański National Institute on Media and the Family, ogłosił właśnie listę wydanych w tym roku gier, które prezentują złe treści i nie nadają się kompletnie dla młodszych użytkowników. Zaprezentowano także zestaw produkcji oferujących treści pozytywne i twórcze. Ile z Twoich ulubionych gier znajduje się na listach?

Premiery gier w Polsce (17-23 listopada)
Premiery gier w Polsce (17-23 listopada)

wiadomość24 listopada 2008

Magiczna bariera została przekroczona. W ubiegłym tygodniu na polski rynek trafiło ponad 20 nowych gier, w tym kilka szczególnie oczekiwanych perełek – Left 4 Dead, Need for Speed: Undercover oraz najnowszy Football Manager. Jak co poniedziałek, zapraszamy do zapoznania się z listą produktów, które powędrowały ostatnio na półki krajowych sklepów.

Midway notuje kolejne straty
Midway notuje kolejne straty

wiadomość11 listopada 2008

Firma Midway, znana z wielu marek ściśle kojarzonych z rozrywką elektroniczną, ma spore problemy finansowe nie od dziś. Z ogłoszonych wyników finansowych za trzeci kwartał biznesowy 2008 roku wynika, że jest coraz gorzej. Pomimo sporych strat, część analiz wskazuje, że być może nie oznaczają one końca tego producenta i wydawcy, który na najbliższe miesiące szykuje kilka mocnych tytułów.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (14 października 2008)

wiadomość14 października 2008

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: zapisujemy się na beta-testy Champions Online, bierzemy udział w betach Call of Duty: World at War i StarGate Worlds, zagrywamy się w demonstrację nowego Brothers in Arms, czekamy na premierę TrackMania DS. Zapraszamy do lektury.

Midway zwalnia pracowników - co z projektami?

wiadomość12 sierpnia 2008

Midway problemy finansowe ma nie od dziś. W zeszłym roku firma odnotowała stratę prawie stu milionów dolarów. Ponadto, w pierwszym kwartale 2008, Midway stracił już prawie 35 milionów dolarów. Mimo zapowiedzi nowych projektów, mających pozwolić na wyjście z dołka, doszło do poważnej redukcji personelu w jednym z oddziałów tego koncernu. Jakie projekty są zagrożone?

PS3
X360