Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2008, 10:14

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (14 października 2008)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: zapisujemy się na beta-testy Champions Online, bierzemy udział w betach Call of Duty: World at War i StarGate Worlds, zagrywamy się w demonstrację nowego Brothers in Arms, czekamy na premierę TrackMania DS. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: zapisujemy się na beta-testy Champions Online, bierzemy udział w betach Call of Duty: World at War i StarGate Worlds, zagrywamy się w demonstrację nowego Brothers in Arms, czekamy na premierę TrackMania DS. Zapraszamy do lektury.

Dragon Age: Origins

Firma BioWare dokonała aktualizacji oficjalnego serwisu internetowego poświęconego cRPG o tytule Dragon Age: Origins. Na jego łamach pojawiły się nowe informacje na temat fabuły gry, bohaterów oraz kreatur. Przypominamy, że światowy debiut Dragon Age: Origins zapowiadany jest na marzec 2009 roku.

Champions Online

Zarejestrowani użytkownicy serwisu Champions Online mogą już dokonywać zapisów na oficjalne, zamknięte beta-testy dzieła z gatunku MMO, przygotowywanego przez studio Cryptic. Rozpoczną się one w połowie przyszłego miesiąca.

World of Goo

World of Goo – świetnie prezentująca się pozycja logiczna autorstwa dwóch członków studia 2D Boy, nagrodzona kilkukrotnie na ostatnim Festiwalu Gier Niezależnych – zadebiutowała w ramach Steama i WiiWare. Gra kosztuje odpowiednio 19,99 dolarów oraz 1500 punktów Wii.

Stargate Worlds

Zamknięte beta-testy MMORPG o tytule Stargate Worlds ruszą już jutro. Na początku przyszłego roku twórcy, studio Cheyenne Mountain Entertainment wraz z wydawcą FireSky, zmienią ich status na otwarty. Do światowego debiutu pełnej wersji gry dojdzie w pierwszej połowie 2009 roku.

Brothers in Arms: Hell’s Highway

W ramach serwisu Xbox Live Marketplace zadebiutowała wersja demonstracyjna Brothers in Arms: Hell’s Highway, umożliwiająca przetestowanie jednego z pierwszych poziomów głównego trybu rozgrywki. Plik z grą zajmuje 1,32 GB.

Call of Duty: World at War

Koncern Activision Blizzard poinformował o rozpoczęciu oficjalnych beta-testów wieloosobowego trybu rozgrywki Call of Duty: World at War. Póki co, podobnie, jak to było już w przypadku Call of Duty 4: Modern Warfare, w testach mogą wziąć udział wyłącznie właściciele Xboxa 360. Zmieni się to w niedalekiej przyszłości, gdy dołączą do nich użytkownicy pecetów. Beta potrwa najpewniej do chwili światowego debiutu pełnej wersji gry, do czego dojdzie 14 listopada.

TrackMania DS

Firma Ascaron Entertainment oznajmiła, że brytyjski debiut produkcji TrackMania DS odbędzie się 21 listopada. Podobnie jak w przypadku oryginału powstałego na PC, w grze zasiądziemy za sterami małych samochodów i postaramy się wypracować jak najlepsze czasy na szaleńczo zakręconych trasach. Producentem TrackMania DS jest szkockie studio Firebrand.

Blitz: The League II

Niezwykle brutalne Blitz: The League II autorstwa firmy Midway Games trafiło do amerykańskich sklepów, w wersjach na konsole PlayStation 3 i Xbox 360. 24 października produkcja zostanie wydana w Europie.

MotorStorm: Pacific Rift

Już w ten czwartek dojdzie do oficjalnej premiery wersji demonstracyjnej MotorStorm: Pacific Rift (wcześniej była ona dostępna jedynie dla subskrybentów płatnego magazynu Qore). Zaoferuje ona trasę Rain God Spires, na której będziemy mogli wziąć udział nie tylko w trybie dla pojedynczego gracza, ale i opcji podzielonego ekranu. W drugim przypadku podczas wyścigu towarzyszyć nam będzie kolega. W grę zagrają oczywiście wszyscy zainteresowani posiadacze PlayStation 3.

Rock Band

Harmonix i MTV Games poinformowały o udostępnieniu nowego albumu muzycznego do Rock Band. Jest nim zapowiadany już wcześniej Dr. Feelgood zespołu Mötley Crüe. Płytę mogą już nabyć posiadacze 360-tek (będzie to ich kosztować 1280 punktów). W najbliższy czwartek dokonają tego również właściciele PS3, którzy, by zasiąść do zabawy przy dźwiękach Dr. Feelgood, będą musieli wydać 15,99 dolarów.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Uncharted Waters Online

Resident Evil 5

Pro Evolution Soccer 2009

Need for Speed: Undercover

Guitar Hero III: Legends of Rock

G1 Jockey Wii 2008

Lumines Supernova

Mortal Kombat vs DC Universe

Pro Evolution Soccer 2009 Wii

Spider-Man: Web of Shadows

Street Fighter IV

Prince of Persia

InFamous

Fable II

Halo Wars

Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts

Monster Hunter Freedom Unite

Bionic Commando

World War II: General Commander

World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Tom Clancy's EndWar

Tekken 6

Resistance: Retribution

NBA Live 09

Ceville

Galeria filmów

... a także najnowsze filmy z gier:

Alone in the Dark: Inferno

The Last Remnant

Far Cry 2

Diablo III #1

Diablo III #2

Tomb Raider: Underworld

gry