Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Uncharted Waters Online (PC)

Uncharted Waters Online PC

Uncharted Waters Online to dość nietypowa japońska gra z gatunku MMORPG, osadzona w epoce wielkich odkryć geograficznych. Istotę rozgrywki stanowią podróże morskie i odkrywanie nieznanych miejsc.

RPG | TPP | zagraj za darmo | MMORPG | piraci | kolonizacyjne | statki | MMO

PC Windows
Okładka Uncharted Waters Online (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30października2004

19grudnia2018

Steam

Uncharted Waters Online to dość nietypowa gra reprezentująca gatunek MMORPG. Jej nietypowość polega na tym, iż istotę rozgrywki stanowią podróże morskie i odkrywanie nieznanych miejsc. Pierwowzorem tej produkcji jest klasyczny RPG Uncharted Waters, który firma KOEI zdecydowała się przenieść w trzeci wymiar i wydać jako wersję online.

Fabuła Uncharted Waters Online przenosi nas w XVI wiek, w Erę Odkryć, gdy ludzie w poszukiwaniu nowych, nie odkrytych i tajemniczych miejsc, zwrócili swą uwagę ku morzom i oceanom. Gracz ma okazję wcielenia się w reprezentanta jednej z żeglarskich nacji ówczesnej Europy - Portugalii, Hiszpanii oraz Anglii (twórcy obiecują dodawanie nowych). Na początku rozgrywki wybieramy jedną z trzech klas postaci. Podróżnik czy też poszukiwacz przygód, skupia swoją aktywność na eksploracji oraz rozwiązywaniu zagadek, zadaniem kupca jest uzyskiwanie jak największych zysków ze sprzedaży różnych towarów, natomiast żołnierze zapewniają swego rodzaju ochronę zarówno podróżnikom jak i kupcom, przed piratami. Nic nie stoi również na przeszkodzie aby samemu zostać piratem by wraz z innymi graczami-korsarzami łupić konwoje i miasta. Po zdobyciu odpowiedniej ilości punktów doświadczenia uzyskujemy dostęp do ponad 50 nowych profesji.

W pierwszej fazie rozgrywki, nasze poczynania koncentrują się na ojczystym kraju, gdzie planujemy trasy przyszłych wędrówek oraz zaopatrujemy się w towary, które sprzedajemy w odwiedzanych portach. Gdy nauczymy się podstaw nawigacji możemy następnie doskonalić swoje żeglarskie umiejętności na coraz większych i szybszych statkach. Następnie czekają nas zadania od gildii handlowych, a nawet od samego władcy. Dzięki ich wykonaniu, powiększa się strefa wpływów naszej ojczyzny, a w pobliskich państwach coraz więcej portów staje przez nami otworem. Lokacje wzorowane są na prawdziwym świecie, tak więc przy odrobinie szczęścia możemy ujrzeć Krzywą Wieżę w Pizie, Partenon czy Piramidy Egipskie. Po otrzymaniu rozkazów od króla zostajemy pionierem na niezbadanych rejonach globu. Znajdujemy rzadkie towary na handel, ukryte ruiny czy zakopane skarby. Oprócz wspomnianych już piratów, nasze okręty mogą napotkać na morzach różnego rodzaju niebezpieczeństwa m.in. sztormy, lub też okręty wrogo nastawionego do nas państwa. Dochodzi wtedy do walki, której rezultat wpływa zarówno na naszą reputację jak i na pozycję ojczystej nacji na mapie świata.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 5,4 / 10 na podstawie 67 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Uncharted Waters Online

Wymagania wiekowe Uncharted Waters Online

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Uncharted Waters Online

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Pentium III 800 MHz, 1 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 10 GB HDD, Windows XP SP2
  • Zalecane: Intel Core i3, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 / Radeon HD 7770 lub lepsza, 15 GB HDD, Windows 2000/XP/Vista/7
Gracz na wypasie - kolekcja ubrań Uncharted
Gracz na wypasie - kolekcja ubrań Uncharted

wiadomość10 grudnia 2012

Zimno, ciemno, a jeżeli mieszkacie na zachodzie Polski, to także śnieżno. Jednak ani śnieg, ani upał, ani wilgoć nie są straszne Nathanowi Drake'owi, bohaterowi gier z serii Uncharted, który przecież niemały kawał świata zwiedził. Może sekret odporności na warunki pogodowe leży w odpowiednim kroju koszuli?

Wieści ze świata (God of War III, Killing Floor, Hearts of Iron II) 8/10/10
Wieści ze świata (God of War III, Killing Floor, Hearts of Iron II) 8/10/10

wiadomość8 października 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o premierze rozszerzenia do Hearts of Iron II, amerykańskim i europejskim debiucie Uncharted Waters Online, specjalnym bonusie dla nabywców God of War: Ghost of Sparta, a także dodatkach do Killing Floor. Zapraszamy do lektury.

Uncharted Waters Online obiera kurs na zachód
Uncharted Waters Online obiera kurs na zachód

wiadomość13 czerwca 2010

Po sześciu latach od azjatyckiej premiery gra MMO Uncharted Waters Online wreszcie zawita do amerykańskich i europejskich portów.