Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2010, 09:30

autor: Adrian Werner

Uncharted Waters Online obiera kurs na zachód

Po sześciu latach od azjatyckiej premiery gra MMO Uncharted Waters Online wreszcie zawita do amerykańskich i europejskich portów.

Po sześciu latach od azjatyckiej premiery gra MMO Uncharted Waters Online wreszcie zawita do amerykańskich i europejskich portów.

 

Uncharted Waters Online obiera kurs na zachód - ilustracja #1

 

Gra zadebiutowała w Japonii w 2004 roku i pozwalała na zabawę użytkownikom PC i PlayStation 2 na tych samych serwerach. Od tego czasu produkcja przeszła wiele metamorfoz, ciągle ulepszana była grafika i rozszerzana zawartość. Uproszczoną wersję wypuszczono w 2007 r. w Chinach, a w zeszłym roku premierę miała konwersja na PlayStation 3. Teraz dzięki firmie CJ Internet również gracze w Europie i Stanach Zjednoczonych otrzymają okazję dołączenia do zabawy.

Gra jest sieciową adaptacją klasycznej serii Uncharted Waters. Dwie poprzednie odsłony cyklu stanowiły mieszankę symulacji, RPG oraz gry ekonomicznej, łącznie tworząc coś, co w skrócie można by określić bardziej realistyczną wersją Sid Meier's Pirates. Uncharted Waters Online osadzone jest w latach 1400-1600. Gracze wcielają się w poszukiwaczy przygód, kupców lub żołnierzy i kierują statkami, podbijają miasta, prowadzą handel i odkrywają nowe lądy. Wszystko to ku chwale jednej z sześciu nacji (Anglia, Dania, Francja, Hiszpania, Portugalia i Wenecja).

 

Uncharted Waters Online obiera kurs na zachód - ilustracja #2

 

Oczywiście grafika, choć regularnie usprawniania, nikogo nie zachwyci. Gra nadrabia to jednak olbrzymią ilością materiałów do zabawy i dopracowaniem technicznym. Więcej o europejskich i amerykańskich planach względem Uncharted Waters Online usłyszymy na E3. Wszystko wskazuje jednak na to, że gra nie będzie wymagać opłacania abonamentu. Na chwilę obecną CJ Internet zamierza wydać na zachodzie jedynie wersję na PC.