Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Lineage II (PC)
OkładkaLineage II (PC)

Lineage II PC

Lineage II: Goddess of Destruction

Jedna z bardziej znanych i cenionych gier MMO w historii tego gatunku. Produkcja rozgrywa się w świecie fantasy zamieszkałym przez ludzi, elfy, krasnoludy i inne istoty.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | MMORPG | sieciowe | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lineage II Premiera PC

27kwietnia2004

pudełko PL

29listopada2005

producent: NCsoft wydawca: NCsoft wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Aktualizacja #3: 11 grudnia 2013 roku grę wzbogacił dodatek Valiance. Autorzy uaktualnili lokację Hellbound, dodali 25 skilli postaci i wprowadzili nowy system umiejętności pozwalający graczom na indywidualizowanie skilli przez graczy. Ponadto powrócili wybrani bossowie znani z przeszłości Lineage II.

Aktualizacja #2: 23 kwietnia 2013 ruszył oficjalny polski serwer gry, została ona również kinowo zlokalizowana.

Aktualizacja #1: 30 listopada 2011 gra otrzymała dużą aktualizację zatytułowaną Goddess of Destruction oraz przeszła na model płatności free-to-play. Jednocześnie twórcy oferują możliwość opłacania stałej subskrypcji, co wiąże się otrzymywaniem licznych bonusów.

Lineage II to jedna z najbardziej znanych gier MMO rozgrywających się w świecie fantasy. Produkcja została przygotowana przez firmę NCsoft, specjalizującą się w podobnych tytułach. Druga odsłona Lineage’a wystartowała w 2003 roku w Korei i doczekała się wielu różnych dodatków oraz aktualizacji, przynoszących sporo nowej zawartości.

W Lineage przenosimy się do świata fantasy podzielonego na trzy główne krainy: Aden, Elmore oraz Gracia. Gracze wcielają się w początkujących śmiałków wywodzących się z różnych zakamarków uniwersum. Twórcy przygotowali takie rasy jak ludzie, elfy, mroczne elfy, orkowie, krasnoludy oraz skrzydlate kamaele, a także sporo klas postaci do wyboru. Kombinacji jest naprawdę sporo, bo każda z nich rozbija się na kolejne podklasy.

Zabawa w Lineage zaczyna się w lokacji startowej, ale bardzo szybko przenosi się na główny kontynent, gdzie rozgrywa się znaczna większość przygód. Świat gry jest niezwykle bogaty i zróżnicowany – zwiedzamy zarówno zielone równiny czy pustynie, jak i podziemia oraz jaskinie. Jak na produkcję MMO przystało, Lineage II jest wypełniony po brzegi zadaniami, wyzwaniami oraz wymagającymi potworami do pokonania.

Produkcja studia NCsoft ma kilka unikatowych cech, które w swoim czasie wyróżniały się na tle innych tytułów. Gracze mogą ulepszać niemal wszystkie dostępne przedmioty oraz zbierać surowce i wytwarzać z nich własne bronie, zbroje czy inne obiekty (tym profesjom poświęcono specjalne klasy krasnoludów). W grze pojawiają się także motyw przejmowania kontroli nad zamkami (PvP na masową skalę) oraz bitwy z olbrzymi potworami (np. smokami).

W dniu swojej premiery Lineage II zachwycał olbrzymim i ładnie wykonanym światem oraz prześlicznymi modelami postaci. Z biegiem lat produkcja nieco się postarzała, ale autorzy postarali się o kilka nowości graficznych, w tym chociażby wsparcie dla Shader Model 3.0. Gra firmy NCsoft przeszła na model free to play w grudniu 2011 roku, dzięki czemu wszyscy zainteresowani mogą zagrać w nią bez konieczności opłacania abonamentu.

Ostatnia modyfikacja 6 grudnia 2011

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1000+  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 3202 głosów czytelników.

Lineage II cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Lineage II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Lineage II Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.8 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB dla Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 7600 GT lub lepsza)
  • 30 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
  • łącze internetowe