Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2017, 20:00

Blizzard wśród 100 firm, w których najlepiej pracować – Wieści MMO (14/03/2017)

Dziś piszemy m.in. o najnowszej i największej aktualizacji Albion Online (Galahad), popularności otwartych beta-testów Revelation Online, wyróżnieniu Blizzarda na liście 100 firm, w których najlepiej pracować, rychłym starcie kolejnego europejskiego serwera Lineage II, a także o konsolowej wersji gry TERA.

Witamy w kolejnej odsłonie Wieści MMO – miejsca, z którego dowiecie się o wszystkich nowościach, wydarzeniach oraz ciekawostkach z Waszych ulubionych produkcji MMORPG i nie tylko. Dziś przyglądamy się debiutowi największego do tej pory dodatku do Albion Online, kolejnemu prestiżowemu wyróżnieniu firmy Blizzard, sporemu zainteresowaniu wokół premiery Revelation Online, a także nadchodzącemu startowi nowego europejskiego serwera Lineage II.

TERA na konsole

Firma En Masse Entertainment, amerykański wydawca TERA, rozpoczęła zapisy do zamkniętych beta-testów konsolowej wersji sztandarowej produkcji studia Bluehole. Tak, to nie pomyłka – jedna z najbardziej udanych produkcji MMORPG ostatnich lat ma trafić na XONE oraz PS4 już w drugiej połowie bieżącego roku.

Blizzard wśród 100 firm, w których najlepiej pracować – Wieści MMO (14/03/2017) - ilustracja #1

Albion Online

Choć oficjalna premiera Albion Online przewidziana jest dopiero na 17 lipca bieżącego roku, twórcy gry przez cały czas rozwijają i usprawniają swoje dzieło. W minionym tygodniu na serwery zawitał największa wydana do tej pory aktualizacja zatytułowana Galahad. Wywołał on sporą rewolucję w mechanice rozgrywki i wprowadził mnóstwo nowej zawartości. W skład rozszerzenia weszły m.in. zmiany na mapie świata, nowe elementy w trybie PvE, szereg ulepszeń interfejsu, balansu oraz wiele innych. Pełen wykaz zmian zawartych w dodatku znajduje się pod tym adresem.

Przy okazji debiutu rozszerzenia twórcy zdecydowali się na totalną czystkę serwerów – wszyscy gracze ponownie zaczną zabawę od zera. Pierwsi do gry zostaną wpuszczeni posiadacze jednego z pakietów założycielskich, które zakupić można tu – ich ceny kształtują się (w zależności od zawartości) od 30 do 100 dolarów.

Blizzard Entertainment

Blizzard po raz kolejny trafia na prestiżową listę najlepszych firm. Tym razem mowa o liście 100 firm, w których najlepiej pracować magazynu Fortune. Activision Blizzard znalazło się na 66 pozycji w rankingu (pierwsze miejsce zajmuje niezmiennie Google) – to awans aż o 11 oczek w stosunku do poprzedniego roku i o 30 w stosunku do roku 2015. Pełna lista dostępna jest pod tym adresem.

Lineage II

Dobra wiadomość dla wszystkich polskich fanów legendarnego Lineage II – już 21 marca bieżącego roku europejski wydawca gry, rosyjska firma Innova, otworzy całkowicie nowy serwer. Nowy świat (który nazywać się będzie Ramona bądź Iskios – wciąż trwa głosowanie) wystartuje z kroniką 3.0 zatytułowaną Helios, a następnie (po około miesiącu) zostanie zaktualizowany do wersji 4.0, czyli Grand Crusade. Szczegółowe informacje na temat konfiguracji nadchodzącego serwera znajdziecie w specjalnie przygotowanym wątku. Warto w tym miejscu przypomnieć, że europejska wersja Lineage II jest oparta o model free-to-play z opcjonalnymi mikrotransakcjami (tzw. L2Store).

Revelation Online

Zgodnie z przypuszczeniami – „nieoficjalny” debiut Revelation Online przyciągnął przed monitory tysiące graczy, co przełożyło się na niemałe oblężenie dostępnych serwerów. Wydawca produkcji bardzo szybko zareagował na groźbę przeludnienia światów i uruchomił dwa dodatkowe serwery – po jednym dla Europy (Eventide) oraz Ameryki Północnej (Tusenwood). Atmosferę wokół debiutu otwartych beta-testów skutecznie podgrzewają liczne wydarzenia, w ramach których można zdobyć sporo atrakcyjnych nagród.

Na łamach Wieści staramy się wspominać o wszystkich popularniejszych grach MMO (przynamniej z perspektywy graczy z Polski). Jeśli wydaje ci się, że twoja ulubiona pozycja powinna znaleźć się na naszych łamach, a z jakiegoś powodu tak się jeszcze nie stało – daj nam znać w komentarzach, zobaczymy, co da się zrobić.