Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2017, 18:56

autor: Góral

Zobacz, jak powstawało The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Firma Nintendo wypuściła trzyodcinkowy dokument, w którym deweloperzy opowiadają o procesie powstawania jednej z najlepszych gier w historii - The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Zobacz, jak powstawało The Legend of Zelda: Breath of the Wild - ilustracja #1

W ostatnim czasie The Legend of Zelda: Breath of the Wild jest na ustach większości graczy. Nic dziwnego, w końcu jest to jedna z najlepszych produkcji w historii branży gier. Jeżeli chcecie się dowiedzieć o niej czegoś więcej, to warto przeczytać naszą recenzję i sprawdzić poniższe trzy materiały wideo, w których twórcy ujawniają rozmaite ciekawostki związane z tym projektem. Dowiedzieliśmy się, że np. prace nad grą rozpoczęły się w styczniu 2013 roku. Firma planowała najpierw wydać ją w 2015 roku, później na początku 2016 roku, a ostatecznie otrzymaliśmy ją dopiero kilkanaście dni temu, choć akurat w tym przypadku zdecydowanie warto było czekać. Na nagraniach pokazywane są także rozmaite szkice koncepcyjne. Co ciekawe, na pierwszym wideo możecie też zobaczyć fragment dwuwymiarowego prototypu, który posłużył twórcom do testowania „struktury gry i jej elementów składowych”. Tego typu atrakcji jest jeszcze więcej, więc warto obejrzeć wszystkie nagrania.

Przypominamy, że The Legend of Zelda: Breath of the Wild to jeden z tytułów startowych konsoli Nintendo Switch. Z danych firmy analitycznej SuperData Research wynika, że urządzenie w pierwszym tygodniu od premiery znalazło 1,5 miliona nabywców, a dodatkowo aż 9 na 10 kupujących dobierało do zestawu właśnie opisywany dziś tytuł. Jak widać, japoński koncern odniósł podwójny sukces.