Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Asheron's Call 2: Fallen Kings (PC)
OkładkaAsheron's Call 2: Fallen Kings (PC)

Asheron's Call 2: Fallen Kings PC

<b>30 grudnia 2005 zamknięto oficjalne serwery gry i zakończono prace nad jej rozwojem.</b><br> Sequel Asheron’s Call, znakomitego MMOcRPG osadzonego w świecie fantasy.

RPG | fantasy | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Asheron's Call 2: Fallen Kings Premiera PC

pudełko PL

17kwietnia2003

premiera światowa

21listopada2002

Gra przestała działać

31stycznia2017

producent: Turbine Entertainment wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios wydawca PL: APN Promise Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Asheron's Call 2: Fallen Kings

EverQuest

Lineage II

EverQuest II

30 grudnia 2005 zamknięto oficjalne serwery gry i zakończono prace nad jej rozwojem.

Po czterech latach działania serwerów cieszącej się nieustanną popularnością gry Asheron’s Call, Microsoft postanowił sfinansować jej następcę. Prace powierzono zespołowi Turbine Entertainment, temu samemu, który odpowiedzialny był za pierwowzór. Według twórców jest to pierwsza gra która nie zestarzeje się graficznie. Powstała ona na bazie nowego silnika Turbine Engine 2.0 (mechanizm odpowiedzialny za oprawę audiowizualną i sposób rozgrywki), nagrodzonego na targach E3 w 2001 roku. Silnik ten zapewnia płynne skalowanie jakości grafiki w zależności od możliwości sprzętu komputerowego użytkowników. Technologia ma wykorzystywać tam gdzie to będzie możliwe większą moc obliczeniową procesorów i nowe modele kart graficznych do wyświetlania nowych wariantów grafiki. Nie odbywa się to oczywiści kosztem posiadaczy wolniejszych komputerów, na których gra ma również chodzić bardzo płynnie.

Podobnie jak poprzedniczka, Asheron’s Call 2 umożliwia jednoczesną rozgrywkę tysięcy graczy w wirtualnym świecie fantasy. Zmiany poszły głównie w kierunku poprawy jakości grafiki dzięki czemu olbrzymia kraina w której toczy się akcja, jest wykonana bardzo realistycznie. Dokładnie odtworzono m.in. warunki naturalne otoczenia np. wiatr i wygląd nieba. W grze znajdziemy wszystkie charakterystyczne cechy cRPG, takie jak rozbudowany rozwój postaci, dobór wyposażenia z bogatej gamy przedmiotów, zarówno zwyczajnych jak i magicznych oraz zwiedzanie tajemniczego świata. Oprócz tego znacząco rozbudowano zasady rozgrywki zespołowej, umożliwiając graczom łączenie się w różnego typu klany, itp.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: tysiące  

Ocena użytkowników: 6,7 / 10 na podstawie 119 głosów czytelników.

Asheron's Call 2: Fallen Kings cena w dniu premiery: 169 PLN

Wymagania wiekowe Asheron's Call 2: Fallen Kings: 12+

Asheron's Call 2: Fallen Kings Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 733MHz
  • 256MB RAM
  • 32 MB akcelerator 3D
  • podłączenie do Internetu
  • 2 GB HDD