Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Asheron's Call (PC)

Asheron's Call PC

Jedna z klasycznych gier RPG, stworzona przez studio Turbine. W produkcji przenosimy się do świata fantasy wypełnionego zadaniami i potworami. Każdy z graczy kreuje własną postać i eksploruje kolejne krainy.

RPG | fantasy | MMO

Gra przestała działać 31 stycznia 2017

PC Windows
Okładka Asheron's Call (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2listopada1999

premiera światowa

Gra Asheron's Call przestała działać

31stycznia2017

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Można nie lubić Microsoftu, ale trzeba mu przyznać, że gdy postanawia zainwestować w jakieś przedsięwzięcie, to robi to rozmachem. Stosuje się to również do gry Asheron's Call, będącej odpowiedzią Microsoftu na Ultimę Online i Everquesta. W tej massive multiplayer cRPG udało się Microsoftowi (a właściwie Turbine Entertainment który jest producentem) połączyć doskonałą grafikę, świetną grywalność i o dziwo bardzo szybką transmisję w Internecie, dzięki czemu gra jest grywalna (przeważnie) nawet w Polsce.

Można by się rozpisywać o cechach wyróżniających ten tytuł przeznaczony dla tysięcy graczy grających równocześnie w tym samym świecie, ale tak naprawdę to po prostu trzeba zobaczyć i przeżyć. Tak więc jeśli lubisz gry cRPG, masz szybkie stałe łącze internetowe, 10$ miesięcznie i dużo wolnego czasu to nie masz na co czekać. Jedyny problem to fakt, że Microsoft nie chce sprzedawać tej gry poza USA, a w związku z tym niektóre sklepy internetowe nie przyjmują zamówień z Polski.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: tysiące  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 160 głosów czytelników.

Gry podobne do Asheron's Call

Wymagania wiekowe Asheron's Call

12+

Wymagania sprzętowe Asheron's Call

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 233MHz
  • 32MB RAM
  • akcelerator 3D
  • podłączenie do Internetu
Asheron's Call - recenzja gry
Asheron's Call - recenzja gry

Recenzja 22 grudnia 2000, 16:10

PLAYER KILLERZY: W AC praktycznie został rozwiązany problem Player Killerstwa i za to kocham AC. Ale zacznijmy od początku. Kto to jest PK?. Oto moja definicja: Player Killer to taki gracz, który za cel gry ma zabijanie innych graczy i dorabia sobie do tego role-playową otoczkę. Zapewne wielu z was powie, iż nic złego nie ma w zabijaniu innych graczy. No pewnie Quake jest świetnym przykładem sytuacji gdzie PK jest wręcz wymagane i niesie ze sobą świetną zabawę. Ale musicie uwierzyć moim doświadczeniom z gier online, iż PK w praktyce psuje cała grę. Dlaczego? Proszę bardzo już piszę. Walka z innym graczem ma sens, gdy szanse rozkładają się np 50-50, albo 30-70, albo nawet 10-90, ale jak szansa jest 0-100 robi się z tego farsa. A w wypadku walki z Prawdziwym Profesjonalnym PK w Ultimie Online szanse były właśnie 100 do 0 dla PK. Dlaczego?. Ano, dlatego iż ma on nieosiągalne w Polsce światłowodowe łącze do serwera z praktycznie zerowym opóźnieniem i rusza się 5 razy szybciej niż my. Poza tym PK nigdy nie atakują pojedynczo lecz całymi stadami. Prawda, iż można również bronić się w kilka osób, ale wszystkie te teorie nie sprawdzają się w praktyce, ponieważ PK gdy czują iż są słabsi zawsze uciekają, a powracają gdy krucjata dobrych rozejdzie się do domu. Ogólnie mówiąc zamiast zwiedzać krainę, odkrywać labirynty i miasta, szukać skarbów itd. gra zamienia się w zabawę w kotka i myszkę, z PK.