Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2009, 14:00

Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, Call of Duty 4: Modern Warfare, Deus Ex) 3/11/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: 10 lat Asheron’s Call, trzy kolejne odcinki Wallace & Gromit’s Grand Adventures od środy w ofercie Xbox Live Arcade, marka Deus Ex niemalże w rękach swojego twórcy, kolejne problemy World of Warcraft w Chinach i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: 10 lat Asheron’s Call, trzy kolejne odcinki Wallace & Gromit’s Grand Adventures od środy w ofercie Xbox Live Arcade, marka Deus Ex niemalże w rękach swojego twórcy, kolejne problemy World of Warcraft w Chinach i inne. Zapraszamy do lektury.

Dragon Age: Początek

Pecetowa wersja gry cRPG Dragon Age: Początek korzysta z techniki occlusion curling, opracowanej przez firmę Umbra Software. W dużym skrócie wpływa ona pozytywnie na optymalizację produktu, zwalniając komputer z konieczności renderowania obszarów niewidocznych na ekranie (np. zasłoniętych w danym momencie przez postać). Warto zauważyć, że podobne rozwiązanie zastosowano już w Shenmue, wydanym w 1999 roku na Sega Dreamcast. Dragon Age: Początek debiutuje dziś na amerykańskim rynku.

Asheron’s Call

Asheron’s Call – jedna z pierwszych produkcji z gatunku MMORPG – funkcjonuje już od 10 lat. Dzieło studia Turbine Entertainment (m.in. Dungeons & Dragons Online: Stormreach i The Lord of the Rings Online) zostało wydane 2 listopada 1999 roku. Twórcy uruchomili z tej okazji specjalne live eventy dla fanów AC.

Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, Call of Duty 4: Modern Warfare, Deus Ex) 3/11/09 - ilustracja #1

Left 4 Dead

Dead Before Dawn, fanowski mod do Left 4 Dead wzorowany w części na filmie Dawn of the Dead w reżyserii Zacka Snydera, doczekał się publikacji w formie otwartej bety. Oferuje ona możliwość przetestowania pięciu pierwszych poziomów. Premiera pełnej wersji już wkrótce.

Wallace & Gromit’s Grand Adventures

Jutro do oferty Xbox Live Arcade trafią trzy kolejne epizody przygodówki Wallace & Gromit’s Grand Adventures. Każdy z nich będzie kosztować 800 punktów MS. Premiera pierwszego odbyła się jeszcze w maju bieżącego roku (edycja pecetowa zadebiutowała z kolei w marcu).

Call of Duty 4: Modern Warfare

W tym tygodniu promocją Xbox Live Deal of the Week objęty został dodatek DLC Variety Map Pack przeznaczony do strzelaniny Call of duty 4: Modern Warfare w wersji na Xboksa 360. Jego cena została obniżona o 50% (do poziomu 400 punktów MS).

God of War Collection

Konwersja pierwszej i drugiej części God of War na konsolę PlayStation 3 – znana jako God of War Collection – została ukończona w piętnaście tygodni, poinformował John Hight, szef studia Santa Monica. Oznacza to, że zajęto się nią w lipcu lub na początku sierpnia. Przypominamy, że realizacją portu zajmowała się firma Bluepoint Games. Amerykańska premiera zestawu odbędzie się 17 listopada. Europejczycy na własną wersję poczekają do przyszłego roku.

Xbox 360

Najprawdopodobniej w przyszłym miesiącu do sprzedaży w Wielkiej Brytanii trafią dwa nowe zestawy konsoli Xbox 360. Pierwszy z nich poświęcony będzie filmowi Star Trek, który debiutował w pierwszej połowie bieżącego roku. W pudełku znajdziemy wspomniany już obraz zapisany na przenośnej pamięci USB, konsolę w wersji Elite, dodatkowego pada oraz 800 punktów MS na zakup gry Star Trek D.A.C. W skład drugiego zestawu wejdzie również Xbox 360 Elite, dodatkowy pad, film Transformers: Revenge of the Fallen na USB oraz oparta na nim gra. Już wkrótce powinny zostać ujawnione ich ceny i data premiery.

Deus Ex

Warren Spector, twórca oryginalnego Deus Ex i Deus Ex: Invisible War, bardzo chętnie stworzyłby kolejną odsłonę serii. Taki wniosek można wysnuć po lekturze wywiadu, jaki przeprowadziła z nim redakcja bloga Cut Scene. Znany projektant gier oznajmił w nim również, że podjął swego czasu próbę odkupienia praw do marki od firmy Eidos, lecz z różnych powodów nie udało mu się to. Aktualnie Eidos pracuje nad trzecią odsłoną cyklu. Spector zajmuje się z kolei produkcją o tytule Epic Mickey (Wii).

World of Warcraft

Blizzard znowu ma kłopot z chińską wersją World of Warcraft. Tamtejsza organizacja GAPP twierdzi, że firma NetEase, zarządzająca WoW-em w Państwie Środka, naruszyła po raz kolejny chińskie prawo (nie stosując się m.in. do reguł związanych z cenzurą). Rząd Chin zabronił tym samym rejestracji nowych kont w ramach gry, a w przypadku tych już istniejących uniemożliwił NetEase pobieranie opłat. Przypominamy, że problemy z serwerami i chińskim wymiarem sprawiedliwości to nie pierwszyzna w przypadku WoW-a. W tym roku gra była nieaktywna przez kilka długich tygodni.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Natural Selection 2

Cooking Mama 3: Shop & Chop

Ratchet & Clank Future: A Crack in Time

SOCOM: U.S. Navy SEALs Fireteam Bravo 3

Borderlands

NBA 2K10 PSP

NBA 2K10 PS2

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

DJ Hero

Just Cause 2

LEGO Indiana Jones 2: The Adventure

Marvel: Ultimate Alliance 2

Gramy w Tekken 6 - tryb arcade Gramy!

Tekken 6 - tryb Scenario Campaign Gramy!

American McGee's Alice

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry